Василь Шкляр
  • Дата народження
    10 червня 1951
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Письменник, політичний діяч

Дата народження: 10.06.1951 р.

Рідне місто: село Ганжалівка (Черкаська область)

Деякі критики називають Василя Шкляра батьком українського бестселера.

Василь народився в простій селянській сім’ї. Коли він навчався в школі, разом з батьками переїхав до міста Звенигородка (Черкаська область). Середню освіту Василь Шкляр закінчив зі срібною медаллю.

Після школи хлопець переїхав до Києва. У столиці він вступив на філологічний факультет КНУ ім. Т. Г. Шевченка. З престижного ВНЗ Василя хотіли відрахувати за дивну витівку. Під час трудового семестру в колгоспі Шкляр грав з бомбою. Але замість цього студент-недотепа перевівся до Єреванського університету.

Після закінчення ВНЗ хлопець працював у поліграфії.

У 1977-му році Василь Шкляр написав свій дебютний професійний твір «Перший сніг».

У 1986-му році він повністю перейшов на письменницьку діяльність. Тоді ж він створив твір «Ліс».

У 1988-му році Василь Шкляр зайнявся політичною і військовою журналістикою. Письменникові нерідко доводилося бувати в гарячих точках. Таку діяльність він вів протягом 10-ти років. Цей досвід відбився в його художній творчості.

У 1990-му році у Василя Шкляра почався творчий спад. Як пізніше пояснив автор, на його діяльності позначилася різка зміна епох.

У 1991-му році Василь Шкляр став членом і прес-секретарем партії РПС, в якій працював до 1998-го року.

У 1998-му році письменник висувався в депутати від блоку «Національний фронт».

У 1999-му році Василь Шкляр отримав широку популярність. Популярність йому приніс роман «Ключ». Цей твір перервав тривалу творчу паузу, і приніс своєму авторові безліч нагород. Варто відзначити, що за роботу над цією книгою Василь Шкляр узявся в 1998-му році, коли в його долі відбувся фатальний поворот. Письменник потрапив в реанімацію зі смертельним діагнозом. Коли хвороба відступила, Василь взявся за написання роману.

У 2000-му році відбувся реліз роману «Чорний ворон», який викликав суспільний резонанс. Книга швидко набула популярності та прихильності публіки. Деякі видавці та політичні діячі відзначили, що твір здатний розпалити міжнаціональну ненависть.

Через 9 років успіх повторив роман «Залишенець. Чорний ворон», який викликав аналогічні гострі звинувачення критиків. У 2015-му році автор став одним з лідерів партії «Укроп».

Василь Шкляр має велику кількість престижних нагород у сфері журналістики та художньої літератури. Зокрема, йому належить «Золоте перо» (1995 р.) і Національна премія ім. Т. Г. Шевченка (2011 р.).

Особисте життя

Письменник одружений, у нього є дочка.

Скандали

Громадський скандал викликала відмова Василя Шкляра в перекладі його роману «Залишенець. Чорний ворон» російською мовою. Переклад книги планувався для жителів Донбасу і Криму. Письменник заявив, що не бажає, щоб його твір став інструментом русифікації.

У 2011-му році Василь Шкляр заявив про необхідність відділення Донбасу і Криму від України. Свою позицію він назвав філософією відчаю. Письменник вважає, що відділення цих неукраїнських регіонів усуне російську загрозу для України.

Статок

Згідно з поданою Василем Шкляром декларацією про доходи, у 2011 році він заробив 173,4 тис. гривень.

Василь Шкляр є одним з найбільш успішних українських письменників. Про його доходи пресі невідомо. За даними за 2015-ий рік, один реліз популярного автора може принести 5 тис. USD за рік.

Згадки про персону