![Перші 50 відеокамер автофіксації порушень ПДР запрацюють 1 червня - МВС](https://thumbor.my.ua/YgapFnAlq0laYNO7Mqzs5qyP7q8=/800x400/smart/filters:format(webp)/http%3A%2F%2Fimages.unian.net%2Fphotos%2F2020_05%2F1589465961-9066.jpg)
Перші 50 відеокамер автофіксації порушень ПДР запрацюють 1 червня - МВС
![Ілюстрація REUTERS](https://thumbor.my.ua/pNwCQLanAPWxRSHg2UNE2kCP7-U=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F26%2F5398dc8bb1ca7fc5b2350decfe976f71.jpg)
Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко в соцмережі Facebook.
"Камери встановлені в Києві та на автомагістралях Київської області виключно в місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками. Надалі відеокамери поступово будуть встановлюватися по всій Україні. На автомагістралях установка камер буде відбуватися коштом держави, в містах та ОТГ - коштом місцевих бюджетів. Місця встановлення камер будуть узгоджуватися з Департаментом патрульної поліції", - написав він.
Геращенко нагадав, що спочатку в автоматичному режимі будуть фіксуватися лише факти перевищення швидкості.
"Поступово, вже цього року, система фіксуватиме й інші порушення ПДР - проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки, стоянки, а також встановлений для транспортних засобів заборона рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху", - заявив заступник міністра внутрішніх справ.
Він зазначив, що завдання автоматичної фіксації порушень ПДР - це суттєве зменшення загибелі та травмування українців на дорогах, оскільки в період Незалежності, з 1991 року на автодорогах України загинуло 175 тисяч 216 осіб. І приблизно 40% смертельних ДТП - результат саме перевищення швидкості.
Як повідомляв УНІАН, 28 травня у Міністерстві внутрішніх справ розповіли про особливості притягнення до відповідальності за фактом автофіксації перевищення швидкості руху транспортних засобів.
"Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш ніж на 20 км/год (+2 км/год - додатковий бонус на похибку вимірювального приладу "Каскад", взагалі ДСТУ дозволена похибка для такої категорії приладів до ± 3 км/год)", - йдеться в повідомленні.
При цьому в МВС нагадують про розмір штрафу: 255 гривень - у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 20 км/год, але не більше 50 км/год; 510 гривень - за перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 50 км/год. Також зазначається, що штраф зменшується на 50 відсотків, якщо його сплачений протягом 10 банківських днів з моменту отримання ухвали.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)