Держприкордонслужба пропонує виділити додаткові 4,5 млрд грн на будівництво проекту "Стіна" на кордоні з Російською Федерацією та продовжити строки його виконання до 2025 року.
Про це йдеться в пояснювальній записці Держприкордонслужби щодо необхідних змін проекту "Стіна", передає statewatch.org.ua.
Якщо Кабмін прийме такі пропозиції, загальна вартість “Стіни” зросте до 6,2 млрд грн, адже з початку реалізації проекту Держприкордонслужбою вже було витрачено 1,7 млрд грн.
Адміністрацією ДПрС було направлено на погодження до Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін’юсту та Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру проект розпорядження Кабінету Міністрів, який передбачає завершення реалізації “Стіни” на українсько-російському кордоні у 2025 році, а також збільшення його фінансування на 4,5 млрд грн.
Таку пропозицію Держприкордонслужба обгрунтовує значним скороченням обсягу фінансування проекту. На будівництво “Стіни” у 2019-2020 роках було передбачено виділення 1,664 млрд грн, однак розмір фактичних видатків склав 800 млн грн, тобто менш ніж половину від запланованих. До того ж, прикордонники посилаються на зростання вартості будівельних матеріалів та заробітної плати працівників, а також збільшення термінів виконання бюджетної програми, якою передбачена реалізація проекту.
Окрім того, у Держприкордонслужбі зазначають, що погодження запропонованих змін матиме “позитивний вплив на інтереси громадян та органів ДПрС”, адже це дасть змогу облаштувати інженерно-технічні споруди, засоби виявлення, спостереження та ідентифікації, що в свою чергу підвищить ефективність охорони та оборони державного кордону.
У запропонованому ДПрС плані також йдеться про те, що наразі проектно-кошторисною документацією забезпечені лише ділянки Харківської та частково Луганської областей. Вартість об’єктів будівництва за іншими проектами буде визначена після проведення їх коригування та надання експертної оцінки. Наступний етап проектування передбачає проведення робіт з будівництва “Стіни” на територіях Сумської, Чернігівської та Одеської областей. Тобто за словами прикордонників, погодження запропонованих ними змін дозволить завершити будівництво кордону на українсько-російській та українсько-молдовській ділянках у наступні періоди:
У 2020-2021 роках – в межах Харківської та Луганської областей
У 2021-2022 роках – в межах Луганської та Сумської областей
У 2022-2025 роках – в межах Сумської, Чернігівської та Одеської областей
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram