Віталій Вересенко
  • Дата народження
    24 вересня 1968
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Віталій Вересенко
1957

Віталій Вересенко

Віталій Вересенко: співвласник компанії з виробництва яєць, який підробляє в БПП

Біографія Віталія Вересенко обмежується лише кількома скупими фактами, більшість з яких пов'язані з нинішнім бізнесом. Володіючи деякими виробничими активами, свого часу підприємцю довелося об'єднатися з конкурентом Борисом Бєліковим (який також ретельно приховує інформацію про себе) і почати працювати у спільних інтересах. Крім заняття бізнесом, Вересенко також за бюджетні гроші консультував нардепа з БПП, намагаючись не засвітитися в політиці.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Чутки і компромат
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Віталій Андрійович Вересенко - людина непублічна. Біографія коротка і суха, фото практично немає. Народився 24 вересня 1968 року в Києві.

Разом з Борисом Бєліковим володіє і керує групою компаній "Овостар Юніон", головним напрямком якої є виробництво і реалізація курячих яєць. Захоплюється гірськими лижами і риболовлею.

Сім'я

Бізнесмен одружений. Має двох дітей.

Освіта

Віталій Вересенко навчався в Київському вищому інженерному радіотехнічному училищі ППО на інженера автоматизованих систем управління. Закінчив виш у 1990 році.

Кар'єра

Даних про те, чим займався відомий нині підприємець після училища, на жаль, немає. Відомо, що з 1999 до 2001 року Вересенко працював генеральним директором в компанії ЗАТ "Малинове", яка спеціалізувалася на виробництві та продажу курячих яєць.

Розширюючи свій бізнес, Віталій придбав Жашківський міжгосподарський комбікормовий завод, який знаходиться в селі Скибин на Черкащині, майданчик по вирощуванню молодняка й інкубаторну станцію в місті Кагарлик на Київщині, а також птахофабрику в ​​смт. Ставище Київської області.

У 2003 році його прийняли в директорський склад Асоціації "Союз птахівників України".

Ну а в 2008 році відбулося успішне злиття двох великих підприємств в агропромисловому секторі: Віталій Вересенко і Борис Бєліков об'єднали свої компанії "Малинове" і "Бориспіль Агро Трейд" в одне потужне підприємство - ГК "Овостар Юніон".

Рішення об'єднати свої активи прийшло бізнесменам не просто так. Коли на ринку з'явився сильніший гравець (Олег Бахматюк, який володів перспективною компанією "Авангард"), він просто почав скуповувати невеликі птахофабрики. Це допомагало йому усувати конкурентів і нарощувати потужності свого підприємства. Саме тому, не бажаючи бути поглиненими компанією Бахматюка, два конкуруючих по суті бізнесмена вирішили об'єднати зусилля. Сьогодні вони в рівній мірі володіють новоствореним холдингом.

Чутки і компромат

Будь-який народний депутат України згідно із законом має право мати від одного до чотирьох штатних помічників, які консультують його в тих чи інших питаннях, а за це отримують зарплату від держави.

Попри те, що існує Закон "Про доступ до публічної інформації" (стаття 6, частина 5), який передбачає відкритий доступ до даних про розпорядження бюджетними грошима (в тому числі і до імен осіб, які отримують ці гроші), у Верховній Раді не сильно поспішають показувати прізвища офіційних помічників нардепів.

Наприклад, у 2014 році Олена Сміян, заступник голови Управління кадрів ВР, відмовила журналісту Андрію Лохматову дізнатися прізвища помічників нардепа Юрія Іванющенка, пояснивши це тим, що розголошення такої інформації нібито зашкодить нацбезпеці і навіть територіальній цілісності України.

На початку 2015 року керівник Апарату Верховної Ради знову відмовив Лохматову в отриманні інформації про те, хто ж за державні гроші допомагає українським чиновникам.

За словами медіа-юриста Максима Ратушного, подібну відмову можна оскаржити в суді, оскільки запитувана Лохматовим інформація не несе будь-якої загрози інтересам національної безпеки нашої країни.

У лютому 2015 року кореспондентам таки вдалося дізнатися імена помічників народних депутатів у Верховній Раді 8-го скликання.

Як виявилося, Віталій Вересенко, крім заняття бізнесом, також підробляв на "Блок Петра Порошенка". Так, у 2015 році він значився серед консультантів народного депутата з БПП Бакуменка Олександра Борисовича.

Мабуть, робота в ВР давала олігархові певні переваги (зв'язки, лобіювання своїх інтересів і т.д.), раз він готовий був займатися цим за копійки, на громадських засадах.

Статки і джерела доходів

У 2015 році бізнесмен Віталій Вересенко разом зі своїм партнером Борисом Бєліковим вперше потрапив в сотню найбагатших людей України за версією видання "Форбс". Бувши співвласником промислового підприємства ГК "Овостар Юніон", чверть акцій якого продається на Варшавській біржі, він зумів вивести своє нове "дітище" в лідери українського ринку.

Так, за 2015-й рік прибутки компанії значно зросли, склавши 75,7 мільйона доларів. Також підприємство збільшило виробництво яєць на 15%, відправляючи кожне 5-е яйце на експорт.

Такий успішний ріст підприємства за всіма показниками не могли не помітити інвестори. Виходячи з фінансових результатів компанії "Овостар Юніон", за рік її вартість зросла до 92 польських злотих за акцію (в порівнянні з попередніми 70-ма злотими), а загальний капітал оцінювався в 140 мільйонів доларів.

У 2017 році журнал "Фокус" оцінив статки Вересенко в 37 мільйонів доларів, розмістивши його на 95 місці в рейтингу українських багатіїв.

У нинішній час Віталій Вересенко займається розвитком Ovostar Union і залученням інвесторів, а його бізнес-партнер Борис Бєліков відповідає за внутрішні процеси в компанії. На початок 2019 року він увійшов до рейтингу "100 найбагатших українців" з капіталом 45 мільйонів доларів по оцінкам видання "Форбс".

Згадки про персону