Віктор Світовенко
  • Дата народження
    31 травня 1975
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Віктор Світовенко
4955

Віктор Світовенко

Світовенко Віктор Вікторович: депутат Київоблради, якого підозрювали у рейдерстві, контрабанді та інших темних справах

Віктор Світовенко - Фото 1

Світовенко Віктор Вікторович - за словами колишнього бізнес-партнера "віджав" кілька будівель у центрі Києві, довів до банкрутства велику роздрібну мережу з продажу побутової техніки та спекулював на продажу ліків для Міноборони.

Біографія

Віктор Вікторович Світовенко народився 31 травня 1975 року у селищі Ставище Київської області.

Освіта

У 1996 році Віктор закінчив Хмельницький національний університет, де вивчав економіку.

Сім’я

Батько - Віктор Васильович - підприємець. У 1996 році став одним із засновників роздрібної мережі магазинів, які продавали побутову електроніку "Мега Макс".

Віктор одружений. Обраницю звуть Любов. У подружжя Світовенко двоє дочок: Дарина та Аліна.

Кар'єра

З 2004 року Світовенко очолює ТОВ "Вектор". Основний вид доходу - виробництво готових кормів для тварин, що утримуються на фермах. Також Віктор є власником та кінцевим бенефіціаром ТОВ "Горошків-Агро" та ТОВ "Тайниця-Агро". Обидва підприємства займаються вирощуванням зернових культур (крім рису), бобових культур та насіння олійних культур.

У 2006 році Віктор був обраний депутатом від БЮТ у Тетіївську районну раду. 

Світовенко кілька разів на громадських засадах був помічником народних депутатів. У четвертому скликанні (2002-2006) Верховної Ради він працював з Григорієм Бондаренко. З шостого по восьме скликання Віктор допомагав Руслану Лук'янчуку.

Віктор Світовенко - Фото 2

Віктор й сам три рази балотувався до Верховної Ради по 92-му мажоритарному округу (місто Узин, Білоцерківський, Володарський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський райони, частина Сквирського району Київської області) від ВО "Батьківщина". І кожен раз він посідав друге місце.

У 2012 році набравши 30,98%, Світовенко програв "регіоналу" Сергію Кацубі 2,5%. Через два роки за представника ВО "Батьківщина" віддали свої голоси 15,05%. Його опонент з БПП - Віталій Гудзенко отримав на виборах 27,03% підтримки. У 2019 році за Віктора проголосувало 17,44%, кандидат від партії "Слуга народу" Валерій Колюх набрав 24,76%.

У 2015 році Віктор був обраний депутатом Київської обласної ради. 

Світовенко є членом фракції ВО "Батьківщина" та заступником голови комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобігання корупції.

Компромат

Підприємець та колишній бізнес-партнер Леонід Тринчер заявив, що "за Світовенко тягнеться великий шлейф різних правопорушень, фактів шахрайства і криміналу".

Віктор Світовенко - Фото 3

За словами бізнесмена, нинішній депутат Київоблради "не один рік набивав кишені грошима, які діставалися йому, м'яко кажучи, нечесним шляхом. А існуюча продажна система судів, зв'язки з корумпованою верхівкою тодішньої влади, дозволяли йому безкарно здійснювати всі ці злочини і виходити "сухим з ​​води".

Так, Світовенко нібито "заробляв на контрабандному ввезенні товару на територію України". За даними Тринчера "на дві компанії "Теора" та "Орбіта", директором однієї з яких був Ігор Тур, він купив у Верховному Суді України рішення про легальне ввезення на територію України деяких груп товарів за заниженими цінами та організував потік контрабанди".

У 2011 році за підозрою у контрабанді Віктор викликався на допити до СБУ, а тодішній очільник відомства Валерій Хорошковський "ініціював порушення кримінальної справи проти Світовенко саме за фактом контрабанди".

Також Тринчер повідомив, що депутат Київради наживався на війні. Благодійний фонд "Збережемо життя разом" закуповував за 10-16 доларів та безоплатно передавав у Міноборони крововідновлюючий препарат під назвою кселокс.

Світовенко зробив пропозицію членам фонду заробити на поставках ліків до Міноборони. Як стверджує бізнесмен, за кселокс "міністерство оборони платило фірмам Світовенко "по 50-90 доларів за упаковку, з яких частину він віддавав "відкатом". Кому Світовенко віддавав частину грошей "відкатом" - або чиновникам Міноборони, або депутатам, або тим і іншим - неясно".

Віктор Світовенко - Фото 4

За даними ЗМІ, Світовенко брав участь у рейдерському захопленні будівлі по вулиці Шота Руставелі, 11. У цьому будинку відкрився перший магазин "Мега Макс", який належав і його батькові.

"Раніше там розташовувався Інститут асортименту легкої промисловості. Працівники установи приватизували приміщення, об'єднавшись в Організацію орендарів "Екста". "Мега Макс" розташовувався у будівлі на правах оренди.

Світовенко-син "зумів домовитися з керівниками ЗАТ "Центр моди "Екста", які не є власниками будівлі, та викупив з першого заходу перший поверх, а потім й всю будівлю". Після чого почалася низка судових процесів.

"Світовенко показав себе справжнім майстром у підробці документів, чиненні тиску, залякуванні та змові з представниками влади. Сучасною мовою те, що трапилося називається коротко і зрозуміло ─ рейдерське захоплення".

Однак у 2013 році Вищий господарський суд все-таки визнав право власності на будівлю на Шота Руставелі, 11 за союзом орендарів. На той час Світовенко з роздрібного торговця електронікою перетворився в ресторатора, відкривши за цією адресою ресторан "Beef. М'ясо та вино".

Віктор Світовенко - Фото 5

Крім того, у ЗМІ повідомляють, що батько та син Світовенко причетні до банкрутства "Мега Макса". "Вони запустили руку у гаманець фірми та привласнили собі 32,5 млн доларів, що й стало причиною банкрутства". Також Світовенко не виплачували борги своїм постачальникам, через що "Альфа-банку", який виступав гарантом при закупівлі товарів, довелося сплатити півтора мільйона. Як зазначається у пресі, "кинули" два Віктори й латвійських кредиторів з "Парекс-банку". Торгова мережа "Мега Макс" в період з 2007 по 2011 рік заборгувала латвійцям 12 млн євро.

"Засновники роздрібної мережі у свій час оформили у Великобританії фірму Lindmax LLP, з якою взаємодіяв латвійський банк. В забезпечення кредиту у договорі було вказано раніше належить "Мега Макс" будівлю по вулиці Шота Руставелі 1/2 й перейшло у особисту власність родини Світовенко у результаті багатоходової комбінації в 2007 році". За договором воно надавалося в іпотеку.

Віктор Світовенко - Фото 6

"У грудні 2011 року Вищий спеціальний суд України визнав недійсним договір іпотеки. "Парекс-банк", виявляється, просто подарував українському сімейству Світовенко десяток мільйонів євро".

Надалі будівля на Шота Руставелі 1/2 виявилася у власності родички дружини Світовенко-молодшого "на прізвище Семенець, а та спішно включила будівлю у статутний капітал свого ТОВ "Ніксма". Ситуація повністю заплуталася".

Як зауважує Леонід Тринчер, "зараз Світовенко здає в оренду обидві будівлі по вулиці Шота Руставелі "за готівку, не показуючи державі навіть десятої частки одержуваних за оренду реальних коштів.

Так, наприклад, приміщення по вулиці Шота Руставелі, 1/2 офіційно здається в оренду за 6000 гривень на місяць, в той час як реальна вартість оренди приміщення, розміром понад 1000 кв. м. становить 50 і більше тисяч доларів, які і отримує Світовенко у свою кишеню. Таким чином до бюджету країни не потрапляють значні кошти".

Наприкінці лютого 2018 року невідомі спалили автомобіль, який належав адвокату Віктору Петруненко. Він упродовж п'ятнадцяти років "веде справу за фактом незаконного заволодіння об'єктом нерухомості по вулиці Шота Руставелі, 11". За словами Петруненко, підпал - попередження від Світовенко, який хоче його налякати.

Віктор Світовенко - Фото 7

Декларація

У березні 2019 року Віктор Світовенко опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Депутат Київоблради задекларував чотири квартири. Дві з них (у містах Київ - 135 кв.м. та Тетіїв - 74,9 кв.м.) належить особисто Віктору. Ще однією столичною квартирою (168,9 кв.м.) володіє дочка Дарина. На дружину Любов записана квартира (64,89 кв.м.) у Тетієві.

Віктор Світовенко - Фото 8

Віктору також належить земельна ділянка (503 кв.м.) в селі Зазим'я Київської області та будівля рекреаційного призначення (434,4 кв.м.) у селищі Семидвір'я під Алуштою. Дружина депутата - власниця нежитлового приміщення магазину (799,5 кв.м.) у Києві.

З цінного рухомого майна Світовенко у декларації вказав мисливську нарізну зброю (вартість 100 тис грн) та швейцарський годинник Cartier (130 тис грн). Депутат володіє великим автопарком з чотирьох машин: Volkswagen Multivan, Toyota Avalon, Lexus GX 470 і Hyundai Tucson.

Віктор Світовенко - Фото 9

У 2018 році для подружжя Світовенко єдиним джерелом доходів було надання майна у лізинг. Віктор заробив 21 тисячу, Любов - 192 тисячі.

У банку у депутата зберігається 162 євро, у дружини - 16 тисяч гривень. Готівковими коштами Віктор Світовенко задекларував 70 тисяч доларів та 20 тисяч євро.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону