![Науковці запропонували нову схему лікування коронавірусу](https://thumbor.my.ua/vw7QYQAkhtNtEZ9Y09TdGrI8a-Q=/800x400/smart/filters:format(webp)/http%3A%2F%2Fimages.unian.net%2Fphotos%2F2020_05%2F1589161665-8529.jpg)
Науковці запропонували нову схему лікування коронавірусу
![Ілюстрація / REUTERS](https://thumbor.my.ua/BV4hSgUzOLQcnKykIEikxmmP6Ro=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F99a253d10672d39f62b3b880f3011081.jpg)
Науковці заявили, що знайшли нове поєднання ліків, яке допоможе одужати хворим на COVID-19, це комбінація антивірусного і протизапального препаратів. За задумом дослідників, перший препарат зупинить розвиток інфекції, а другий не дасть розвинутися "цитокіновому шторму" – небезпечної для організму імунної реакції.
Фахівці з Медичного коледжу імені Альберта Ейнштейна вже розпочали випробувань нової схеми лікування COVID-19. Йдеться про комбінацію антивірусного препарату Ремдесівір і протизапального Баріцітініб. Про це йдеться в науковій статті, яку опублікував Science Daily, пише 24 канал.
Кілька місяців тому команда однією з перших приступила до досліджень ефективності внутрішньовенних ін'єкцій Ремдесівіру для боротьби з ускладненнями на занедужанням внаслідок COVID-19.
Пацієнти, які отримували комбінацію цих препаратів, видужували на чотири дні раніше тих, хто отримував плацебо.
Тепер дослідники ще раз перевірять, чи можна поліпшити результати поєднанням Ремдесівіру з Баріцітінібом – препаратом, який зазвичай використовується для лікування ревматоїдного артриту.
Вчені сподіваються, що така комбінація не тільки сповільнить розмноження вірусу, а й зупинить розвиток "цитокінового шторму" – надмірної реакції імунної системи на інфекцію.
Учасники випробувань пройдуть десятиденний курс внутрішньовенних ін'єкцій Ремдесівіру.
Далі частині з них призначать приймати впродовж двох тижнів Баріцітініб, інші учасники прийматимуть плацебо.
Якщо комбінація двох препаратів покаже себе успішною, вона може стати новим стандартом для лікування COVID-19.
Як повідомляв УНІАН, наразі немає ефективних ліків проти коронавірусу. Усі ліки, які застосовують наразі – експериментальна терапія. Вони схвалені для застосування лише тому, що вони довели свою ефективність при інших захворюваннях.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)