Віктор Шинкевич
  • Дата народження
    16 травня 1964
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Віктор Шинкевич
5885

Віктор Шинкевич

Шинкевич Віктор Геннадійович: депутат Дніпроблради, якого прозвали «шинкувальщиком» земель громади

Віктор Шинкевич - Фото 1

Шинкевич Віктор Геннадійович — перебуваючи на посаді голови Дніпропетровської РДА, відзначився тим, що роздав сотні гектар земель і довів до банкрутства виробниче об'єднання «Дніпросільбудіндустрія»і приватизував його за копійки.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Віктор Геннадійович Шинкевич народився 16 травня 1964 року в місті Дніпропетровськ (Дніпро).

Освіта

З 1983 по 1985 рік Віктор служив в радянській армії. У 1989 році він закінчив факультет промислового та цивільного будівництва Дніпропетровського інженерно-будівельного інституту.

У 2008 році Шинкевич став дипломованим держуправлінцем, закінчивши Дніпропетровський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.

Сім’я

Віктор одружений на Аллі Шинкевич. Вона працює в КУ «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І. Мечникова», є співвласницею бізнесу чоловіка. Анна — також фізична особа-підприємець. У подружжя є донька Ольга.

Кар'єра

Протягом п'ятнадцяти років Віктор працював в об'єднанні «Дніпросільбудіндустрія». З 1990 по 2005 рік Шинкевич займав посади майстра виробництва, начальника виробництва, начальника цеху і директора об'єднання. Вісім років (1997 — 2005) він очолював ТОВ «Балівський завод залізобетонних виробів».

Віктор Шинкевич - Фото 2

У 2005 році Віктор став держслужбовцем, зайнявши посаду голови Дніпропетровської районної державної адміністрації. На цій посаді він провів три роки. Потім Шинкевич став генеральним директором ПрАТ «Будіндустрія».

Крім того, Віктору належить частка в наступних компаніях:

  • ТОВ «Балівська будівельна компанія» (75% від загального капіталу);
  • ТОВ «Буд Індустрія» (0,002%);
  • ТОВ «Цемпаксервіс» (26%, основний вид діяльності  — оптова торгівля деревиною і будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням);
  • ТОВ «Грін Енерджі Компані» (49%, виробництво електроенергії).

У 2018 році Віктор очолив обласну організацію роботодавців будівельної галузі, став головою Міжгалузевої ради з питань формування робочих кадрів будівельної галузі Дніпропетровщини.

Шинкевич кілька разів обирався до Дніпропетровської обласної ради. У 2010 році він став депутатом від Партії регіонів. У 2015-му — від Блоку Петра Порошенка «Солідарність». В обласній раді VII скликання Віктор входить до складу постійної комісії з питань будівництва, транспорту, зв’язку та благоустрою. У 2020 році він балотується в облраду від партії «Пропозиція».

Віктор Шинкевич - Фото 3

Компромат

У 2018 році видання «49000.com.ua» повідомляло про те, що у 2012 році «в Дніпрі під крилом облради стартувало масштабне будівництво житлового комплексу «Олімпійський» за програмою «Доступне житло». Ні про який-небудь тендер тоді не йшлося, а ProZorro навіть не існувало. Тому 88,4 бюджетних мільйонів віддали на освоєння ТОВ «Балівська будівельна компанія».

Як це часто буває, подібні узи стали причиною корупційного скандалу. Буквально недавно, 16 квітня, в Жовтневому суді Дніпра розглядали справу про відхід від податків компанії-забудовника — ті виплачували зарплату «в конвертах» і не платили внесок пайової участі в інфраструктуру міста. Слідство вже отримало доступ до рахунків «Балівської будкомпанії» — будівництво загрожує затягнутися».

Організатором замовлення було КП «Агентство регіонального розвитку «Регіон-Лідер», яке очолював Андрій Заїка — кандидат в народні депутати від «Сильної України». Зовсім випадково його однопартієць Віктор Шинкевич є співзасновником «Балівської будкомпанії».

Віктор Шинкевич - Фото 4

Про Віктора Шинкевича екснардеп Віталій Купрій повідомляв наступне:

«Ця людина пройшла тернистий шлях зміни своєї політичної орієнтації від «Нашої України» Ющенка до «Партії регіонів» Януковича. У 2006 році він вже займав посаду голови Дніпропетровської РДА і нажив собі славу «шинкувальщика» земель громади. 

Дотепер громада району пам’ятає, як всього за декілька місяців його керування, були наліво та направо роздані сотні гектар землі. Після перевірки Держкомземом оборудок Шинкевича з землею у 2008 році навіть були порушені кримінальні справи. Проте після обрання депутатом облради від ПР і приходом Януковича до влади, ці справи були спущені на гальмах».

Купрій зазначає, що серед «перемог» Шинкевича також є доведення до банкрутства виробничого об’єднання «Дніпросільбудіндустрія» і приватизація його за копійки: «А потім паразитування на бюджетних грошах і корупційні оборудки в будівництві. Тут, зокрема, можна згадати про провал програми «Доступне житло», коли замість будівництва шістнадцяти багатоповерхових будинків фірмою Шинкевича було збудовано всього один. Куди поділися бюджетні кошти, передбачені для безкоштовного надання житла малозабезпеченим верствам населення, всім зрозуміло.

Віктор Шинкевич - Фото 5

Декларація

У травні 2020 року Віктор Шинкевич опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутат облради спільно з дружиною володіє апартаментами (19,2 і 41,1 кв. м) в Ялті, квартирою (77 кв. м) і паркомісцем (10,5 кв. м) в Києві, шістьма земельними ділянками, двома житловими будинками (183 і 189,8 кв. м), офісом (149,8 кв. м) та трьома частками 1/6 в житлових будинках (183; 59,3 і 89 кв. м) в Дніпрі.

Також у власності подружжя Шинкевичів три автомобілі: два легкових (Porsche Cayenne 2008 року випуску і BMW 320I 2007 року випуску) і один вантажний (КАМАЗ 5511 1986 року випуску).

За 2019 рік Віктор в сукупності заробив мільйон гривень. Алла Шинкевич поповнила сімейний бюджет на 1,2 мільйона. У банках у подружжя зберігається 3,5 мільйона гривень. Готівковими коштами у Шинкевича зберігається 60 тисяч доларів.

Посилання

Facebook

Згадки про персону