Вікторія Сюмар
  • Країна
    Україна

Вікторія Сюмар: журналіст-борець за свободу та депутат, яку підозрювали у тиску на пресу

Вікторія Сюмар - Фото 1

Вікторія Сюмар в політику прийшла з журналістики, де була активним борцем за свободу слова. Ставши народним депутатом, її саму підозрювали у тиску на своїх колишніх колег і на поліцію.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Журналістика
  6. Політика
  7. Компромат
  8. Декларація
  9. Відео

Біографія

Вікторія Петрівна Сюмар народилася 23 жовтня 1977 року в місті Нікополь на Дніпропетровщині. Своєю малою Батьківщиною Вікторія вважає невелике містечко Погребище на Вінниччині, де вона провела дитинство.

Освіта

З 1994 по 1999 рік Вікторія Сюмар навчалась у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Закінчивши історичний факультет, Вікторія вступила до аспірантури Інституту історії Національної академії наук.

Сім'я

Матір народного депутата звуть Лідія Мельник. Вона уродженка Погребищ. З 1997 по 2013 роки працювала в місцевій державній насіннєвій інспекції. Після закриття підприємства ніде не працює. У 2011 році подала на розлучення з батьком Вікторії - Петром Сюмаром. Про нього інформації у відкритих джерелах немає

Вікторія Сюмар була одружена двічі. Першим чоловіком був політолог Віктор Таран. Шлюб тривав двадцять років. Від Тарана Сюмар народила дочку Софію.

У 2018 році Вікторія вийшла заміж вдруге. Чоловік - колишній нардеп-регіонал Дмитро Христюк. З колишнім заступником міського голови Ірпеня вона познайомилась під час Революції Гідності.

Вікторія Сюмар - Фото 2

Кар'єра

Перший досвід роботи Вікторія отримала ще студенткою. В одній з київських шкіл викладала історію.

Журналістика

Бувши аспірантом Академії наук на рубежі 1990-2000-х років вона почала працювати журналістом на радіо "Континент" і "Голосу Америки в Україні".

Вікторія Сюмар - Фото 3

У 2002 році Вікторія отримала посаду керівника відділу політики. Вела політичні програми на "Громадському радіо".

Перед самим початком Помаранчевої революції, коли в Україні посилилася цензура, Вікторія Сюмар стала активним учасником боротьби за свободу слова. Вона увійшла до складу правозахисної організації Інститут масової інформації.

Під час президентства Віктора Ющенка Вікторія Сюмар брала участь в громадських організаціях з питань свободи слова. У 2009 році - працювала у програмі Шустер. Live. У період з 2008 по 2010 рік Вікторія працювала викладачем Київського національного університету.

Сюмар стала співзасновником журналістського проекту “Стоп цензура”. Журналістка входила до наглядової ради телеканалу “Інтер”. У 2013-2014 роках вела політичні програми на “5 каналі”.

Політика

Активно брала участь в Революції Гідності і стала членом Ради Майдану.

З лютого по червень 2014 року Сюмар - заступник секретаря РНБО. У листопаді 2014 року за номером сім в списках "Народного фронту" Вікторія Сюмар успішно балотувалася до Верховної Ради.

Є заступником фракції "Народного фронту". В українському парламенті займається питаннями свободи слова та інформаційної політики. Народний депутат входить в групи міжпарламентських зв'язків з Катаром, Японією, США і Норвегією.

Компромат

Вікторію Сюмар підозрювали у привласненні закордонних грантових коштів, які були виділені на розвиток української журналістики та блогосфери.

У ЗМІ з'явилася інформація, що відразу після закінчення проекту “Мережа блогів” політик придбала собі квартиру в престижному районі столиці.

У 2018 році громадські активісти руху "Чесно" виявили, що у матері політика в Київській області є дві земельні ділянки загальною площею в півгектара. На них був побудований житловий будинок в двісті квадратних метрів.

Ділянки були куплені за триста тридцять тисяч гривень в 2015 році. Однак в період з 2013 до 2018 року доходів у неї не було. Вікторія Сюмар розповіла, що у її матері були заощадження для того, щоб купити землю, а з будівництвом будинку допомогла вона та її сестра.

Екс-чоловік Вікторії виплатив їй компенсації у розмірі мільйон гривень, який вона віддала матері.

Активісти організації заявили, що парламентарій намагалася чинити тиск на них. За їх словами, Вікторія різними способами хотіла поспілкуватись у неформальній площині.

Вікторія Сюмар - Фото 4

У квітні 2018 року народний депутат Василь Німченко з "Опозиційного блоку" подав на Вікторію Сюмар до суду.

За кілька місяців до цього на журналістів "Радіо" Свободи” напали охоронці Віктора Медведчука. У зв'язку з перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, вони звернулися в правоохоронні органи. Лідер "Українського вибору", у свою чергу, подав на журналістів до суду за втручання в його особисте життя. Сюмар підтримала "Радіо Свободу" і закликала поліцію розслідувати інцидент.

На думку Німченка, цими заявами його колега по Верховній Раді чинила тиск на правоохоронців. Крім того, вона почала тиснути на засоби масової інформації з вимогою не висвітлювали судовий розгляд проти неї.

Сама Сюмар повідомила, що не збиралася втручатися в діяльність правоохоронних органів, а лише попросила їх якомога швидше розслідувати інцидент з нападом на журналістів.

Вікторія Сюмар - Фото 5

Народний депутат запрошувала до суду керівників поліції. Вони повинні були дати звіт про те, як триває слідство у справі перешкоджання Віктора Медведчука і його охорони журналістській діяльності.

У Медведчука заявили, що це ще одна спроба давати на правоохоронців. Окружний адміністративний суд залишився на стороні Німченко та Медведчука і постановив, що Сюмар перевищила свої повноваження.

Колишня журналістка подала до Адміністративного апеляційного суду. Він скасував рішення першої інстанції про незаконне втручання в роботу правоохоронних органів.

Вікторія Сюмар - Фото 6

Декларація

Згідно електронною декларацією, яку Вікторія подавала в 2018 році, вона володіє однією квартирою в столиці. Вона була придбана в 2017 році майже за вісімсот тисяч гривень.

Автомобільний парк у народного обранця представлений одним автомобілем. Новенький Volvo XC60 вона купила в 2016 році за один мільйон двісті тринадцять тисяч гривень.

Зарплата в 2017 році у парламентаря склала двісті сорок чотири тисячі гривень. Трохи більше - двісті п'ятдесят дві тисячі вона отримала в якості відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень.

Мільйон гривень політик заробила від відчуження нерухомого майна. Ще двадцять шість тисяч гривень вона отримала, як аліменти від колишнього чоловіка.

Вікторія Сюмар - Фото 7

Банківського рахунку у Вікторії Сюмар немає. У народного обранця задекларовано вісімдесят сім тисяч доларів і два мільйони вісімсот тисяч гривень.

Відео

Згадки про персону