Василь Ломаченко
Василь Ломаченко
516

Василь Ломаченко

Ломаченко Василь Анатолійович: український боксер і дворазовий переможець Олімпійських ігор

Василь Ломаченко - Фото 1

Ломаченко Василь Анатолійович: найтитулованіший боксер України, в скарбничці якого дві золоті медалі Олімпіади, дві перемоги на чемпіонатах світу та одна — на континентальній першості. У професійній кар'єрі він був чемпіоном світу в трьох вагових категоріях.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Скандали
  6. Статки
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Василь Анатолійович Ломаченко народився 17 лютого 1988 року в місті Білгород-Дністровський Одеської області.

Освіта

Ломаченко здобув вищу педагогічну освіту в Одесі. Боксер має диплом Південноукраїнського державного педуніверситету імені Ушинського.

Сім’я

Василь народився в спортивній сім'ї. Його батько, Анатолій Ломаченко, також займався боксом, потім працював учителем фізкультури. Зараз є тренером Василя. У 2017 році був визнаний кращим тренером боксерів в світі. Мати — Тетяна Ломаченко (в дівоцтві Отінко) — тренер з акробатики.

Василь Ломаченко - Фото 2

У боксера є молодша сестра Анастасія (1991 р.н.) — майстер спорту міжнародного класу зі спортивної акробатики, має диплом Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв.

Василь одружений з 2010 року на дівчині на ім'я Олена. Майбутнє подружжя познайомилося, коли їм було по десять років. Як і сестра Ломаченко, Олена займалася акробатикою, учасниця європейської першості серед юніорів. У подружжя Ломаченко двоє дітей. У 2011 році народився Анатолій, а через два роки — Вікторія.

Василь Ломаченко - Фото 3

Кар'єра

Василь з юних років займається спортом. Спочатку він відвідував секції з футболу, веслування і самбо. Також займався танцями. Однак свій вибір Ломаченко зупинив на боксі. За словами самого спортсмена, коли батько привіз його з пологового будинку, то насамперед надів на нього боксерські рукавички.

Дебют майбутнього олімпійського чемпіона на рингу відбувся в шість років. Тоді він переміг старшого на два роки опонента. Правда, щоб не засмучувати суперника, судді присудили нічию. Пізніше Ломаченко брав участь в міських, обласних та республіканських змаганнях.

У 2004 році Василь добув свої перші перемоги. Він виграв республіканський і континентальний чемпіонат серед юнаків у вазі до 46 кілограм. Уже через рік Ломаченко став найкращим на чемпіонаті України у вазі до 53 кілограмів серед дорослих спортсменів. Всього він сім разів ставав кращим на республіканських турнірах у різних вагових категоріях.

Василь Ломаченко - Фото 4

У віці двадцяти років український боксер завоював своє перше світове золото. На першості серед юнаків Василь виступив у п'яти боях, три з яких завершив достроковою перемогою.

У півфінальному поєдинку світової першості 2007 року в ваговій категорії до 57 кілограм Ломаченко тільки на останніх секундах вирвав перемогу у китайського боксера Лі Яна. А ось сил на фінальну сутичку у Василя не вистачило. Росіянин Альберт Селімов переміг українця, залишивши його зі срібною медаллю.

У 2008 році Ломаченко зумів завоювати дві золоті медалі. Спочатку він виявився сильнішим за всіх на чемпіонаті Європи, а потім Василю скорилася Олімпіада.

Цікаво, що на шляху до тріумфу в Пекіні вже у дебютному поєдинку Ломаченко знову зустрівся з Селімовим. На стадії 1/16 фіналу Василь зумів взяти реванш за поразку у фіналі чемпіонату світу і перемогти з рахунком 14-7.

У вирішальному бою Ломаченко відправив у нокаут представника Франції Хедафі Джелхіра. Крім золотої медалі українець отримав приз найтехнічнішего боксера змагань незалежно від вагової категорії.

У 2009 і 2011 роках Василь піднімався на найвищу сходинку п'єдесталу пошани на двох чемпіонатах світу. Причому в другому випадку Ломаченко виступав у новій для себе категорії — до 60 кілограм. У цій же вазі українець боксував і на Олімпійських іграх-2012 у Лондоні. Перемігши в чотирьох боях, Василь вдруге поспіль завоював золото.

Василь Ломаченко - Фото 5

Після Олімпіади Ломаченко провів шість боїв у напівпрофесійній лізі за команду «Українські отамани». Василь здобув усі шість перемог. З командою він завоював Срібний кубок WSB та посів перше місце в особистому заліку у ваговій категорії до 61 кілограма. Влітку 2013 року Василь став професійним боксером, приєднавшись до американської промоутерської компанії Top Rank.

З жовтня 2013 по листопад 2015 року Василя виступав у напівлегкій ваговій категорії. За цей час він провів п'ять боїв, у яких здобув чотири перемоги і зазнав однієї поразки. У напівлегкій ваговій категорії Василь зумів завоювати два пояси. Він став інтернаціональним чемпіоном світу і чемпіоном світу за версією WBO.

Василь Ломаченко - Фото 6

У сутичці з мексиканцем Орландо Солідом Василь отримав понад сорок заборонених ударів нижче пояса. Однак рефері ніяк не реагував на порушення правил мексиканського боксера. У підсумку, вистоявши всі раунди проти «брудного» супротивника, українець програв йому за очками. При цьому українець домінував на самому початку та наприкінці бою.

Влітку 2016 року Ломаченко провів перший поєдинок у другій напівлегкій ваговій категорії. Протистояв українцеві Роман Рамірес з Пуерто-Ріко. Василь відправив супротивника у п'ятому раунді в нокаут і завоював пояс чемпіона світу за версією WBO. Надалі українець чотири рази захищав цей титул.

Василь Ломаченко - Фото 7

Навесні 2018 року Василя перейшов у легку вагу. Хорхе Лінареса з Венесуели українець переміг технічним нокаутом за два раунди до кінця бою, завоювавши титул чемпіоном світу за версіями WBA Super і The Ring. У цій зустрічі венесуелець відправив Василя в перший у його професійній кар'єрі нокдаун. Крім того, Ломаченко травмував плече.

Всього за п'ять років українець зміг перемогти в трьох різних вагових категоріях. Для цього йому потрібно було провести дюжину боїв.

Наприкінці того ж року, захистивши обидва титули українець, за очками виграв у Хосе Педраса. Крім того, Василь відібрав у пуерторіканця пояс чемпіона світу за версією WBO.

Василь Ломаченко - Фото 8

У 2019 році Ломаченко провів два бої з представниками Великобританії. У квітні він відправив у нокаут у четвертому раунді Ентоні Кролла, а наприкінці серпня був сильнішим за очками Люка Кемпбелла. У другому поєдинку Василь також став чемпіоном світу за версією WBC.

У жовтні 2020 року український боксер вдруге у професійній кар'єрі зазнав поразки. Поєдинок з Теофімо Лопесом за звання абсолютного чемпіона світу в легкій вазі тривав усі 12 раундів. Одноосібним рішенням суддів перемогу в бою здобув американський боєць, а українець втратив два титули чемпіона світу.

26 червня 2021 року відбувся сімнадцятий бій Василя у професійній кар'єрі. Цього разу його противником став японець Масайосі Накатані. Цікаво, що представник Країни вранішнього сонця вищий за українця на 12 сантиметрів: 182 сантиметри проти 170. Але саме Ломаченко був фаворитом протистояння.

І Василь почав це доводити із першого раунду, захопивши відразу ініціативу. У п’ятому раунді японець побував у нокдауні, а у дев'ятому суддя зупинив бій під шквал атак Ломаченко. Зрештою, перемога українця технічним нокаутом. Після бою Василь заявив, що готовий до реваншу з Теофімо Лопесом.

У грудні того ж року український боксер вийшов на ринг проти Річарда Коммі з Гани у бою за вакантний титул інтерконтинентального чемпіона за версією WBO.

За рахунок вищого зросту та довжини рук африканець сподівався утримувати Василя на дистанції. Але Ломаченко легко знаходив можливості для своїх атак у ближньому бою, повністю нейтралізувавши суперника. У сьомому раунді українець відправив опонента у нокдаун.

Проте ганець все ж таки зміг протриматися п'ять раундів, що залишилися. Судді одностайним рішенням (117-110, 119-108 та 119-108) переможцем поєдинку назвали Василя.

Після поєдинку Атлетична комісія штату Нью-Йорка усунула українця від подальших виступів у рингу на невизначений термін. Це звичайна практика, якщо боксер побував у нокдауні або був нокаутований заради збереження здоров'я спортсмена.


У 2009 та 2017 роках Ломаченко визнавався кращим спортсменом року в Україні. За підсумками 2017 року авторитетний журнал «The ring» назвав українця кращим боксером незалежно від вагової категорії (pound for pound).

У рідному місті спортсмен організував хокейну команду. Крім спорту Ломаченко займається бізнесом. У нього й Олександра Усика є власний бренд спортивного одягу — LOMUS. Назва бренду утворено від перших букв спортсменів.

Василь Ломаченко - Фото 9

Скандали

Спортсмен неодноразово піддавався критики з боку націоналістів за свої слова про збройний конфлікт на Донбасі та про україно-російські відносини. В одному з інтерв'ю Ломаченко заявив, що війна на Донбасі — це «поділ нагорі». Українців і росіян боксер вважає одним народом.

Сильно розкритикували Василя за розміщення у своєму акаунті в соцмережах відео з російськими спецназівцями. У мережі боксера дорікнули за те, що він таким чином підтримав вбивць співвітчизників.

Навесні 2020 року Ломаченко і Усик стали героями російського документального фільму про православну віру.

Василь Ломаченко - Фото 10

Коли стрічка вийшла, у соцмережах Василю запропонували разом Олександром переселитися в Російську Федерацію. У Ломаченко з'явилося безліч хейтерів серед співвітчизників, які бажали йому поразок у поєдинках.

Так, після поразки Лопесу восени 2020 року львівський міський голова Андрій Садовий написав у Facebook, що американський боксер був для нього ближче, ніж українець, який відвернувся від своєї країни.

«За заперечення російської агресії» і «участь в антиукраїнських пропагандистських заходах Росії» спортсмен потрапив в базу сайту «Миротворець».

Василь Ломаченко - Фото 11

Засновники сайту назвали Ломаченко і Усика «інструментом російської пропаганди». Боксерів звинуватили у тому, що вони стали на бік зрадників України, «повторюючи кремлівські тези про єдиний народ, відкидаючи російську агресію і заперечуючи незалежність українського православ'я від контролю РПЦ».

У грудні 2021 року після бою з Річардом Коммі Ломаченком вийшов на нагородження не з прапором України, а з прапором рідного міста — Білгород-Дністровського. Це викликало обурення у частини українців. Так інший відомий боксер Володимир Кличко розкритикував колегу за непатріотичність.

На слова Кличка та багатьох хейтерів у Мережі Василь відповів, опублікувавши у інстаграмі відео за участю Петра Мамонова. У ньому російський актор читає свій вірш про те, що не треба лаяти всіх довкола, а слід звернути увагу на свої недоліки. Однак і тут боксерові «дісталося» від критиків. Мамонов свого часу визнав окупований Крим російським.


Статки

Ломаченко — один з найуспішніших і багатих боксерів України. За даними ЗМІ, до жовтня 2019 року Василя заробив в ринзі 10 мільйонів доларів. Якщо перші бої йому приносили приблизно 30-40 тисяч доларів, то в подальшому гонорари Ломаченко виросли в десять разів.

У 2018 році його заробіток за бій вже становив два мільйони доларів. За двобій з Теофімо Лопесом українець отримав 3,25 мільйонів доларів. Своїми гонорарами Ломаченко ділиться з батьком-тренером.

В інтерв'ю Василь розповідав, що володіє чотирма автомобілями: Mercedes Gelandewagen, Toyota Land Cruiser 200, Mercedes C63, Nissan Silvia.

Василь Ломаченко - Фото 12

Український спортсмен живе у рідному Білгород-Дністровському. Після першої перемоги на Олімпіаді міська рада виділила Ломаченко ділянку землі (0,064 га) на березі Дністровського лиману, де боксер збирався побудувати житловий будинок. Але виявилося, що на землю претендує також Міноборони. Через суди Ломаченко так і не зміг тут почати будівництво власного будинку.

У 2015 році стало відомо, що Василю передадуть іншу земельну ділянку. Однак наприкінці 2017 року спортсмен зміг виграти суд у Міноборони і стати власником землі на Дністровському лимані.

Посилання

Сайт

Instagram

Facebook

Youtube

Twitter

Telegram

Відео

Згадки про персону