![Науковці дослідили, завдяки чому імунітет деяких людей здатний побороти Covid-19](https://thumbor.my.ua/KvrrwqKU5bSjrj1MH4qaziHMsHc=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fglavcom.ua%2Fimg%2Farticle%2F6848%2F36_main.jpg)
Науковці дослідили, завдяки чому імунітет деяких людей здатний побороти Covid-19
Імунна система деяких людей, які ніколи не хворіли на Covid-19, має допоміжні Т-клітини, що здатні розпізнавати та реагувати на небезпечний вірус.
Про це свідчать дані нового дослідження, повідомляє Science alert.
На думку вчених, причиною цьому є так звана перехресна реакція: коли Т-клітини-помічники розвиваються у відповідь на інший вірус, вони реагують на схожий, але раніше не відомий патоген.
У цьому випадку Т-клітини можуть залишитися після попереднього контакту людини з іншим видом коронавірусу – ймовірно, одним з чотирьох, що спричиняють застуду.
За словами науковців, саме ці клітини «можуть допомогти генерувати швидшу і сильнішу імунну відповідь».
Серед пацієнтів з коронавірусом, які брали участь у цьому дослідженні, тільки у двох були важкі випадки; інші 90% мали легку або помірну форму інфекції.
Щоправда, окремі науковці вважають, що наразі зарано робити висновки, що перехресна реакція відіграє якусь роль у тому, як саме протікає в організмі людини Covid-19.
Вірус швидко мутує і за кілька місяців ці дані можуть бути неактуальними.
Втім, автори дослідження зауважують, що «імунна система пов’язана з подією.
Якщо це сильна подія, у вас буде сильна пам’ять».
Адже імунітет у кожної людини формується окремо.
Якщо в суспільстві набирається «імунних» людей вже близько 60-70 відсотків, фахівці говорять про так званий колективний імунітет.
Але це все одно не означає, що окрема людина може бути повністю захищеною.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)