Володимир Козак
  • Дата народження
    9 червня 1984
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Володимир Козак
3253

Володимир Козак

Козак Володимир Васильович: нардеп ІХ скликання ВР від «Слуга народу»

Козак Володимир Васильович – син мера містечка у Чернівецькій області, родич покійного мера Харкова Геннадія Кернеса. У 2019 році отримав депутатський мандат за списком «Слуга народу». Потрапив до списку нардепів, які підозріло дешево купують елітні автомобілі.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання

Біографія

Володимир Васильович Козак народився 9 червня 1984 року у селі Романківці Сокирянського району Чернівецької області.

Повний тезка ексміністра інфраструктури часів Януковича.

Освіта

Після закінчення Новодністровської гімназії у Чернівецькій області Володимир став студентом Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2006 році здобув вищу юридичну освіту.

За два роки Козак закінчив Національну академію державного управління при Президентові України. Магістр державного управління зі спеціальності «Державне управління – управління громадськими процесами.

Сім'я

Володимир одружений із Тетяною Козак. Вона займається підприємницькою діяльністю. Подружжя має сина, якого також звуть Володимир і доньку Альону.

Сестра нардепа — Юлія (1989 р.н.) одружена з середнім сином покійного мера Харкова Геннадія Кернеса — Данилом Приваловим.

Батько Козака — Василь Володимирович (1959 р.н.) очолював Сокирянську РДА (2010-2014) та райраду (2014-2020). З 2020 року мер міста Сокиряни Чернівецької області.

Кар'єра

Володимир очолював ТОВ «Буковинський сад» (вирощування насіннячкових та кісточкових фруктів), був юрисконсультом корпорації «Сварог Вест Груп».

У 2019 році Козак балотувався на позачергових парламентських виборах у списку партії «Слуга народу». На момент подання документів до ЦВК Володимир був фізичною особою-підприємцем. Партійний сайт характеризував Володимира як фахівця з питань експорту та залучення інвестицій.

За підсумками виборів його 68-й номер виявився прохідним і він став народним депутатом. У ІХ скликанні Верховної Ради Володимир увійшов до складу фракції «Слуга народу» та комітету з питань транспорту та інфраструктури.

Крім того, з вересня 2021 року Козак є членом Тимчасової слідчої комісії з розслідування можливих протиправних дій посадових осіб Державного космічного агентства України (Національного космічного агентства України) та підприємств космічної галузі, зокрема, при реалізації проєктів «Либідь» та «Циклон-4» .

7 жовтня 2021 року нардеп проголосував проти звільнення Дмитра Разумкова з посади голови Верховної Ради. Наступного місяця Володимир приєднався до міжфракційного об'єднання «Розумна політика» колишнього спікера парламенту.

Компромат

ЗМІ повідомляли, що сімейства Козак та Кернес пов'язують не лише родинні зв'язки. Наприкінці 2018 року Володимир став власником компанії з виробництва соків та харчових продуктів, якою раніше володів Данило Привалов.

«Можливо, це такий своєрідний калим від родини харківського мера за наречену, я не знаю. Але за які заслуги Володимир Козак опинився у прохідній частині списку – питання цікаве», – пише журналістка Євгенія Моторевська.

Влітку 2020 року Козак потрапив до списку нардепів, які підозріло дешево купують елітні автомобілі. Володимир став власником BMW M135i 2013 року випуску всього за 50 тисяч гривень. Його дружина має Mercedes GL350 CDI 2013 року випуску, який їй обійшовся в сто тисяч. Хоча його ринкова вартість коливається від 850 тисяч до 1,1 мільйона гривень.

Восени 2021 року в скандал потрапила сестра парламентаря. Юлія Привалова опублікувала в Instagram фотографію із чоловіком на Червоній площі в Москві, а також розмістила на негативний коментар принизливий анекдот про «бандерівців».

Після цього інтернет-магазини Rozetka та АЛЛО, мережа супермаркетів Сільпо та кав'ярень Idealist відмовилися від продукції Торгової марки Yaro, яка належить Приваловій. Згодом сестра Козака вибачилася за фото та анекдот.

Декларація

У березні 2021 року Володимир Козак опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Нардепу в Києві належить квартира (105,6 кв.м.) та машиномісце (17,7 кв.м.), у селі Петропавлівська Борщагівка Київської області має земельну ділянку (1023 кв.м.), а в селі Ломачинці Чернівецької області — земельну ділянку (2312 кв.м.) та нежитлове приміщення (166,7 кв.м.). Безкоштовно він користується ще однією столичною квартирою (117,4 кв.м.), що належить його сестрі.

Тетяна Козак — власниця земельної ділянки (1223 кв.м.) у місті Буча, квартири (100,9 кв.м.) та гаражних боксів (20,5 та 21,1 кв.м.) у Києві.

У Володимира з цінного рухомого майна задекларовано дві пари швейцарських годинників (Omega та Ulysse Nardin). Його дружині належать сережки і кулон з діамантами, обручка та сережки з коштовним камінням, обручка з діамантами, браслет з дорогоцінним камінням та годинник Rolex.

Власного автомобіля нардеп не має. За довіреністю він їздить на Toyota Camry 2011 року випуску та Porsche Cayenne 2016 року випуску, які належить його сестрі Юлії. У дружини політика Mercedes-Benz GL 350 CDI 2013 року випуску.

За 2020 рік у якості зарплати у Верховній Раді Володимир отримав 471 тисячу гривень. Дохід від відчуження рухомого майна становив 568 тисяч. Підприємницька діяльність принесла Тетяні Козак чотири мільйони гривень. У якості соцдопомоги по догляду за дитиною вона отримала 7740 тисяч.

У банку Володимир зберігає 95,8 тисячі гривень, Тетяна — 2138 гривень. Готівкою нардеп задекларував 74 тисячі євро, 668 тисяч гривень та 100 тисяч доларів. У його дружини готівкою теж 100 тисяч доларів, 40 тисяч євро і 3,2 мільйона гривень.

У липні 2021 року Козак продав свою нерухомість за 2,8 мільйона гривень.

Посилання

Facebook

Згадки про персону