Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба отримав від посла Індії Партха Сатпатхі партію препарату з гідроксихлорохіном, яку уряд Індії передав Україні як гуманітарну допомогу для боротьби з пандемією коронавірусу.
Про це повідомляє пресслужба МЗС.
«Це справжній жест дружби з боку індійського народу та уряду Індії.
Цей крок надалі посилює партнерство наших країн і демонструє, що Індія та Україна здатні разом протистояти глобальним викликам», – сказав Кулеба.
Сторони особливо відзначили, що взаємодія України та Індії у фармацевтичній галузі демонструє високу динаміку зростання.
Крім того, у складі індійської гуманітарної допомоги до України прибула також партія вакцин від тифу, менінгіту, холери і малярії, призначених для українського миротворчого контингенту.
Завдяки зусиллям української дипломатії, уряд Індії також надав спеціальний дозвіл на комерційне придбання гідроксихлорохіну для потреб МОЗ України.
Подальший розподіл партії у 30 тисяч пігулок серед українських медичних закладів та контроль їхнього застосування буде здійснювати Міністерство охорони здоров’я України.
Як повідомлялося, ефективність препаратів гідроксихлорохіна у лікуванні хворих на Covid-19 нині ретельно вивчається у багатьох країнах, зокрема у США та країнах ЄС.
Урядом Республіки Індія встановлено обмеження на експорт препаратів з діючою речовиною гідроксихлорохін.
Окремі дозволи надаються на його придбання у визначеній кількості або на безоплатну передачу дружнім країнам як гуманітарну допомогу.
До слова, у Львові випробовуватимуть український препарат проти коронавірусу.
«Біовен 10» створили на основі людського імуноглобуліну, він містить 52% IgG1, 32% IgG2, 7% IgG3 и 4% IgG4.
Його виробляє компанія «Біофарма Плазма».
Імуноглобулін G – клас антитіл, що складають близько 75% усіх антитіл плазми крові людини, найбільш ефективних проти вірусів, нейротоксинів та малярії.
Також європейські вчені створили антитіло, що перемагає коронавірус.
Коронавірусний феномен Індії: лише тисяча смертей на 1,3 млрд населення.
Засіб від печії переможе Covid-19? П’ять нових теорій протидії коронавірусу.