Валерій Шевчук
  • Дата народження
    20 серпня 1939
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Валерій Шевчук
5828

Валерій Шевчук

Валерій Шевчук - Фото 1

Письменник

Дата народження: 20.08.1939 р.

Рідне місто: Житомир

Валерій Шевчук - майстер психологічної готичної прози, відновлювач українського літературного бароко.

Майбутній письменник народився в простій родині кравця. З дитинства Валерій Шевчук виявляв інтерес до наук. Після школи він мріяв стати геологом. Але через деякий час розчарувався в цій науці. Здобувши середню освіту, юнак вирушив до Львова. Там він планував вступити до лісотехнічного інституту. Але спроба не виявилася успішною. Валерію довелося повернутися додому. Щоб не витрачати час даремно, хлопець влаштувався на роботу. Так Валерій Шевчук став підсобним працівником на період ремонту Житомирського сільськогосподарського інституту. Там відбулася подія, яка змінила подальше життя хлопця.

Валерій Шевчук захопився літературою. Особливо його зацікавило вивчення української літератури. Величезне враження на хлопця справила книга «Григорій Сковорода - український мандрований філософ» (Дмитро Багалій). Як пізніше згадував Валерій Шевчук, велику роль у формуванні його світогляду зіграли твори Івана Франка.

У 1957-му році майбутній письменник закінчив Техучилище. Після його відправили працювати на бетонному заводі. Тоді Валерій Шевчук остаточно визначився зі своїм покликанням і зважився почати шлях назустріч йому.

У 1958-му році Валерій Шевчук переїхав до Києва. У столиці він вступив на історико-філософський факультет. У студентський період хлопець почав будувати відносини з літературними студіями.

У Києві Валерій Шевчук писав вірші, в 1960-му році він почав створювати новели.

Через рік автор-початківець  написав 18 новел і свою першу журналістську статтю. Його письменницьким дебютом стало оповідання «Настунька», присвячене Тарасу Шевченку. Цей твір увійшов до збірки «Вінок Кобзареві». Незабаром в газеті «Заспів» вийшла ще одна розповідь Валерія Шевчука - «Щось хочеться». У цьому ж виданні був опублікований дивний портрет Тараса Шевченка. Українському класику намалювали зелені вуса. За таку картинку довелося відповідати письменникові Валерію Шевчуку. Його допитували в КДБ і хотіли відрахувати з інституту. Але покарати все-таки вирішили автора зеленовусого портрета.

У 1962-му році з-під пера Валерія Шевчука вийшло 20 новел, частина яких була опублікована в журналах. Написаний тоді твір «Вона чекає його, чекає» пізніше був екранізований.

Після закінчення ВНЗ Валерія Шевчука відправили в Житомир на роботу. Там він отримав посаду кореспондента газети «Молода гвардія». Незабаром письменника призвали в армію, де він продовжив створювати вірші та прозу.

У 1965-му році він закінчив армійську службу і занурився в новий нещасний період для української літератури. У той період почалися масові арешти письменницької інтелігенції. Валерій Шевчук брав участь в протестах.

Восени того ж року письменник отримав посаду в науково-методичному відділі музеєзнавства при Києво-Печерській Лаврі. Але через рік Валерію довелося звільнитися, оскільки його брат потрапив під арешт.

У 1967-му році вийшла перша книга Шевчука. Вона отримала назву «Серед тижня». Тоді ж автор став членом Спілки письменників України.

У 1986-му році Валерій Шевчук отримав звання Заслуженого діяча польської культури. Через рік письменник був удостоєний найвищої творчої нагороди - Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Її автору приніс роман «Три листки за вікном».

Валерій Шевчук - Фото 2

У 1988-му році Валерій Шевчук став ведучим історичного клубу «Літописець», що діє при Спілці письменників України.

У 2011-му році в інституті філології та журналістики ЖНУ ім. І. Франка була заснована літературна премія ім. В. Шевчука.

Сьогодні цей видатний автор є викладачем в КНУ ім. Т. Г. Шевченка. Валерій Шевчук також веде ряд щорічних радіопрограм на історико-літературну тему.

Варто зазначити, що твори цього автора перекладені англійською і публікуються за кордоном.

Валерій Шевчук є володарем численних творчих нагород.

Особисте життя

Письменник тримає в таємниці своє особисте життя.

Скандали

У 1962-му році предметом скандалу став портрет Тараса Шевченка з зеленими вусами. Ця ілюстрація доповнювала новелу Валерія Шевчука «Щось хочеться», опубліковану в газеті «Заспів». Саме через зелені вуса класика Валерія запросили в КДБ на допит. З цього приводу молодого письменника хотіли відрахувати з університету. Але все ж покарання поніс автор портрета, а не автор тексту.

Статок

Інформація про прибутки автора не представлена ​​в ЗМІ.

Згадки про персону