Василь Петьовка
  • Дата народження
    30 січня 1967
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Василь Петьовка
652

Василь Петьовка

Петьовка Василь Васильович: брат скандального Балоги і творець “драконівського” закону
Василь Васильович Петьовка – представник сімейного клану Балог, в Раді він намагався “задавити” інтернет-блогерів. Про нього повідомляє Політека.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларації

Біографія

Народився 30 січня 1967 року в селі Завидово Мукачівського району Закарпатської області

Освіта

У 1985 році закінчив Мукачівський кооперативний технікум за спеціальністю “товарознавець”.

У 2006 закінчив Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, отримавши кваліфікацію спеціаліста з обліку і аудиту.

Сім’я 

Має дружину Марину і двох синів. Доводиться двоюрідним братом нардепаВіктору Балозі.

Кар’єра

У 1987 році, відслуживши в армії, Василь Петьовка почав працювати в Велико-Коропецький об’єднанні торгівлі Мукачівського райспоживспілки. Потім працював в Мукачівському кооперативному технікумі, ВКФ Латориця та ТОВ Рей-Промінь. Примітно, що останнім тоді керував Віктор Балога, екс-глава Секретаріату президента України Віктора Ющенка.

У 2000 і 2002 роках Василь Петьовка двічі ставав депутатом Закарпатської облради. Його призначали заступником голови постійної комісії з питань територіального та земельного устрою, агропромислового комплексу і розвитку села. У 2003-му за прикладом Віктора Балоги, став мером Мукачевого за підтримки “Нашої України”. У 2006 році Василь Петьовка знову переміг на виборах, очолив Мукачево і став депутатом Закарпатської обласної ради. 

У 2007-му на дострокових парламентських виборах став народним депутатом за списком блоку “Наша Україна – Народна самооборона”, пройшовши в Раду під 60-м номером . З грудня 2012 по листопад 2014 року був членом Верховної Ради VII скликання, пройшов висуванцем Єдиного центру по одномандатному округу №72 в Закарпатській області. Василя Петьовку вибрали членом комітету з питань податкової та митної політики. Він не увійшов до жодної фракції, але приєднався до партії “Єдиний центр”.

У 2014 році пішов на парламентські вибори самовисуванцем 72-му округу і знову пробився до Верховної Ради. 25 грудня 2015 року вступив до депутатської групи “Воля народу”. За це його вигнали з партії “Єдиний Центр”. Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин і член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Корея.

У 2015 році депутат Василь Петьовка зареєстрував проект змін до Закону «Про інформацію», який передбачає серйозні обмеження на публікацію інформації для інтернет-блогерів. Незабаром народний обранець під тиском українців відкликав свій законопроект, який встигли зареєструвати на офіційному сайті ВРУ.

Так заходи, запропоновані Василем Петьовкою, забороняють блогерам розміщувати інформацію про державну або спеціальної таємниці, заклики до терористичної діяльності, виправдання тероризму, екстремістські матеріали, пропаганду порнографії, матеріали з нецензурними словами і насильством.

Крім того, Василь Петьовка зажадав, щоб блогери в обов’язковому порядку вказували в акаунтах свої персональні дані: ім’я та навіть адреса. Фактично, депутат бажав змусити користувачів ліквідувати блоги, підписані нікнеймами.

Компромат

Петьовку, як повідомляє Liga.net, називають одним з декількох найближчих соратників Балоги, пов’язаного з ним і “бізнесовими”, і політичними інтересами. У парламентській фракції НУНС він входив в пробалогінское крило (поряд з нардепами Ігорем Крілем, Оксаною Білозір, Лесею Оробець), яке знаходилося в жорсткому протистоянні з прем’єр-міністром Юлією Тимошенко.

На початку 2008 року Петьовка увійшов в активну групу зі створення нового пропрезидентського проекту – партії Єдиний центр, закулісних натхненником і диригентом якого спостерігачі вважають Балогу. Головою партії став інший близький соратник Балоги – Кріль. Петьовку включили до президії партії.

З 1997 по 2003 рр. Петьовка працює в Балогового ТОВ Барва. Зокрема, у квітні 1998 до грудня 2001 рр. і з квітня 2002 по січень 2003 рр. займав пост глави правління. У ці періоди Балога був мером Мукачевого, губернатором Закарпаття, а потім був обраний в нардепи від ющенківської Нашої України. Петьовку теж називають співвласником сімейного бізнесу. Товарообіг фірми Барва, як писав навесні 2008-го журнал Новинар, становить 25-30 млн. Грн., А у всіх компаніях, підпорядкованих родині Балог, працює близько 2,5 тис. чоловік. 

Порталskillet.info пише: Віктор Іванович Балога, його рідні брати Павло Іванович Балога та Іван Іванович Балога, його двоюрідний брат Василь Петьовка – це зовсім не список запрошень на сімейне торжество, а перелік депутатів Верховної Ради 8-го скликання. Там же ми знайдемо і їх старого подільника і «друга сім’ї» Михайла Ланьо. Прилаштувати все рідню в парламент – у всій Україні на це виявився здатним лише один клан! А все тому, що ось ці п’ятеро, нехай і розкидані по різним депутатським об’єднанням, фактично представляють собою одну фракцію під назвою «Цімбора». Так в Закарпатті називають місцеву «коза ностра», на чолі найвпливовішої сім’ї якої стоїть Віктор Балога і його брати. А його син, Андрій Вікторович Балога, з 2015 року є мером Мукачевого.

Василь Петьовка - Фото 1
Василь Петьовка - Фото 2
Василь Петьовка - Фото 3

Балога руками свого ставленика Василя Губаля формував приватну армію під приводом захисту Закарпаття від невідомого агресора! Саме це воїнство влаштували розбірки зі стріляниною в липні 2015 го, коли підконтрольний Балозі «Правий сектор» влаштував конфлікт з людьми Ланьо. Що ж, тоді ці молодчики наділи на себе шеврони «ПС», а ким вони оголосять себе в наступний раз – можливо, «народно-визвольною армією Карпатії»? Клан Балоги може повернутися до теми сепаратизму в будь-який момент… 

Парламент зберіг завищений розмір спецплати ( “зелений” тариф) для об’єктів альтернативної енергетики, введених в 2019 році. Серед бенефіціарів – холдинг Ріната Ахметова, група ICU з орбіти Петра Порошенка, бізнес Аваков-Котвицкая, група ETG, по якій може стояти Микола Мартиненко, відзначають журналісти програми “Наші гроші з Денисом БІГУС” в сюжеті “Королі сонця і вітру”. 

Електроенергію, вироблену об’єктами, запущеними в 2019-м, держава зобов’язалася викуповувати за високими “зеленим” тарифом до 2030 року. Цей тариф в 10 разів перевищує плату за електроенергію, вироблену атомними електростанціями.

Серед фірм, які отримують «зелений» тариф, автори проекту “Чесно” виявили членів сім’ї (за декларацією і поза нею) нардепів Юрія Чижмаря, Богдана Дубневича, а також Василя Петьовку та Олександра Лівіка.

Декларації

Згідно декларації за 2018 рік , Василь Петьовка заробив у Верховній Раді 436 853 гривні. Народний депутат зазначив, що має 100 тисяч гривень, 70 тисяч доларів і 110 тисяч євро готівкою За цей же час його сім’я задекларувала понад 4,2 мільйона гривень доходу. А також 5,9 мільйона гривень, 70 тисяч доларів і 130 тисяч євро готівкою. 

Сергій Петьовка зареєстрував дві земельні ділянки площею 7403 і 8915 квадратних метрів в рідному Завидово. У Києві у нього є дачний будиночок. А ось дві квартири в Києві записані на його дружину Марину. Як і великий житловий будинок в Мукачево.

Згадки про персону