![Шість предметів – і всі на ЗНО: освітній омбудсмен про реформу навчання у старших класах](https://thumbor.my.ua/d39NAWylD3iGan97OvwMGImW5hM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F3771461c91bc2b3f546449ee71a6bf2f.jpg)
Шість предметів – і всі на ЗНО: освітній омбудсмен про реформу навчання у старших класах
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов окреслив проблеми в освіті, які потрібно вирішити у першу чергу. Деякі з них не мають жодного стосунку до війни, хоча вторгення окупантів також створило багато нагальних завдань.
Скорочення предметів для старших класів
На думку Горбачова, в учнів 10 – 12 класів має бути не більше 6 навчальних дисциплін. Окрім того, кожну з них потрібно виносити на зовнішнє незалежне оцінювання.
Багато проблем створила війна, але деякі не можуть виріши вже впродовж десятиліть.
В освіті є й традиційні проблеми, наприклад зміст освіти. Навіщо нам 20 предметів в 11-му класі?
– дивується омбудсмен.
Горбачов наголосив, що він не може ухвалювати рішення про кількість предметів у школі, але у його компетенції пропонувати варіанти можливих рішень. Наприклад, можна не дробити предмети, а запровадити інтегровані курси, але це потребує вищої кваліфікації педагогів.
Скорочення предметів – це не про економію на освіті, а спроба зробити її більш ефективною. Якби у старших класах було 6 предметів – 3 обов'язкових і 3 на вибір, і по кожному з них було ЗНО, це б значно підвищило мотивацію дітей до навчання. Зокрема й завдяки тому, що вони не витрачатимуть час на предмети, які не потрібні їм у майбутньому.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)