Валерій Семенович
  • Дата народження
    15 лютого 1961
  • Країна
    Казахстан
Валерій Семенович
3880

Валерій Семенович

Валерій Маковецький: керівник "Фокстроту", який витіснив свого партнера та обікрав власну компанію

Ходять чутки, що засновник великої мережі магазинів техніки та електроніки "Фокстрот" причетний до вбивства свого партнера і крадіжки 1 мільйона доларів у власної компанії.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Чутки та скандали
6. Матеріальні статки

Біографія

Маковецький Валерій Семенович народився 15 лютого 1961 року в Казахстані (м. Талди-Курган). У дитинстві разом з батьками переїхав до України.

Сім'я

Маковецький має велику сім'ю. Бізнесмен одружений. Виховав трьох синів і дочку.

Освіта

Середню освіту Валерій отримав вже в Україні (на Луганщині). Потім вступив до Комунарського гірничо-металургійного інституту, який закінчив у 1984 році. У виші вивчав технології машинобудування.

Кар'єра

Свій трудовий шлях Валерій Маковецький почав ще студентом. Паралельно з навчанням в інституті, він працював на Комунарському металургійному заводі. Незабаром перейшов на Мелітопольський станко-будівельний завод на посаду токаря. Через рік після випуску хлопець переїжджає до Києва, де влаштовується на Київський виробничий завод ім. Артема.

У Маковецького - випускника Алчевського гірничо-металургійного інституту - з'явився вибір: будувати кар'єру на київському заводі або спробувати зайнятися своїм бізнесом. Він вибрав друге.

У 1994 році разом з ще двома партнерами почали продавати першу побутову техніку, яка на той час була у великому дефіциті. Підприємці дали рекламні оголошення в кілька всеукраїнських газет і тим самим отримали покупців з різних куточків країни.

Потім один з партнерів (Геннадій Виходцев) додумався доставляти техніку залізничним транспортом. У той час це була дуже хороша ідея, яка дозволила вирішити питання логістики максимально ефективно: на доставку товарів йшло мінімум ресурсів і часу.

Набираючись досвіду в сфері торгівлі електронікою і побутовою технікою, Валерій Маковецький і його партнери вирішили вивести свій бізнес на більш високий рівень, а саме - побудувати велику мережу магазинів. На той час у них вже була певна база клієнтів, якийсь капітал для розширення і розуміння того, що потрібно робити.

Свій перший магазин "Фокстрот" Маковецький відкрив в 1996 році в Харкові завдяки партнерству з Олександром Романюком, який став їх регіональним представником. Ринок тоді ще не був заповнений, тому конкуренції як такої теж не було. Маючи велике бажання працювати і розвивати свою мережу, всього через рік партнери відкрили другий роздрібний магазин "Фокстрот" в Києві.

Хоча в 1996-1997 роках було відкрито 2 роздрібних супермаркету побутової техніки, компанія "Фокстрот" все ще займалася більше оптовою торгівлею, тому не була особливо популярною. Маковецькому доводилося працювати по 14-16 годин на добу, щоб вивести підприємство на той рівень, до якого він прагнув.

В результаті, його зусилля не виявилися марними. Так, у 2000 році магазини електроніки "Фокстрот" були в кожному обласному центрі України, а торгова марка з лисичкою почала перетворюватися в бренд.

Бувши співзасновником компанії "Фокстрот", Валерій Маковецький в 2004 році стає її гендиректором.

На сьогодні ТМ "Фокстрот. Техніка для дому" знає кожен українець. Це велика і вельми популярна роздрібна торговельна мережа, яка займається продажем товарів електроніки і побутової техніки в Україні. У 2015 році торгову марку "Фокстрот" визнали лідером по динаміці розвитку серед вітчизняних рітейлерів і нагородили національною премією "Private Label -2015". У 2016 році в Україні працювало 180 магазинів мережі "Фокстрот. Техніка для дому", які покривали 89 міст в різних куточках країни.

Чутки та скандали

Нагадаємо, що на початку спільним бізнесом в рівній мірі займалися три людини - Валерій Маковецький, Геннадій Виходцев і Володимир Шульга. Вони ж і стали рівноправними власниками компанії "Фокстрот" після її заснування.

З Виходцевим Маковецький був знайомий давно, а ось з Шульгою приятель звів його у 1993 році. Тоді вони і вирішили почати свою справу. Відносно сфер впливу спочатку все було чітко: Геннадій Виходцев відповідав за зв'язок з контролюючими органами, Валерій Маковецький займався товаром (закупівлею, зберіганням, доставкою і т.д.), а Володимир Шульга розвивав компанію. Однак зі зростанням бізнесу партнерам все складніше було домовлятися. 

Згодом, Шульгу "витіснили", а на його місце взяли Георгія Дигама, який тут же зайняв посаду гендиректора "Фокстроту".

"Видавити" Шульгу з спільної справи допоміг нещасний випадок: у 2003 році він втратив дружину, яка загинула в автокатастрофі. Оксану Володимир дуже любив, тому близько півроку приходив до тями. Звичайно, про бізнес практично не думав. Прийшовши до тями, він спробував повернутися в компанію, відсудити свою частку, але нічого не вийшло. А в 2008-му Володимир Шульга, який у рівній мірі з Маковецьким і Виходцевим стояв у витоків ТМ "Фокстрот", і крім того - був головним свідком у справі отруєння президента Віктора Ющенка, помер.

Офіційна причина смерті - серцевий напад, який ні з того, ні з сього трапився прямо в Шевченківському РУВС. Однак у екс-адвоката покійного Шульги Петра Бойка - своя версія події. Після загибелі свого клієнта він заявив, що між партнерами вже довгий час тривали розбиранні щодо сфер впливу в бізнесі, які ніяк не вирішувалися. В результаті один із співвласників компанії помер. Також Бойко розповів, що за мить до смерті Шульга йому подзвонив з криками, що на нього напали. Якщо це правда, то версія з серцевим нападом - лише прикриття злочину.

Зараз борозни правління в компанії "Фокстрот" зі старої команди фактично залишилися у одного Валерія Маковецького, оскільки Геннадій Виходцев майже не бере участі в процесі, а просто отримує дивіденди зі своєї частки. Таке майже що одноосібне керівництво найбільшим в Україні підприємством коштувало всім великих втрат - не грошей, а людей.

Володимир Шульга помер нібито від серцевого нападу. Георгій Дигам, який став після нього, нібито потонув під час круїзу. Ну а Геннадій Виходцев, як кажуть, сильно хворіє. Залишився тільки Маковецький і Головін, але й Головін не залишився біля керма, через те, що йому довелося зникнути через звинувачення в отруєнні Ющенка. Як відзначають журналісти - занадто багато збігів.

Ну а в 2011 році в ЗМІ з'явилася інформація про крадіжку 1 мільйона доларів (а саме 908 тисяч "зелені") у співробітника "Фокстроту" Віктора Яковлєва, який зняв їх в Дельта-Банку нібито для підприємства.

За розповідями свідків, Яковлєв вийшов з Дельта-Банку на вулиці Щорса, поклав сумку з грошима на заднє сидіння машини, а сам сів попереду, поруч з водієм. Відразу після цього до них підбіг чоловік у масці, вихопив з заднього сидіння сумку з грошима і поїхав на сірому авто Skoda Octavia. Потерпілий Яковлєв навіть запам'ятав номер машини злочинців: АА 1618 СІ.

Однак, як пізніше з'ясувалося, співробітники міліції не знайшли збігів ні за автомобілем грабіжників, ні за номерами. Цікаво також те, що автомобіль "постраждалих" стояв якраз в сліпій зоні, тобто пограбування не зафіксувала жодна камера спостереження біля банку.

Як розповів начальник Печерського РВВС Олег Школьний, Віктор Яковлєв говорив про подію дуже неясно і заплутано. Наприклад, він чомусь не відповів правоохоронним органам на питання, з чиєї довіреності зняв гроші з рахунку. Єдине, що він сказав - це те, що довіреність зникла разом з грошима. Як співробітник "Фокстроту" зняв гроші, не знаючи кому, чому довіреність виявилася в сумці з грошима або навіщо грабіжникам хапати ще й її - залишилося загадкою.

Журналісти газети "Сегодня" в пошуках відповідей поспілкувалися з мамою нібито пограбованого Яковлєва. За словами жінки, її син - "чесна людина і ні з якими махінаціями не пов'язаний", і в компанії "Фокстрот" працює вже багато років. Цікаво те, що в "Фокстроті" це заперечують, кажучи, що ніякого Яковлєва у них немає. 

Кореспонденти газети також поговорили з дружиною самого Валерія Маковецького. Вона розповіла, що у її чоловіка дійсно вкрали майже мільйон доларів - саме на його 50-річчя. Хоча про пограбування вона з чоловіком дізналася з новин. Також пані Маковецька зазначила, що її чоловік Валерій на той час перебував за кордоном.

Незвично поводилися і співробітники банку, де Яковлєв зняв гроші. Одним журналістам вони говорили, що в той день ніхто мільйон доларів у них не знімав, а іншим - що не контролюють, хто скільки знімає і куди з грошима йде.

Пізніше міліція зафіксувала ще одне схоже пограбування: у колишнього директора скарбниці "Укргазбанку" Олександра Юкало "увели" 2 мільйони гривень.  

Кореспонденти видання ОРД припускають, що ці пограбування можуть бути пов'язані з поверненням до столиці давно діючої мафії або бути новим способом конвертації грошей. Ходять чутки, нібито співробітники міліції навіть звернулися до екстрасенсів, щоб ті допомогли розкрити два гучних пограбування - аж надто вони "мутні". Так чи інакше, справу так і не розкрили.

Матеріальні статки

За даними бізнес-видання "Форбс", статок співзасновника і керівника мережі супермаркетів побутової техніки та електроніки "Фокстрот" Валерія Маковецького на грудень 2018 становив 51 мільйон доларів.

Згадки про персону