Україна зібрала досьє на 600 російських командирів, відповідальних за воєнні злочини, — The Guardian
Україна зібрала досьє на 600 російських командирів, відповідальних за воєнні злочини, — The Guardian

Україна зібрала досьє на 600 російських командирів, відповідальних за воєнні злочини, — The Guardian

Україна зібрала досьє на 600 російських командирів, відповідальних за воєнні злочини, — The Guardian - Фото 1
Україна зібрала досьє на 600 російських командирів, відповідальних за воєнні злочини, — The Guardian - Фото 2
Їхні імена та фото розмістили на чотириметровій схемі, яку показали журналістам.
Україна зібрала досьє на 600 російських командирів, відповідальних за воєнні злочини, — The Guardian - Фото 3
Україна зібрала досьє на 600 російських командирів, відповідальних за воєнні злочини, — The Guardian - Фото 4

Українські прокурори зібрали досьє на понад 600 росіян, зокрема військових командирів, яких підозрюють у воєнних злочинах під час повномасштабної війни Росії проти України.

Схему з іменами та фото підозрюваних прокурори розмістили на дошці висотою півтора та шириною чотири метри, яку показали журналістам The Guardian.

На карті зображені понад 600 російських військових, які розміщені за підрозділами, аж до міністра оборони РФ Сергєя Шойгу та верховного головнокомандувача Владіміра Путіна.

«Ми почали складати карту російських командирів і генералів минулого року. І продовжуємо оновлювати її тиждень за тижнем», — розповів головний прокурор Харківської області Олександр Фільчаков, який разом із колегами з інших регіонів працював над схемою від початку повномасштабного російського вторгнення.

Одним з підозрюваних є генерал-полковник Міхаїл Мізінцев, який керував тримісячною облогою Маріуполя, де за даними української влади, армія РФ вбила щонайменше 22 тисячі людей. Руйнування міста на Донеччині порівнюють з облогою міста Алеппо в Сирії, яке російські бомбардування під командуванням того ж Мізінцева перетворило на руїни. Військові експерти припускають, що він частково використав цю тактику і в Маріуполі.

Як і в Алеппо, Мізінцев спочатку відрізав Сили оборони України від їхніх ліній постачання, а потім стискав їх вулиця за вулицею. Водночас відбувалися невибіркові бомбардування, через які цивільні не могли залишити місто. В результаті генерал-полковник отримав прізвисько «Маріупольський різник».

Також українські прокурори мають досьє командира 64 окремої мотострілецької бригади Азатбека Омурбекова. Ця бригада вчиняла звірства в Бучі на Київщині, вбиваючи та ґвалтуючи мирних жителів. За даними Генштабу ЗСУ, бригада втратила 90% особового складу.

Сорокарічний «бучанський різник» Омурбеков, як і всі старші офіцери, дислоковані в Україні, підпорядкувався генералу Олегу Салюкову — нинішньому головнокомандувачу Сухопутних військ росії.

Також на схемі — російський генерал-полковник Александр Журавльов, який, імовірно, віддав наказ обстріляти Харків ракетами «Смерч». Він також допомагав Мізінцеву під час бомбардування Алеппо в 2016 році.

У таблиці є фото 51-річного полковника Олега Тимошина, відповідального за авіаудар по торговельному центру «Амстор» у Кременчуку. Його також звинувачують у ракетному ударі по Дніпру 14 січня.

Відзначимо, станом на 14 березня Офіс прокурора зареєстрував 71 147 воєнних злочинів, вчинених в Україні росіянами протягом року з початку повномасштабного вторгнення.

  • Читайте також: Трибунал для Путіна: хто, як і коли буде судити російського диктатора

Фото: Alessio Mamo/The Guardian 

Теги по теме
Прокуратура
Источник материала
loader
loader