Володимир Поперешнюк
  • Дата народження
    22 червня 1975
  • Країна
    Молдова (Республіка)
  • Соцмережі
Володимир Поперешнюк
4655

Володимир Поперешнюк

Володимир Поперешнюк - творець «Нової пошти» і новий український монополіст

Засновник одного з найбільших українських брендів, якого звинувачують у монополізації ринку і ухиленні від сплати податків.

Біографія «поштового короля»

Володимир Поперешнюк, Нова пошта якого є одним з найбільш відомих і потужних брендів сучасної України, позиціонує себе, як бізнесмен нового типу. Лідер поштових пересилань в нашій країні стверджує, що побудував бізнес з нуля і не використовував традиційні незаконні методи збагачення в Україні. Однак, багато експертів стверджують, що «Нова пошта» заснована на обмані клієнтів, приховуванні доходів і ухиленні від сплати податків.

Не дивлячись на ряд скандалів з його «дітищем, Володимир Поперешнюк, Фейсбук якого є вкрай відвідуваним, активно продовжує розвиток свого бізнесу і має бачення розширення панування своєї« поштової монополії ».

Крім того, «новий український бізнесмен» активно ділиться своїм баченням майбутнього нашої держави і має політичні амбіції. Цілком ймовірно, що Володимир Поперешнюк незабаром поповнить лави українських політиків, котрі намагаються відстояти інтереси свого бізнесу в парламенті чи в Кабінеті міністрів.

Володимир Поперешнюк народився в 1975 році в Кишиневі - столиці тодішньої Молдавської РСР. Майбутній мільйонер є вихідцем з класичної радянської інтелігентної родини. Його батьки були інженерами, що працювали у легкій промисловості. Пізніше мати нашого героя заснувала власне підприємство «Харчовик» і згідно з чутками, надала всю можливу допомогу синові в організації його бізнесу.

У 1988 році Володимир Поперешнюк, сім'я якого залежала від роботи, по розподілу потрапляє з Молдови в Полтаву. Там же подружжя інженерів застало розпад Радянського Союзу і почало адаптуватися до нових умов.

Володимир Поперешнюк вирішує піти по стопах своїх батьків і після школи вступає в Авіаційний інститут в Харкові. Майбутній «головний поштовик країни» отримав диплом інженера-механіка авіаційних двигунів і енергетичних установок.

Однак, провчившись кілька років за фахом, Володимир Поперешнюк розуміє, що майбутнього у інженера в сучасній Україні - немає. Син «технарів» знаходить більш «грошову» спеціальність і переходить на новий курс - «Економіка». Пізніше, вже ставши бізнесменом, Поперешнюк отримує третю освіту. Господар «Нової пошти» здобув науковий ступінь в Міжнародному інституті бізнесу в Києві, який відвідував в період з 2004 по 2006 роки.

В кінці 90-х - на початку 2000-х років Володимир Поперешнюк, біографія якого у відредагованому варіанті поширена в Мережі, працює на сімейному бізнесі. Всі члени його сім'ї залучені на підприємстві «Харчовик», яке до сих пір пам'ятають багато жителів Полтави. Сімейна компанія була заснована батьками Поперешнюка і спеціалізувалася на виробництві кондитерських виробів. Бувши студентом, наш герой виконує дрібні доручення і вчиться у батьків азам бізнесу, які вже незабаром застосує в своїй компанії.

«Нова пошта» - бізнес на двох

Володимир Поперешнюк - Фото 1

Відзначимо, що Поперешнюк Володимир Анатолійович, як його зобов'язані називати тисячі його підлеглих, всю свою кар'єру спирався на друзів і членів сім'ї.

«Нова пошта» була організована двома товаришами по Харківському авіаційному інституту - Володимиром Поперешнюком і В'ячеславом Клімовим.

Друзі по ВИШу з юності відрізнялися амбітністю, енергійністю та бажанням розбагатіти. Разом вони вирішили досягти поставлених цілях і продовжують підтримувати ділові і дружні стосунки донині.

«Нова пошта» була організована в 2001 році. Сьогоднішній монополіст і всім відомий бренд починався як «халтура». Володимир Поперешнюк, Вікіпедія якого явно була відредагована його піарниками, бере в борг у матері. Батьки виділили на перший бізнес сина 7 тисяч доларів. За ці гроші Поперешнюк і Клімов купили особистий транспорт і найняли декількох людей. Друзі по ВИШу вирішили зайняти незаповнену нішу - кур'єрську доставку і швидкісне перевезення товарів і вантажів. Розрахунок друзів виправдався, оскільки запит на їх послуги в ті дні в Україні був величезний.

«Нова пошта» перші роки працювала як централізована мережа традиційних пересилань рейсовими автобусами. Заробивши на нехитрій схемі, Володимир Поперешнюк починає орендувати або викуповувати маломірні вантажівки і займатися власними перевезеннями. Майбутній монополіст в перші роки працював на три напрямки - на Харків, Київ та Полтаву.

В середині 2000-х «Нова пошта» почала доставляти товари в інші великі міста - Львів, Одесу, Дніпро і Донецьк.

У 2008 році Володимир Поперешнюк, Нова пошта якого стала одним з найбільш перспективних підприємств країни, ледь не розорилася, через Всесвітню економічну кризу. Однак, наш герой спільно з партнером В'ячеславом Клімовим прийняли рішення «йти у ва-банк». У роки загальної економії «Нова пошта» почала агресивне розширення і масову рекламну компанію. Партнери вирішили ловити момент  і зробити ривок, користуючись загальною плутаниною і падінням цін на оренду та інші послуги по всій Україні.

Перехід в лідери ринку і створення фактичної монополії

В'ячеслав Климов і Володимир Поперешнюк є творцями однієї з нових українських монополій. Відзначимо, що на відміну від традиційних вітчизняних олігархів, господарі «Нової пошти» побудували свій бізнес без використання державних ресурсів. Однак, правда про те, як будувався найбільший український бренд - не дуже “гарна”. Климова і Поперешнюка роками звинувачують в обмані клієнтів, експлуатації співробітників і приховуванні доходів. Відзначимо, що шум навколо «Нової пошти» ніколи не заважав його творцям, а навпаки допомагав, популяризуючи компанію.

З 2009 року Володимир Поперешнюк входить в ранг успішних і багатих бізнесменів, а його підприємство стрімко завойовує ринок. Саме тоді «Нова пошта» стає лідером експрес-перевезень та відкриває кілька сотень відділень по всій країні.

У 2011 році Поперешнюк і Клімов відкривають власний корпоративний університет, в якому починають готувати фахівців для власної компанії і сторонніх проектів. Через рік «Нова пошта» урочисто відкриває тисячне відділення.

У 2014 році новий український монополіст намагається стати міжнародною компанією. Підприємство відкриває перші відділення за кордоном - в Грузії та Молдові. Крім того, змінюється лого і робиться повний ребрендинг, що робить «Нову пошту» ще більш впізнаваною, ніж раніше. У 2015 році компанія розрослася до неймовірних масштабів підприємство і відкриває міжнародне відділення та створює Наглядову раду. Також «Нова пошта» відкриває міжнародне відділення, яке погрожує завоювати ринки СНД і Східної Європи.

У 2016 році Володимир Поперешнюк відзвітував про подолання планки в 100 мільйонів посилок в рік. Крім того, підприємство стало одним з найбільших платників податків, перерахувавши в Фіскальну службу понад 1 мільярд гривень. Також «Нова пошта» стала одним з найважливіших роботодавців, взявши на роботу більше ніж 20 тисяч співробітників. Важливість компанії також доводить той факт, що від її ефективної і регулярної роботи залежить дрібний і середній бізнес по всій Україні.

Володимир Поперешнюк, Нова пошта якого стає одним з найбільш відомих українських брендів, працює над реформуванням підприємства. Засновнику доводиться постійно міняти систему управління компанією, понад тисяча відділень якого відправляють близько 140 мільйонів посилок в рік.

У 2018 році "Нова Пошта» доводить, що є куди розвиватися. Володимир Поперешнюк і Віталій Климов урочисто відкривають в Києві Інноваційний термінал, площа якого становить близько 15 тисяч квадратних метрів.

На даний момент підприємство є абсолютним лідером поштових та кур'єрських відправлень в Україні. «Нова пошта» фактично створила монополію на ринку експрес-перевезень. У компанії з'являються конкуренти, але вони не можуть хоч якось нашкодити Поперешнюку, оскільки той зумів налагодити масштабну мережу відправки і зайняв кращі площі для створення відділень.

Вартість бренду «Нова пошта» зараз оцінюється в кілька мільярдів доларів. Сам Володимир Поперешнюк є одним з найбагатших людей України, офіційно заробивши за минулі роки майже 200 мільйонів доларів.

Скандали і звинувачення в податкових махінаціях

У березні 2018 року Володимира Поперешнюк і Віталій Климов зіткнулися з найбільшим скандалом в історії «Нової пошти». Так, в офісах компанії пройшли масові обшуки в дусі 90-х років. «Маски-шоу» ледь не паралізувала роботу найбільшої компанії і призвело до великого резонансу і ажіотажу.

Відзначимо, що у «Нової пошти» виникали проблеми з владою і раніше. Стрімке зростання доходів Поперешнюка і Климова, збільшення їх впливу і амбіції турбували уряд і силовиків за часів Януковича. Однак, партнери завжди знали, як позбутися від проблем і відкуповувалися від силовиків. Згідно з чутками, господарям «Нової пошти» доводилося платити мільйони доларів хабарів, щоб спокійно працювати.

Крім того, ЗМІ та правоохоронців турбував той факт, що експрес-посилки стали одним з основних способів пересилання наркотиків по країні. Використання «Нової пошти» для незаконних операцій змусило Володимира Попережнюка і Віталія Клімова «підмазати силовиків».

Однак, в березні 2018 року «Нова Пошта» ледь не опинилася на межі закриття. В офісах компанії і відділеннях пройшли слідчі, які посіли майже на 10 годин. Будівлі були заблоковані разом з співробітниками, а техніка - вилучена.

Заходи проходили на підставі звинувачень в ухиленні від сплати податків і привели до гучного скандалу. Громадськість встала на сторону «Нової пошти» і їх господарів. Володимир Попережнюк і Віталій Климов дали серію інтерв'ю, в яких звинуватили українську владу в усіх можливих гріхах - тиску на бізнес, вимаганні, свавіллі і т.д.

Галас у ЗМІ і новий хабар, переданий прокуратурі згідно з чутками, допоміг «Новій пошті» уникнути втрат і продовжувати контролювати український ринок.

Володимир Поперешнюк - Фото 2
Згадки про персону