Біографія
Володимир Олійник народився на Черкащині в 1957 році. Батьки майбутнього політика були віруючими (відвідували церкву євангельських християн-баптистів), проте син мав інші переконання. Відслуживши в армії, він навчався на юридичному факультеті Харківського університету. Після цього вивчав ще політологію в одному з Одеських інститутів.
Кар'єра
Професійний шлях Володимир Олійник почав з посади народного судді в Придніпровському районному суді Черкас. Цей же суд він згодом і очолив.
Потім він кілька років працював на керівних посадах в Комуністичній партії України.
У 1990 році Олійник стає головою міськвиконкому там же, в Черкасах, а через 4 роки - головою міськради.
З 1994 по 2002 рік Володимир Миколайович був мером міста. Потім на 3 роки політик ухиляється в підприємницьку діяльність, будучи заступником директора компанії «УкрСтройЦентр».
У 2006 році знову повертається в політику, проходячи до Верховної Ради депутатом від Блоку Юлії Тимошенко. Уже в наступному році Олійник проходить до ВР за списками Партії регіонів. У 2012 році був обраний нардепом утретє, як і раніше представляючи "регіоналів".
Чутки і скандали
Коли в Україні почалися масові протести проти Януковича і його політики (2013 р), Олійник об'єднав комуністів під створеною ним депутатською групою "За мир і стабільність" в підтримку "регіоналів" і їх "диктаторських законів", які були прийняті на початку 2014 року. З початком активної дії Майдану влада США обмежили Олійнику в'їзд в країну. Коли закінчилася Революція гідності і була обрана нова влада, Володимир Миколайович зник в Росії. Але і там він не втрачав часу дарма: разом з командою Януковича (в тому числі і Азаровим) він створив і представив в Москві так званий "Комітет з порятунку України". Відразу після цього дипломатичний паспорт Олійника був анульований, а його самого незабаром подали в розшук (проти нього та інших депутатів Генпрокуратурою відкрито справу по фальсифікації голосування за "диктаторські закони"). В нинішній час екс-депутат проживає в Росії.
Це не єдине, за що його критикували в ЗМІ. У 2013 році Олійник подав на розгляд законопроект, який дозволяв би закривати будь-які українські інтернет-сайти протягом доби. Даний законопроект викликав масу обурення з боку громадськості, так як порушував права і свободу громадян. Законом він, на щастя, так і не став.
Також журналісти стверджують, що Володимир Миколайович ще будучи суддею в Черкасах був пов'язаний з організованим злочинним угрупуванням «Грицая». Це було відомо співробітникам черкаської міліції, оперативники якої знали Олійника на прізвисько «Олень».
Статки і джерела доходів
За 2012 рік Володимир Миколайович задекларував дохід в розмірі 209 158 гривень, більша частина з якого була виплачена в якості заробітної плати. Крім цього, він отримав майже 373 гривень від відчуження майна, ще 220 000 гривен у нього лежало на банківському рахунку. Також у політика було 2 квартири на 17 і 34 кв.м, кілька гаражів, автомобіль Toyota Land Cruiser і катер. На членів його сім'ї записані земельна ділянка, будинок на 486,5 "квадратів" і 2 квартири.
Особисте життя і сім'я
Володимир Олійник з дружиною виховав 3-х синів.
Фото і відео