Захарченко Віталій Юрійович: головний міліціонер Януковича, підозрюваний у скоєнні злочинів проти людяності і відмиванні 10 млрд грн
Захарченко Віталій Юрійович - член "Сім'ї" Януковича, ворог преси, міліціонер-підприємець, який вивів з країни мільярди гривень, один з винуватців загибелі Небесної Сотні.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Захарченко Віталій Юрійович народився 20 січня 1963 року в місті Костянтинівка Донецької області.
Освіта
Віталій Захарченко в 1980 році закінчив Костянтинівську школу №15, в 1981 році - ПТУ. У тому ж році був призваний до лав радянської армії. В середині-кінці 1980-х років він спочатку навчався в ризькій середній школі міліції, а в 1991 році в Мінську закінчив і Вищу школу МВС.
Уже в незалежній Україні Захарченко отримав два дипломи про вищу освіту: у київській академії МВС і університеті економіки і торгівлі в місті Полтава.
У 2007 році захистив кандидатську, а через шість років - докторську дисертацію з держуправління.
Сім'я
Дружину Віталія Захарченка звуть Людмила. В Україні, а потім у Росії вона займалася підприємницькою діяльністю, а саме продажем різних видів тварин.
У подружжя Захарченко є дві дочки Вікторія, яка народилася в 1986 році і Ангеліна 1990 року народження.
Кар'єра
Першим місцем роботи Віталія Захарченка став металургійний комбінат у рідній Костянтинівці. Після демобілізації він пішов служити у міліцію. У органах внутрішніх справ в цілому провів двадцять п'ять років. До 1990 року Віталій Захарченко працював в Латвійській РСР, потім за власним бажанням був переведений на Донбас.
У 2008 році Захарченко пішов у відставку у званні генерал-майора міліції. Три роки працював на топпосадах у податковій. З грудня 2010 по листопад 2011 року він був головою Державної податкової служби.
З 2011 до 21 лютого 2014 року очолював міністерство внутрішніх справ.
Компромат
У лютому 2014 року Захарченко був зміщений з посади міністра "за перевищення влади і посадових повноважень, що виразилося в незаконних наказах про безпідставне застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів і вогнепальної зброї, що зумовило масове порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, десятки вбитих і сотні поранених громадян". Його назвали одним з винуватців силового розгону студентів з Майдану 30 листопада 2013 року і розстрілів Небесної Сотні в лютому 2014 року.
Тоді ж Захарченко втік з країни. Спочатку він опинився у Білорусі, а звідти переправився у Російську Федерацію. Тут топчиновник часів Януковича мешкає досі.
Майже відразу після Євромайдану ряд європейських країн заблокували банківські рахунки чиновника-втікача. Пізніше до них приєдналася і Канада.
Український парламент звернувся до міжнародного трибуналу по встановленню винних у скоєнні злочинів проти людяності та притягнення до кримінальної відповідальності. У списку опинився і колишній міністр МВС.
Через рік після втечі до Росії, він прийняв громадянство цієї країни (від українського не відмовлявся) і навіть отримав посаду старшого консультанта у державній компанії "Ростехнології", яка займається виробництвом промислової продукції цивільного та військового призначення. Потім увійшов до складу експертної ради комітету Державної думи Росії у власності. Захарченко займався питаннями захисту майнових інтересів російських інвесторів за кордоном.
За інформацією "24-го каналу" він спонсорує політичний проєкт Вадима Новинського "Партія Миру".
В окупованому Криму український міністр-втікач заснував фонд допомоги жертвам збройного конфлікту на Донбасі. У 2016 році в Санкт-Петербурзі вийшла книга Віталія Захарченка про Євромайдан.
У той самий час в Україні на нього було заведено кілька кримінальних справ. Так, СБУ підозрювало його в організації розстрілів демонстрантів на Майдані. Прізвище ексміліціонера з'явилось на сайті МВС у розділі "розшукується". Захарченко проходив за статтею "умисне вбивство".
Генеральна прокуратура заочно заарештувала, підозрюючи втікача у відмиванні грошей в особливо великих розмірах. Правоохоронці стверджували, що через Смартбанк здійснювалися фінансові операції, спрямовані на легалізацію грошових коштів та майна, які Захарченко та його оточення отримали незаконним шляхом. Сума "відмитих" коштів перевищувала десять мільярдів гривень.
Крім того, правоохоронці розслідували факти злочинної діяльності Захарченко та осіб з його найближчого оточення, а саме - хабарництво, фіктивне підприємництво, ухилення від сплати податків.
Ряд українських ЗМІ відзначали, що своєю кар'єрою Віталій Захарченко зобов'язаний, перш за все, дружбою з Олександром Януковичем, старшим сином четвертого президента.
Офіційно Віталій Захарченко ніколи не займався підприємництвом. Однак це не завадило йому володіти значними активами по усій території України.
Журналісти "Наші гроші" установили, що колишній головний міліціонер країни відкрито зареєстрував на себе торгову марку "Трибушани" - мармуровий кар'єр, єдине у Україні місце, де видобувається білий мармур.
Золоторудне родовище, розташоване недалеко від закарпатського села Мужієво контролював такий собі Валерій Бредіхін. Цього донецького підприємця називали бізнес-партнером Віталія Захарченко. З главою МВС також пов'язували телеканал "112".
За результатами щорічного спільного дослідження, проведеного Інститутом масової інформації та Незалежною медіа-профспілкою у 2013 році міністр МВС, разом з тодішніми президентом Януковичем і главою кабміну Азаровим увійшов в топ три головних ворогів української преси.
Декларація
Віталій Захарченко ніколи не подавав електронних декларацій про свої доходи. Тому якою кількістю майна він володів точно не відомо. Однак в 2014 році суд заарештував двадцять шість об'єктів нерухомості екскерівника МВС. Цікаво, що через п'ять років після втечі чиновника, Феміда анулювала це рішення. Але майже відразу знову наклала повторний арешт.
Майно Захарченко так і не було конфісковано. Журналісти "24 каналу" побували в селі Романків на Київщині, де у нього був маєток. На території, крім основного будинку, розташовані гараж, будинок для охорони, тенісний корт. Недалеко від маєтку знаходиться вертолітний майданчик і ангар для вертольотів.