Прес-служба "Опозиційної платформи - За життя".
ins{.
Влада прийняла бюджет для себе і кредиторів, а не для людей.
Про це співголова фракції "Опозиційної платформи - За життя" Юрій Бойко заявив на брифінгу у Верховній Раді після голосування змін до Державного бюджету на 2020 рік.
Він підкреслив, що "Опозиційна платформа - За життя" проголосувала проти запропонованих владою змін до бюджету.
"Єдине, що там можна було підтримати – це збільшення видатків на медицину.
Все інше – лише імітація піклування про людей.
З коронавірусом і кризою пропонується боротися за рахунок громадян, а всі зовнішні виплати здійснювати у повному обсязі, хоча це повністю суперечить тому, що зараз роблять всі країни світу", – зазначив Юрій Бойко.
"Покромсали соціальні виплати і зробили все, щоб задовольнити зовнішніх кредиторів.
Це не державницька позиція і вона не відповідає суворим реаліям дня", – сказав Співголова партії.
Політик підкреслив, що зараз потрібно було провести реструктуризацію зовнішніх боргів і ці кошти спрямувати на підтримку медзакладів, допомогу реальному сектору економіки і промисловості та соціальний захист людей.
"Але зробили з точністю до навпаки.
Наприклад, на боротьбу з безробіттям виділили тільки 7 млрд гривень, а на обслуговування боргів заплановано 144 млрд грн", – обурився парламентарій.
"Зміни до бюджету розроблялись тишком-нишком, навіть не запрошували Бюджетний комітет.
Потім винесли на розгляд і сказали – підтримайте, бо це потрібно для держави.
Насправді це потрібно для зовнішніх господарів нинішньої влади", – резюмував Юрій Бойко.
"Опозиційна платформа - За життя" розробила Антикризовий план дієвих заходів для комплексного захисту лікарів, соціальної допомоги громадянам та підтримки національної економіки.
Зокрема, пропонується скоротити витрати на чиновників і силовиків, заморозити фінансування непріоритетних статей бюджету на суму понад 130 млрд грн.
Збільшити фінансування медицини на 100 млрд грн, програм соціального захисту громадян – майже на 90 млрд грн, підтримку економіки та регіонів – на 25 млрд грн; і багато інших антикризових заходів.
Цей план із загальним бюджетом понад 210 млрд грн дозволить не тільки підтримати зараз медичну галузь, а й зберегти робочі місця, не допустити кризи в економіці.