Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Japan Times.
"Група семи обговорює шляхи передачі Україні російських активів, конфіскованих після повномасштабного вторгнення рф, з юридичними складнощами та внутрішніми обмеженнями, які ускладнюють передачу", - повідомило джерело, знайоме з обговоренням.
За даними JT, один з підходів, що обговорювався під час зустрічі, - націлитися на прибуток, отриманий від продажу цих активів, як спосіб обійти деякі юридичні перешкоди.
Ключовим чинником є заява США про те, що вони вперше санкціонували передачу конфіскованих російських активів Україні, після цього почалися певні зрушення в процесі.
«Хоча це перший переказ Сполученими Штатами конфіскованих російських коштів на відновлення України… він не буде останнім», — заявив у середу генеральний прокурор США Меррік Гарленд.
Спільна цільова група REPO, яка складається з міністрів фінансів, юстиції, торгівлі та внутрішніх справ, а також єврокомісарів уже заморозила або заблокувала російські активи на суму понад 58 мільярдів доларів. REPO включає країни G7, а також Австралію та ЄС.
Зазначається, що зустріч міністрів фінансів та керівників центральних банків завершується в суботу, але очікується, що санкції проти рф стануть ключовою темою обговорення під час саміту лідерів G7 у Хіросімі наступного тижня.
Як повідомляв Укрінформ, старший науковий співробітник Німецького фонду Маршалла Якоб Кіркегор під час публічних слухань у комітеті із закордонних справ Європарламенту заявив, що за умови отримання належної фінансової допомоги економічне зростання в Україні протягом 10 років після завершення війни перевершить Китай та інші ринки, що розвиваються.