В Україні скасовують заборону на проведення планових операцій - Степанов
В Україні скасовують заборону на проведення планових операцій - Степанов

В Україні скасовують заборону на проведення планових операцій - Степанов

Від 5 травня в Україні дозволять проводити планові операції та госпіталізацію пацієнтів за життєвими показниками.

Про це заявив міністр охорони здоров`я Максим Степанов під час онлайн-брифінгу.

"Під час нашої наради, яка відбувається у понеділки, мною було ініційовано проведення позачергового засідання уряду, це було підтримано прем’єр-міністром і урядом, було винесено одне питання, яке я вважаю дуже важливим, - це внесення змін до постанови Кабміну №211, якою були введені карантинні заходи на території України. Було ухвалено постанову уряду і одразу після опублікування, думаю, що завтра, у нас в країні буде дозволено проведення планових операцій, планових госпіталізацій винятково за життєвими показниками, тобто - якщо проведення цих операцій дуже необхідне тій чи іншій людині, щоб знизити ризик життю та здоров’я цій людині", - сказав він.

Також Степанов нагадав, що на час карантину в Україні були скасовані планові операції та госпіталізації, але обмеження в країні вже тривають близько 50 днів і є вже необхідність проведення планових операцій, зокрема за життєвими показниками.

"Це я відчув після спілкування з нашими фахівцями на місцях, з нашими лікарями, зокрема під час поїздки до Черкаської області 1 травня", - додав міністр.

Окремо Степанов наголосив, що для уникнення заражень медичних працівників, проведення операцій будуть здійснюватися винятково після тестування пацієнтів на коронавірус методом ПЛР.

"Таким чином ризик зараження медичних працівників ми знизимо до нуля", - пояснив очільник МОЗ.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусупочали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Источник материала
loader
loader