Вілія Блінкявічюте
  • Дата народження
    3 березня 1960
  • Країна
    Литва
  • Соцмережі
Вілія Блінкявічюте
1701

Вілія Блінкявічюте

Блінкявічюте Вілія: очільниця Соціал-демократичної партії Литви та депутатка Європарламенту

Вілія Блінкявічюте - Фото 1

Блінкявічюте Вілія — у 2008 році, перебуваючи на посаді голови Мінсоцпраці, "нерозважливо підвищила пенсії" і порушила фіскальну дисципліну, що сприяло глибокому економічному спаду в країні

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Вілія Блінкявічюте народилася 3 березня 1960 року в місті Лінкува Пакруойського району, Литва.

Освіта

Після закінчення з відзнакою середньої школи в рідному місті Вілія перебралася до литовської столиці та вступила на юридичний факультет державного університету. У 1983 році Блінкявічюте отримала тут диплом магістра права. 

Крім рідної литовської політикиня вільно розмовляє англійською та російською мовами.

Вілія Блінкявічюте - Фото 2

Сім’я

Вілія незаміжня. Дітей не має.

Кар'єра

Протягом тринадцяти років після закінчення Вільнюського державного університету Вілія працювала в міністерстві соціального захисту і праці. Була аудиторкою, старшою інспекторкою, головним юрисконсультом, секретарем міністерства. У 1996 році Блінкявічюте призначили заступницею міністра соціального захисту і праці.

Через чотири роки вона очолила це відомство. На міністерській посаді Вілія залишалася протягом восьми років у чотирьох урядах, з 2000 по 2008 рік. Паралельно, з 2004 по 2009 рік вона також займала крісло депутатки литовського парламенту (Сейму).

У 2004 році Вілія балотувалася на виборах президента Литовської Республіки від соціал-ліберальної партії "Новий союз". З результатом 16,45% виборців у першому турі вона посіла четверте місце. У тому ж році місцеве видання "Stiliaus" ("Стиль") назвало політикиню "Жінкою року" в Литві.

Вілія Блінкявічюте - Фото 3

У 2006 році Блінкявічюте приєдналися до найстарішої партії Литви — Соціал-демократичної. Через три роки вона стала заступницею голови партії.

У тому ж 2009 році есдеки висунули Вілію на виборах до Європарламенту. Виборці проголосували за її кандидатуру. У Європейському парламенті вона увійшла до групи Прогресивного альянсу соціалістів і демократів. Через п'ять років Блінкявічюте була переобрана.

Після виборів 2014 року Вілія стала заступницею голови комітету з прав жінок та гендерної рівності. У січні 2017 року вона була обрана головою комітету.

Втретє Блінкявічюте стала євродепутаткою у 2019 році. Вілія увійшла в комітети з освіти і культури, а також з питань прав жінок і гендерної рівності, обійняла посаду заступниці голови зайнятості та соціальних питань. Влітку 2024 року Вілія вчетверте стала депутаткою Європарламенту.

Навесні 2021 року на партійній конференції вона була обрана головою соціал-демократів. На цій посаді вона стала першою жінкою. Через два роки Вілія вдруге перемогла на партійних праймеріз. 

Вілія Блінкявічюте - Фото 4

13 жовтня 2024 року на парламентських виборах до Сейму Соціал-демократична партія на чолі з Блінкявічюте набрала майже 20% голосів і перемогла в першому турі. Однак точні результати і склад наступного уряду Литви стане відомим не раніше другого туру виборів, який пройде через два тижні.

Перед виборами Вілія обіцяла, що, прийшовши до влади, партія буде обкладати податком елітну нерухомість, збільшить ставку прибуткового податку з населення для людей, які заробляють більше, а також підвищить податок на прибуток.

Соціал-демократична партія збирається збільшити перерозподіл через бюджет до 36% ВВП. За словами Блінкявічюте, це дозволить додатково зібрати близько трьох мільярдів євро доходів державного бюджету.

Компромат

Кризу 2008 року Вілія застала на посаді очільниці міністерства соціального захисту і праці. Через 11 років бюджетно-фінансова комісія парламенту розслідувала причини кризи в Литві. 

Депутати дійшли висновку, що міністерка "безрозсудно підвищила пенсії" і порушила фіскальну дисципліну, що сприяло глибокому економічному спаду в країні.

Вілія Блінкявічюте - Фото 5

Декларація

У політикині є три квартири у Вільнюсі. Всі вони знаходяться в престижних місцях литовської столиці. Одна квартира в мікрорайоні Жверина, дві інші в старому місті столиці. Експерти з нерухомості підрахували, що квартири політикині можуть коштувати більше мільйона євро. Сама вона оцінила їх у 685 тисяч євро. 

У 2013 році Вілія купила садибу в Молетському районі на березі озера Малкеста. У майновій декларації Блінкявічюте ця нерухомість оцінена у 267 тисяч євро. Але, як пише литовська преса, її реальна вартість може бути в кілька разів вище.

Садиба Вілії розташована на території площею не менше 20 соток. Як пишуть місцеві ЗМІ, будинок має цікаву архітектуру, як ніби три окремі будівлі об'єднані в одну будівлю. Соціал-демократка виробляє необхідну для своєї садиби електрику за допомогою сонячних батарей.

Згадки про персону