Валерія Заболотна
  • Дата народження
    14 грудня 1978
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Валерія Заболотна
2673

Валерія Заболотна

Валерія Заболотна: як психолог маніпулює людьми, обіцяючи їм безкоштовне ІТ-освіту

Бажання українців працювати в IT-сфері породило відкриття безлічі курсів і шкіл, де нібито з будь-кого можуть зробити супер-фахівця Кремнієвої долини. Однак у більшості випадків це звичайний обман і шахрайство. Валерія Заболотна очолює одну з IT-шкіл, де безкоштовно навчають, як стати крутим айтішником. Відмінний піар у перший день привів 11 тисяч осіб, які мріють отримати роботу мрії. Але безкоштовним буває лише сир у мишоловці. Є і свої фінансові нюанси навчання в UNIT Factory.

1. Біографія
2. Освіта
3. Кар'єра
4. Сім'я
5. Компромат

Біографія

Заболотна Валерія Олександрівна народилася в Києві в професорській сім'ї. Навчалася в столичному Кловському ліцеї.

Освіта

Валерія має відразу кілька дипломів.

Першу вищу освіту вона отримала в столиці України, закінчивши психологічний факультет національного університету.

За другим Валерія вирушила в Канаду. В університеті Нью-Брансвіку Заболотна вивчала електронну комерцію.

Після повернення в Україну Заболотна, захистивши дисертацію, стала кандидатом філософських наук.

Навчалася в Міжнародному Еріксонівському Університеті коучингу.

Кар'єра

Валерія викладала в рідному університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі соціальної психології, у відкритому міжкорпоративному ІТ-університеті BIONIC University, який створений на базі Києво-Могилянської академії, в бізнес-школах.

Валерія Заболотна має досвід викладання також і за кордоном. Вона працювала в бізнес-школі в Единбурзі.

У девелоперській компанії UDP Валерія займається питаннями організаційного розвитку співробітників холдингу.

У 2016 році відкрилася школа UNIT Factory, яку і очолила Валерія Заболотна. Ці комп'ютерні курси є франшизою французької École 42.

Її особливістю є оригінальне навчання, в якому студент з самого початку займається сам без сторонньої допомоги. Валерія Заболотна позиціонує школу як альтернативу застарілій, на її думку, університетській освіті.

Для вступу в UNIT Factory потрібно пройти три етапи відбору. Причому за правилами вступити в школу кожен конкурсант може тільки один раз.

На перший набір від конкурсантів було отримано одинадцять тисяч заявок, серед яких відібрали триста чоловік. Школа працює постійно, без перерв навіть вночі.

Про свою школу Валерія Заболотна розповідала, що це освітня ініціатива, в якій все не так, як в інших навчальних закладах з підготовки комп'ютерних фахівців.

Основною відмінністю є, за словами керівниці школи, те, що учні мислять басейнами - інтенсивним зануренням в матеріал. Освітній процес ґейміфіцірован. Як в грі, відбувається перехід від одного рівня на рівень. Робота відбувається цілодобово. Для школи немає ні свят, ні вихідних. Немає ні семестрів, ні сесій, ні канікул. Але студенти мають право зробити собі канікули, коли хочуть.

Крім того, Валерія Заболотна є засновницею і власницею “Альтернативної школи “Generation 22”.

У 2018 році увійшла в сотню найвпливовіших українок за версією журналу “Фокус”.

Сім'я

Заміжня. Має трьох синів: Дмитра, Миколу і Володимира.

Старший син закінчив Київський коледж інформаційних систем і технологій Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана.

Вищої освіти Дмитро не отримав, оскільки Валерія вважає сучасну систему вищої освіти застарілою і непотрібною. Працював у технічній підтримці компанії “Contactis”, а також в Київському аеропорту. Програмування він вивчав у UNIT Factory. Там Дмитро зараз і працює.

Микола вчиться в Новопечерській школі. Володимир отримує домашню освіту.

Компромат

Школа UNIT Factory досить багато піарить себе як сучасну школу з новітнім і практичним підходом до навчанням.

Однак в Інтернеті ходить безліч чуток про те, що курси створені лише для того, щоб викачувати гроші з людей, які мріють отримати роботу в сфері інформаційних технологій.

IT-курси позиціонуються як безкоштовні. Однак студент перед початком навчання повинен підписати контракт. У ньому зазначено, що в разі відмови відвідувати курси він зобов'язаний сплатити штраф - півтори тисячі доларів.

Ще більше - дві з половиною тисячі доларів - студент заплатить за порушення наступного пункту контракту. Випускник UNIT Factory зобов'язаний протягом трьох років відпрацювати на території України. В іншому випадку - штраф.

Інновацією Валерія Заболотна називає навчання без викладачів і без лекцій. Навіть початківець повинен вчитися програмуванню самостійно. Навчальні матеріали надаються, але вивчає студент без настанов менторів.

Мабуть, передбачається, що на учнів зійде осяяння і вони самі почнуть писати код. Всі завдання студентів перевіряють однокурсники.

Навчання триває протягом трьох років. Причому навчатися потрібно по 12-16 годин на день практично без вихідних. Дистанційних занять тут немає.

До речі, в школі існують вікові обмеження. UNIT Factory студентів набирає у віці від 17 до 30 років. Через рік учні вже нібито можуть залишити школу і почати працювати. Якщо, звичайно, рівень їх підготовки дозволяє їм знайти роботу.

Згадки про персону