Віталій Тишечко
  • Дата народження
    26 жовтня 1978
  • Країна
    Україна
Віталій Тишечко
5423

Віталій Тишечко

Тишечко Віталій Володимирович: кандидат на посаду мера Запоріжжя від «Слуги народу», замішаний в рейдерському захопленні

Віталій Тишечко - Фото 1

Тишечко Віталій Володимирович — депутат міськради, заступник голови ОДА і кандидат в мери, який за допомогою підробки документів, провів «переворот» у СК «Мотор-Гарант».

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Кар'єра
  4. Компромат
  5. Декларація
  6. Посилання

Біографія

Віталій Володимирович Тишечко народився 26 жовтня 1978 року в місті Запоріжжя.

Освіта

Тишечко має дві вищі освіти. У 2001 році він отримав диплом інженера-механіка в Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут». Через п'ять років Віталій став фахівцем з фінансів, закінчивши Інститут післядипломної освіти Гуманітарного університету «Запорізький інститут державного та муніципального управління». Крім того, він має ступінь МВА, прослухавши курс в Міжнародному інституті бізнесу (2019).

Віталій Тишечко - Фото 2

Кар'єра

Протягом шістнадцяти років (2001 — 2017) Віталій Тишечко був співробітником АТ «Мотор Січ». Спочатку він займав посаду інженера-технолога випробувального цеху, потім — начальника бюро зовнішнього правового забезпечення та підготовки фахівців вищої кваліфікації. У 2008 році Тишечко був призначений на посаду заступника начальника управління кадрів. У 2014 році його обрали заступником голови комісії по трудових спорах підприємства.

У 2017 році Тишечко очолив страхову компанію «Мотор-Гарант».

Віталій Тишечко - Фото 3

У 2015 році Віталій став депутатом Запорізької міської ради. Тишечко балотувався від партії «Нова політика». До 2020 року він був членом однойменної фракції, потім став позафракційним депутатом. У міській раді він займає посаду заступника голови комісії з питань соціального і економічного розвитку, бюджету та фінансів.

11 серпня 2020 року Тишечко був призначений заступником голови Запорізької обласної державної адміністрації.

За два місяці до місцевих виборів 2020 року Віталій Тишечко став кандидатом на посаду міського голови Запоріжжя від партії «Слуга народу».

Компромат

За інформацією ЗМІ, Віталій Тишечко брав участь у рейдерському захопленні страхової компанії «Мотор-Гарант».

«У групі компаній «Мотор-Січ» останні пару років і так вистачає проблем, а тут ще й менеджери В’ячеслава Богуслаєва намагаються відібрати компанію у сина Олександра Богуслаєва. Бенефіціарами схеми є Сергій Пересада, Олімпій покотився і депутат міської ради Запоріжжя Віталій Тишечко».

Страхова компанія «Мотор-Гарант», засновником якої є з 2000 року Олександра Богуслаєв, була створена для власних потреб «Мотора», але з часом почала набирати вагу. До 2014 року «Мотор-Гарант» входила в 20-ку кращих страхових компаній, через кілька років була вже в 10-ці. А це вже вкрай ласий шматок, який вирішили роздобути менеджери «Мотор-Січі».

Віталій Тишечко - Фото 4

Сергію Пересаді (директор з правових питань групи компаній «Мотор-Січ»), Віталію Тишечко (амбітний депутат міської ради) і Олімпію Покатову (член ради директорів групи компаній «Мотор-Січ», директор з управління персоналом) «якимось чином вдалося переконати В'ячеслава Богуслаєва (президента підприємства «Мотор Січ») в необхідності якнайшвидшого відбирання цього активу в Олександра, пообіцявши все зробити швидко «без шуму і пилу», після чого Тишечко повинен був звалити «важку ношу» управління страховою компанією на себе».

Череда підроблених документів

10.04.2017 відбулися збори акціонерів страхової компанії «Мотор-Гарант», де директором призначили Віталія Тишечко.

Організаторами даного зібрання були:

1. покотився Олімпій Валеріанович – Директор з управління персоналом АТ «МОТОР СІЧ».

2. Пересада Сергій Анатолійович – Директор з правових питань АТ «МОТОР СІЧ».

3. Алексєєва Олена – Заступника директора з правових питань АТ «МОТОР СІЧ».

4. Польнікова Наталя – начальника претензійно-позовного відділу служби правового забезпечення АТ «МОТОР СІЧ».

5. Тишечко Віталій – заступником начальника управління кадрів по роботі з робочим персоналом АТ «МОТОР СІЧ».

Віталій Тишечко - Фото 5

Після чого в.о. директора Тишечко звільнив чинного директора Дем’яна Пилипенка.

Віталій Тишечко - Фото 6

Для завершення «перевороту» було потрібно провести реєстраційні дії. Для цього змовники підробили доручення від Пилипенко, яку він нібито видав Олені Алексєєвої. На підставі її 10.04.2017 нотаріус Романцова провела реєстраційні дії в результаті яких Тишечко став директором.

Віталій Тишечко - Фото 7

За фактом підробки довіреності Пилипенко звернувся із заявою в поліцію, було відкрито кримінальне провадження №12017100000000533 по ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 382 КК України. В рамках його була проведена криміналістична експертиза від 26.05.2017, встановила факт підробки підпису і печатки.

Віталій Тишечко - Фото 8
Віталій Тишечко - Фото 9
Віталій Тишечко - Фото 10

Таким чином в переліку злочинів Тишечко і Ко незаконне заволодіння майном і корпоративними правами компанії «Мотор-Гарант» шляхом шахрайських дій, підробка документів і печаток. І це тільки початок списку.

До нього також слід додати підробку статутних документів підприємства, яке вже встановлено слідством у справі. У 2016 році на підпис до реєстратора були надані статути з підробленими підписами Олександра Богуслаєва, який на той момент перебував за кордоном. Що підтверджується листом державної прикордонної служби.

Віталій Тишечко - Фото 11

На додаток до цього за дорученням поліції була проведена технічна експертиза почерку, яка підтвердила що підписи були зроблені іншою особою.

Віталій Тишечко - Фото 12
Віталій Тишечко - Фото 13

Оперативність столичних органів слідства не залишилася непоміченою опонентами. Після певних маніпуляцій (самі здогадайтесь яких) справа перекочувала з Києва в Шевченківське відділення поліції Запоріжжя. А оскільки Шевченківський район це місце, де В’ячеслав Богуслаєв і його люди «царі і боги» абсолютно для будь-яких органів державної влади, то справа там «зависло».

Законний директор Пилипенко звернувся до Міністерства юстиції. Антирейдерська комісія при Мін’юсті всі викладені факти підтвердила.

Віталій Тишечко - Фото 14

Після чого в єдиному державному реєстрі Пилипенко був відновлений на посаді, а нотаріусу Романцова був тимчасово заблокований доступ до реєстру за його дії.

Підробки Тишечко дубль два

Внесення змін до Держ.реєстрі по «Мотор-гаранту» було заблоковано рішенням київського адміністративного апеляційного суду від 11.04.17 у справі №826 / 14675/16.

Його Тишечко і Ко вирішили обійти на цей раз підробивши визначення КААС.

Віталій Тишечко - Фото 15

У реєстрі подібних рішень, зрозуміло, немає, а сама справа припинена до рішення господарського спору, а відновлено було лише 02.08.18. Але все це анітрохи не збентежило державного реєстратора Петрик А.В. з Київської області та нотаріуса Павловську Г.О. з м Дніпро, оскільки вже фігурували в різноманітних рейдерських захопленнях.

13.10.17 нотаріус Павловська на підставі підробки скасовує заборону на вчинення реєстраційних дій по страхової компанії «Мотор-Гарант», а Тишечко тут же подає пакет документів реєстратору Петрику. Таким чином були порушені правила подачі документів за межами області, про місце проведення реєстраційних дій. Для реєстратора Петрик всі ці порушення знайшли підтвердження в рішенні Київського окружного адміністративного суду у справі №810 / 310/18 від 22.03.18. А також відкрито кримінальне провадження №4201700000001372.

Тишечко незаконно поновився на посаді 13.10.2017. Після чого вирішив звільнити Пилипенко. Для цього він використовував заяву про звільнення без дати з особової справи Пилипенко написане в 2016 році при прийомі на роботу (практика ганебна, але в багатьох компаніях практикується). За заявою про незаконне звільнення Пилипенко було розпочато кримінальне провадження №4201710000001373. У поліції вже зберігатися ця заява, залишилося лише провести технічну (почеркознавчу) експертизу.

«Спам» єдиного Держреєстру

За позовом компанії «Велес» до КП «Центр державної реєстрації» було прийнято рішення визнання дій реєстратора Петрик А.В. протиправними та скасування реєстраційних дій від 13.10.17

Ухвалою окружного апеляційного адміністративного суду від 12.07.18г провадження зупинено до набрання законної сили рішенням у справах 826/14675/16 і №910 / 21845/16.

У справі №910 / 21845/16 постановою від 24.07.2018 було скасовано найперші збори акціонерів-змовників. Протоколи від 15.07.16, 19.07.16 та 19.06.16 визнані недійсними.

Так що Тишечко спробував через реєстраторів зробити хоч якісь реєстраційні дії щодо «Мотор-Гаранта», щоб було неможливо виконати рішення суду. Але ж судову заборону на внесення змін продовжував діяти.

Спільно з Куриленко та Марчуком, яким Тишечко виписав доручення, вони намагалися змінити місцезнаходження кількох підрозділів юридичних осіб, змінити відомості про керівника відокремленого підрозділу юр.особи, внести зміни в коди КВЕД, додавши 66.30 (управління фондами), додати до органів управління нову посаду кризового менеджера. Але все марно.

Більш цікавим є прийняття заявки Марчука державним реєстратором юридичних та фізичних осіб підприємців Комишуваська сільської ради Оріхівського району 06.09.18. Замість відхилення заявки через діючий судової заборони вона була припинена через формальну причину – несплаті адміністративного збору. Аналогічне рішення про (тимчасове)  зупинення розгляду заявки від Коломієць Ю.С. приймалося також в червні та липні 2018 року.

Подібний «спам» заявок з різних місць і з різних приводів відбувається для того, щоб тимчасово зробити неможливим проведення реєстраційних дій, які після вступу в силу рішення суду від 22.03.18 відновлюють за реєстрами автоматично Пилипенко на посаді директора страхової.

Погрози

Вдалися рейдери на чолі з Тишечко і до відвертих погроз. Так, 23.01.18 о 9 ранку на телефон Пилипенко надійшов дзвінок з номера 095-416-12-46. Невідомий зажадав від Пилипенко припинити свою діяльність, в іншому випадку погрожував «взятися» за дружину і сина.

Шевченківське відділення поліції Запоріжжя не бажала реєструвати заяву в реєстрі досудових розслідувань, вдалося це зробити лише через ухвалу суду. Але слідство проводити розслідування, як ви розумієте, не поспішати. Як і розслідувати інші справи, яких у них накопичилося в цілому вже п’ять.

Підробка документів для себе

Для виконання обов’язків директора страхової компанії Віталію Тишечко необхідно було мати стаж роботи на керівній посаді не менше двох років і рік на ринку фінансових послуг. Відповідного стажу у нього не було, а подібні питання знаходяться на суворому контролі в Нацкомфінпослуг.

У Нацкомфінпослуг були відправлені підроблені документи, виготовлені в інтересах Тишечко:

Довідка від 10.07.2018 №28-18 про те, що Тишечко В.В. працював директором в товаристві з додатковою відповідальністю «страхова компанія Біфест»

Протокол №3 / 2 загальних зборів ТДВ «страхова компанія Біфест» від 09.02.2012 про створення окремого підрозділу дирекції та призначення директором дирекції Тишечко В.В. за сумісництвом.

Наказ №-к / тр від 09.02.2012 про прийняття на роботу Тишечко директором дирекції «страхова компанія Біфест»

На кого були розраховані ці дії сказати складно. Оскільки в розпорядженні Нацкомфінпослуг від №1360 від 31.07.18 встановлено факт того, що єдиний державний реєстр ніяких даних про створення або ліквідації окремої дирекції «страхова компанія Біфест» і призначена додаткова перевірка.

Віталій Тишечко - Фото 16

Для підтвердження інформації досить підняти дані пенсійного фонду та податкової, адже Тишечко мав би отримувати зарплату і платити податки. Про це фальсифікатори якось не подумали. Як і про відрахування у фонді самої страхової компанії по Тишечко.

Результати перевірки Нацкоміфінуслуг підтвердили відсутність необхідних документів у Тишечко.

Законний директор скоро повернеться на своє місце, але за цей час Тишечко і Ко звільнили чимало співробітників, замінивши їх своїми ставлениками. І цілком ймовірно вони звернуться до суду за компенсацією і відновленням на посаді. Хто ж оплатить позови на десятки тисяч гривень?»

Декларація

У червні 2020 року Віталій Тишечко опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Заступник голови обласної адміністрації володіє квартирою (54,71 кв. м) в Запоріжжі, яку він придбав в лютому 2018 го за півмільйона гривень. Також Віталій користується житловим будинком (81,7 кв. м) свого батька. Цінного рухомого майна, в тому числі автомобілів, у Тишечко немає.

Віталій Тишечко - Фото 17

Сукупний дохід Віталія Тишечко за 2019 рік склав 702,7 тисячі гривень. У банках чиновник Запорізької ОДА гроші не зберігає, а готівковими коштами він задекларував 450 тисяч гривень.

Посилання

Facebook

Згадки про персону