![Вбереже від деменції: який сон може захистити здоров'я мозку](https://thumbor.my.ua/mx3VvhC66hy0PPoqdXKwwzrt3j4=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F262672f0f7672bb578589bf9e0cc9dd8.jpg)
Вбереже від деменції: який сон може захистити здоров'я мозку
Такі результати оголосили дослідники Університетського коледжу Лондона й Республіканського університету в Уругваї. Вони встановили, що це пов'язано зі збільшенням загального об’єму мозку.
Деталі дослідження
Учені проаналізували дані дослідження британського біобанку, який попередньо зібрав генетичну інформацію й інформацію про спосіб життя й стан здоров'я 500 тисяч людей у віці від 40 до 69 років.
У ході свого аналізу команда використовувала дані понад 35 учасників біобанку, щоб з'ясувати, чи пов'язана комбінація генетичних варіантів, які раніше стосувалися денного сну, з об'ємом мозку, когнітивними здібностями й іншими аспектами здоров'я мозку людини.
Який зв'язок виявили вчені
У середньому різниця в загальному об'ємі мозку між тими, хто звик дрімати, і тими, хто не робить цього, була еквівалентна 2,5 – 6,5 рокам старіння.
Ми виявили зв'язок між звичним денним сном і більшим загальним об'ємом мозку, що може свідчити про те, що регулярний сон забезпечує певний захист від нейродегенерації,
– повідомили дослідники.
Колеги учених підтримали наукові результати, але попередили, що воно має певні обмеження. Зокрема, самозвіти учасників британського біобанку про їхній сон можуть бути не зовсім точними. А також варто зважати, що воно базується лише на даних білих британців.
Однак кажуть, що дослідження важливе: доповнює дані, які вказують на те, що сон важливий для здоров'я мозку.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)