Василь Горбаль
  • Дата народження
    18 березня 1971
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Василь Горбаль
2279

Василь Горбаль

Василь Горбаль: любитель красивих жінок і бюджетних коштів

Василь Горбаль - Фото 1

Василь Горбаль — екс-нардеп, якого називали "особистим бухгалтером" одіозного голови правління НАК "Нафтогаз України" Ігоря Бакая. Їх обох підозрювали в розкраданні бюджетних коштів на суму в 42 мільйони доларів. Крім того, Горбаль в 2010 році порушував закон, коли одночасно був губернатором і народним депутатом.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Трудова діяльність
  6. Політична кар'єра
  7. Компромат
  8. Декларація
  9. Відео

Біографія

Василь Михайлович Горбаль народився 18 березня 1971 року у Львові.

Освіта

Вищу освіту Василь Горбаль приїхав отримувати до Києва. Тут він в 1987 році вступив у державний університет.

Василь навчався на факультеті міжнародних економічних відносин разом з майбутнім грузинським президентом і одеським губернатором Михайлом Саакашвілі.

Після п'яти років навчання Горбаль став економістом-міжнародником і перекладачем з англійської мови.

Василь Горбаль - Фото 2

Вивчав економіку в університеті Пассау (Німеччина).

У 2001 році Василь Горбаль став кандидатом юридичних наук.

Володіє англійською, німецькою, французькою мовами.

Сім'я

Батьки Василя Горбаля працювали в сфері поліграфії: батько очолював цех в компанії "Львівфото", а мати - керувала лабораторією в поліграфічному інституті.

Василь Горбаль тричі був одружений і ще один раз жив у цивільному шлюбі.

З першою дружиною Ганною Безлюдною Василь прожив разом приблизно рік. Зараз Анна є членом наглядової ради ПрАТ "Телеканал "Інтер".

Друга дружина - співачка Галліна (справжнє ім'я Галина Бурмаченко). Подружжя були одружені десять років і розлучилися в кінці 2006 року. Галина народила Василю дочку Софію.

Василь Горбаль - Фото 3

У незареєстрованому шлюбі Горбаль прожив з депутатом Київради, а потім Верховної Ради Тетяною Донець. Їх в пресі прозвали "Ромео і Джульєтта української політики".

Річ в тому, що коли вони були разом, то представляли два різних політичних табори. Василь - Партію регіонів, а Тетяна - БЮТ.

Василь Горбаль - Фото 4

У 2015 році Василь одружився втретє. Наталя Горбаль (в дівоцтві Бочарова) за фахом адвокат. Вона партнер в компанії "Золота середина". У 2018 році Наталя була кандидатом на посаду судді Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду.

Василь Горбаль - Фото 5

Кар'єра

Трудова діяльність

Василь потрапив ще студентом у програму по обміну та поїхав до Німеччини. Тут він не тільки навчався, але навіть зміг влаштуватися в банк Hypo (тепер - HypoVereinsbank), а потім в ВМW-банк.

В Україні першим місцем роботи для Горбаля стало міністерство економіки, де Василь почав працювати відразу після закінчення університету в 1993 році. Горбаль працював економістом в департаменті підтримки підприємництва.

У тому ж році він очолив відділ по операціях з валютою та цінними паперами в комерційному банку "Транскредобанк".

Через рік Василь Горбаль перейшов на посаду заступника голови правління в "Києво-Печерському АКБ". Тут він також пропрацював всього рік і пішов в інший банк - "ФЕБ".

Василь був керівником з розвитку мережі філій, а через півроку (в лютому 1996 року) на деякий час став виконуючим обов'язки глави філії банку в місті Києві.

Василь Горбаль - Фото 6

В кінці того ж року Василь Горбаль знову змінив місце роботи, перейшовши в акціонерний "Інтергазбанк" в якості заступника голови правління і керівника департаменту по проведенню операції в іноземних валютах. Залишався в цьому банку і після перейменування його в "Укргазбанк" в 1997 році.

Після обрання в Верховну Раду став"Почесним Головою правління" банку.

У 2009 році отримав звання "Кращий економіст країни".

Політична кар'єра

Протягом десяти років (2002-2012) Василь Горбаль тричі обирався до Верховної Ради.

У 2002 році на вибори він йшов, як самовисуванець, а в парламент увійшов до фракції Партії регіонів. Наступні два рази балотувався під прапорами цієї політичної сили.

У 2000-х роках він входив до складу Ради Національного банку України.

У 2008 році Василь Горбаль пробувався на виборах міського голови столиці. Однак за нього віддали свої голоси лише два відсотки киян.

З квітня по грудень 2010 року Василь Горбаль очолював Львівську область.

У 2012 році Василь вчетверте балотувався до Верховної Ради, однак на цей раз не пройшов, програвши вибори по мажоритарному округу.

У лютому 2016 року Горбаль став помічником патронатної служби голови Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадія Москаля. На цій посаді Василь протримався рік.

Василь Горбаль - Фото 7

Компромат

У 2002 році парламентарій Григорій Омельченко написав депутатський запит в прокуратуру. У ньому він вказував, що за два роки до цього Ігор Бакай та Василь Горбаль викрали і привласнили собі сорок два мільйони доларів.

Відомий антикорупціонер після проведеної перевірки встановив, що ці кошти були вкрадені у держави при здійсненні розрахунків між НАК "Нафтогаз України" і компанією "ITERA International Energy L.L.C" за поставлений природний газ. Кошти йшли через "Укргазбанк", а його співробітники контролювали офшори, на яких опинилися гроші.

Коли правоохоронці прийшли в банк з обшуками, туди ж з'явився і Горбаль, який на той час став народним депутатом, і почав тиснути на прокуратуру і міліцію.

Прокурор Донський, який проводив обшук після цього був відсторонений від розслідування.

Василь Горбаль - Фото 8

Через чотирнадцять років справа про розкрадання державних коштів Горбалем через "Укргазбанк" відновилося. Парламентарій Михайло Головко звернувся з депутатським запитом до прокуратури.

У своєму зверненні народний депутат вказував, що йому стало відомо про численні махінації, які здійснювала фінансова установа, якою керував Василь Горбаль. Головко вказував, що керівництво банку ухилилось від сплати податків, а також розкрадало гроші, які виділив НБУ для рефінансування. Крім того, Горбаль, на думку народного обранця, чинив тиск на правоохоронні органи.

На думку преси, в 2010 році Віктор Янукович звільнив Горбаля з посади губернатора Львівської області, через невиконання "плану" за результатами виборів.

Василь Горбаль - Фото 9

Згідно із законом Горбаль повинен був скласти з себе повноваження депутата Верховної Ради відразу після призначення на Львівщину. Однак він цього не зробив. І після звільнення з губернаторської посади Василь повернувся в депутатське крісло Верховної Ради і продовжив працювати парламентарем.

В кінці 2011 року правоохоронці затримали молодшого брата Василя, Олега. Його підозрювали у розкраданні вісімдесяти мільйонів гривень. Слідство йшло два з половиною роки. В середині 2014 року Олег вийшов на свободу, оскільки суд не знайшов складу злочину.

Самі брати Горбалі називали бізнес-розбірками президента Януковича і глави його адміністрації Льовочкіна, які забрали у Горбаля-молодшого більшу частину його майна.

В 2004 році "відзначився" політик і бізнесмен на так званих "плівках Мельниченка". На одній з аудіозаписів голос, схожий на Горбаля обговорює з Андрієм Клюєвим питання про створення підробних бюлетенів для голосування на виборах президента.

Декларація

Протягом декількох років Василь Горбаль входив до сотні найбагатших людей України (за оцінкою видання “Фокус”) зі статком у 67 мільйонів доларів США.

Засоби масової інформації приписують йому контроль над рядом фінансових компаній таких, як "Укргазбанк", "Іпобанк", "Трест “Київміськбуд-1", "Інтер Інвест Консалтинг","Українська страхова група", "Інвест-Кредит Банк".

Останній раз Василь Горбаль подавав декларацію за 2016 рік. У 2018 році свою електронну декларацію подавала Наталія Горбаль. Екс-парламентарій має кілька земельних ділянок у селі Бобриця Київської області. У його матері є земельні ділянки та житловий будинок в Києві. Наталя Горбаль володіє земельними ділянками в Малополовецькому на Київщині і двома квартирами в столиці.

Василь Горбаль - Фото 10

З рухомого майна Василю належить три пари годинників з дорогоцінних металів, а також колекція картин та ікон.

У подружжя Горбаль задекларовано по одній машині. Василь пересувається на Škoda Superb 2016 року випуску, придбаній за один мільйон двісті тисяч гривень. У Наталії Infiniti Q60, яка обійшлася їй в суму понад півтора мільйона гривень.

Згадки про персону