Поки в уряді просторікують про перетворення України в аграрну наддержаву, країна втрачає цілі підгалузі в АПК. Прийшла черга і колись потужної молочної промисловості, яка виготовляла якісний продукт з натурального молока, а не з його дешевих замінників. Україна з експортера молочної продукції стрімко перетворюється на її імпортера, заявив голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук.
"Як повідомляє AgroPolit.com голова ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський заявив, що за I квартал 2020 року в Україну імпортовано 10,2 тис. тонн сирів і 7 тис. тонн іншої молочної продукції, тобто за аналогією – 190 тис. тонн молока.
Якщо такі темпи збережуться, то наприкінці 2020-го отримаємо трохи менше 1 млн тонн імпортної молочної продукції, а це вже третина всього обсягу продажів", – зазначив політик.
Він нагадав, що останні два роки стрімко зростає імпорт. Так, в 2019-му в Україну імпортували 20,4 тис. тонн твердих сирів. Якщо перерахувати це на сировину, то в Україну зайшло 500 тис. тонн молочної сировини (15% від усього обсягу реалізованої продукції за рік). При цьому в Мінекономіки рекомендують прийняти національну програму розвитку молочної галузі.
Експорт української молочної продукції за чотири місяці 2020 року скоротився на 26% у всіх категоріях молочних товарів, тоді як імпорт зріс на 156%. Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.
"Проблема виникла не вчора і навіть не позавчора. А адже молоко і молокопродукти, в тому числі і кисломолочні сири, – це не просто продукти харчування, це ще й фундамент здоров'я для десятків мільйонів людей, дітей і дорослих. Чому ж галузь розвалюється буквально на очах? Втім, а що в Україні не розвалюється?" – зазначив Медведчук.