Владислав Марченко
  • Дата народження
    7 вересня 1987
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Владислав Марченко
3913

Владислав Марченко

Владислав Марченко: голова місцевого об'єднання "Самопоміч", який "допоміг" собі на 87 мільйонів гривень

Владислав Марченко, який до недавнього часу по більшій мірі був відомий лише запорожанам, в 2017 році "прославився" на всю Україну за розкрадання державних грошей в особливо великих розмірах. Його підозрюють в проведенні фіктивних тендерів, через які в змові з іншими посадовими особами Марченко присвоїв собі майже 90 мільйонів гривень. У нинішній час чиновник перебуває під слідством.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Чутки і компромат
6. Декларація

Біографія

Марченко Владислав Петрович народився 7 вересня 1987 року в Запоріжжі. Його знають як українського бізнесмена і політика. З грудня 2015 року він обіймає посаду заступника голови Запорізької облради.

Сім'я

Владислав Марченко одружений, виховує доньку.

Має рідного брата Марка, який офіційно працює його помічником.

До цього Марк очолював ініціативну групу "Самопоміч" в рідному місті. У 2014 році провів у Запоріжжі перший "IT-Forum", який після того проводили ще кілька років поспіль.

Освіта

Марченко одразу після школи зайнявся підприємницькою діяльністю, тому освіту здобував паралельно з веденням бізнесу.

Спочатку вступив в Міжрегіональну академію управління персоналом на заочне відділення. Потім з 2012 до 2016 року вивчав управління персоналом і економіку праці в Запорізькому національному технічному університеті. Там же закінчив магістратуру.

Кар'єра

З біографії бізнесмена дізнаємося, що підприємництвом він займався вже зі студентських років. За даними з державного реєстру, в 2007 році Владислав Марченко зареєстрував себе як ПП. Спеціалізувався на комп'ютерному програмуванні.  

У травні 2012 року разом з партнерами він заснував ТОВ "МСТ Кредит Груп" - фірму, яка займалася обробкою даних, розміщенням інформації на веб-вузлах та іншою пов'язаною з цим діяльністю.

Однак уже через два роки в Ленінський районний суд надійшов позов на "МСТ Кредит Груп" від Державної податкової інспекції, яка клопотала про закриття фірми через приховування фінансової і податкової звітності. У суді позов задовольнили, оскільки на початку 2016 року на вимогу податкової компанію закрили.

Зрозумівши в ході судових розглядів, що підприємство йде на дно, Владислав Марченко подався в політику. Так, в серпні 2015 року він заснував Запорізьку обласну партійну організацію "Об'єднання" Самопоміч", у керівництва якої сам і став.

У тому ж 2015-му політик пройшов в якості депутата в Запорізьку облраду, а вже під кінець року (15 грудня) сів у крісло заступника голови Запорізької облради.

Чутки і компромат

Звинувачення в розкраданні майже 90 мільйонів гривень

З 2017 року Прокуратура Харківської області розслідує справу Владислава Марченко, якого підозрюють в присвоєнні державних грошей в особливо великих розмірах.

За попередніми даними, заступник голови Запорізької облради, скориставшись своїм службовим становищем, організував змову з групою посадових осіб з метою збагатитися на грошах з держскарбниці. Мова йде про розкрадання понад 87 мільйонів гривень.

Про те, що Владислав Петрович Марченко, який стоїть при владі Запорізької облради, а також є депутатом об'єднання "Самопоміч", в змові з іншими чиновниками і бізнесменами незаконно заволодів великою сумою бюджетних коштів (майже 90 мільйонів гривень) повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган. За даними слідства, керівники Запорізької облради (зокрема - Владислав Марченко) проводили фіктивні тендери, через які "відмивали" мільйони гривень.

Правоохоронні органи намагаються встановити всіх причетних до злочину осіб. В ході розслідування вони провели більше 50-ти обшуків в офісах і будинках чиновників, підприємців і керівників об'єднань, які будь-яким чином могли бути задіяні в крадіжці державних грошей.

Справа стала настільки резонансною, що навіть сам Юрій Луценко прокоментував ситуацію. На своїй сторінці в Фейсбуці він розповів про те, що головний підозрюваний в організації злочинної схеми Владислав Марченко назвав дії правоохоронних органів політичними репресіями.

Генпрокурор зазначив, що розуміє емоції глави фракції "Самопоміч", який засмучений через те, що його люди затримані, а заступник мера Пустоваров "втік через вікно в тапках по снігу", та тільки політичних репресій в діях правоохоронців не бачить.


Арешт Владислава Марченко

У грудні 2017 року братів Марченко таки затримали в Запоріжжі за підозрою в організації злочинної схеми і корупції. Харківський суд затвердив чиновникам запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Хоча в грудні адвокатам керівника "Самопомочі" Владислава Марченко не вдалося змінити міру запобіжного заходу, в лютому 2018-го вони таки добилися того, щоб суд переглянув рішення і пом'якшив запобіжний захід, посадивши чиновників під нічний домашній арешт. Вже на наступний день після судового засідання заступник голови Запорізької облради повернувся на роботу.

При цьому, адвокати Владислава Марченко продовжували старанно працювати. І це принесло свої результати: в травні 2018 року чиновнику встановили мінімальну міру запобіжного заходу у вигляді особистої поруки.

Таке рішення виніс Апеляційний суд Харківської області, задовольнивши прохання адвокатів одіозних братів, які, нагадаємо, підозрюють в розкраданні декількох десятків мільйонів гривень державних грошей шляхом організації фіктивних тендерів.

Декларація

Доходи за 2015 рік

Згідно з електронною декларацією за 2015 рік, доходи Владислава Марченко склали трохи більш ніж 800 000 гривень. Більшу частину з цих грошей (726 000 гривень) він отримав від зайняття підприємницькою діяльністю, майже 6 500 гривень - в якості зарплати на посаді заступника голови Запорізької облради, а решту - від відсотків, повернення боргу і відчуження корпоративних прав.

Крім цього, чиновник задекларував заощадження в трьох різних банках на суму 180 000, 212 900 і 213 000 гривень. Дружина скандального політика і бізнесмена Юлія Марченко, згідно з декларацією, за 2015 рік не заробила ні копійки, а також не мала ні заощаджень, ні будь-якого цінного майна.

Що стосується Владислава Марченко, то він володів квартирою на 79 кв.м, а також автомобілем Honda Civic 2008 р.в., який він придбав в серпні 2013 року за 140 000 гривень.

Доходи за 2016-2017 рр

Всього за 2 роки матеріальне становище одного з керівників Запорізької облради і його дружини істотно змінилося.

Згідно з даними декларації за 2017 рік, Владислав Марченко, який офіційно бізнесом перестав займатися ще з 2015 року, ніяких значних продажів або покупок не проводив. При цьому його дружина принесла в сім'ю майже мільйон гривень і придбала земельну ділянку.

За 2017 рік Владислав заробив на держпосаді 263 640 гривень - трохи більше того, що він отримав за 2016 рік. Однак родина не бідувала, адже спільний бізнес, яким нібито займається тільки дружина чиновника, приніс Марченкам майже 783 000 гривень. Ще 36 000 гривень жінка заробила на підприємствах "Електродпостач" і НТЦ "Алмет-інвест". Вражаюче, як нічим не примітна Юлія Марченко всього за рік збільшила свій дохід з 19 000 до більш ніж 800 000 гривень. Навіть багатьом досвідченим підприємцям таке не завжди під силу.

Отримавши настільки несподівані доходи, Юлія придбала в Запоріжжі земельну ділянку на 646 кв.м, про вартість якої в декларації промовчала. Крім цього, жінка поповнила свої заощадження: на кінець 2017 року в неї зберігалося готівкою 200 000 гривень. Ще 25 000 доларів вона комусь позичила. У Владислава заощаджень куди менше - всього 35 000 доларів та 5 335 гривень. Все тому, що в "проблемний" для чиновника рік йому довелося зняти 170 00 гривень зі свого рахунку і ще 98 000 гривень - з кредитної картки.

На чому їздять Владислав і Юлія Марченко

Владислав Марченко як і раніше їздить на Порше Кайен 2008 р.в., який він купив в кінці 2016 року майже за 579 000 гривень. Його дружина Юлія їздить на Лексусі GS350 2007 р.в., який вона придбала через місяць після чоловіка.

Згадки про персону