Українських біженців примусять перереєструвати авто
Українських біженців примусять перереєструвати авто

Українських біженців примусять перереєструвати авто

Українці, що виїхали за кордон на власному авто, можуть стикнутися з необхідністю додаткових витрат.

Міністерство внутрішніх справ Чехії разом із Міністерством транспорту готують посилену процедуру реєстрації українських транспортних засобів.

Це пов’язано із безпекою руху, спрощенням відшкодування збитків від ДТП, а також необхідністю з’ясувати майновий стан біженців.

Про це повідомляє сайт Pro.

НОВИНИ, ТЕСТ-ДРАЙВИ, ОГЛЯДИ: ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ TELEGRAM-канал УКРАЇНА ЗА КЕРМОМ.

ВСЕ ПРО АВТО.

“Ми разом із Міністерством транспорту готуємо реєстрацію українських автомобілів.

Якщо криза не закінчиться, нам потрібно бути впевненими в технічному стані транспортних засобів, які приїхали з України.

І, звісно, треба буде включати їх до майнової оцінки окремих осіб”, – заявив раніше міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан.

Як повідомляється на сайті чеського Міністерства транспорту, наразі обов’язок реєструвати український автомобіль вже діє, якщо він перебуває в експлуатації в країні понад пів року.

Але це стосується лише українців, які отримали притулок або постійне місце проживання.

Переважна більшість українців, які рятуються від війни росії проти України в Чехії, мають статус тимчасового захисту, який на даний час біженці можуть продовжити до кінця березня 2024.

У цьому випадку автомобіль розглядається як транспортний засіб у міжнародному сполученні, і не потребує регулярного технічного огляду.

Чеські урядовці вважають, що обов’язок реєстрації має також поширюватися на автомобілі людей, які перебувають під тимчасовим захистом.

У цьому випадку, згідно із законодавством ЄС, автомобілю необхідно буде проходити техогляд – а це вже складніша і дорожча історія.

За оцінками Чеської канцелярії страховиків (ČKP), зараз у Чехії є приблизно 34 тисячі застрахованих і 4 тисячі незастрахованих автомобілів з України.

“Застрахувати український автомобіль у чеських страхових компаніях законодавчо неможливо.

Тому, якщо незастрахований український автомобіль завдасть збитків у Чехії, то вони відшкодуються з боку ČKP, а компенсація від українських автомобілістів не вимагається.

Ця допомога діє протягом шести місяців після виїзду з території України”, – повідомила речниця ČKP Вероніка Пілкова.

Вона радить українським водіям оформляти страховку в Україні після 6 місяців перебування у Чехії.

Це можна зробити онлайн з-за кордону і безпосередньо в одній з українських страхових компаній, які видають “зелену карту”.

Посилену процедуру реєстрації українських автомобілів буде запроваджено пізніше цього ж року.

Реєстрація також пов’язана із вимогою покращити стягнення штрафів за порушення швидкості за допомогою автоматизованих радарів.

Хоча вперше про цю проблему заговорили у Чехії, не виключено, що обов’язкову реєстрацію українських автівок, незалежно від статусу власників, введуть й у всьому Євросоюзі.

Теги по теме
война Закон
Источник материала
loader
loader