Валерій Гелетей
  • Дата народження
    28 серпня 1967
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Валерій Гелетей
2146

Валерій Гелетей

Гелетей Валерій Вікторович: заповідний ліс екс-міністра оборони і мільйони на весілля

Валерій Гелетей - Фото 1

Валерій Вікторович Гелетей — український військовий, генерал-полковник, ексначальник Управління державної охорони України, екс-міністр оборони України. Про нього повідомляє Політека.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра і бізнес
  5. Компромат
  6. 1,5 млн. на весілля
  7. Провал в Донецьку і Іловайську
  8. Скандал з подарунком пістолета Януковичу
  9. Некомпетентність
  10. Власність
  11. Декларація
  12. Посилання

Біографія

Валерій Вікторович Гелетей народився 28 серпня 1967 року в селі Верхній Коропець, Мукачівський район, Закарпатська область, Українська РСР.

Сім’я

У шлюбі. Дружина: Гелетей Анжела Олександрівна, домогосподарка, родичка Василя Дурдинця, який раніше займав посаду віце прем’єр-міністра, міністра з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

У Валерія є двоє Синів: Віктор (2003 року народження) та Олександр (1994 р.н.).

Брат Валерія: Володимир Вікторович Гелетей — виконувач обов’язків начальника Управління СБУ в Закарпатській області, сват Віктора Балоги, скандально відомого незаконною вирубкою Закарпатського лісу.

Валерій Гелетей - Фото 2

Освіта

У 1990 году Валерій Гелетей закінчив Івано-Франківську спеціалізовану середню школу міліції. Після навчався в Українській академії внутрішніх справ, яку закінчив в 1994 році.

Кар’єра і бізнес

Після закінчення середньої школи Валерій рік працював слюсарем-автоелектриком на Мукачівському АТП-06011. Після був призваний в армію, де служив в прикордонних військах до 1987 року.

У березні 1988 році Валерій Гелетей заступив на службу в органи МВС.

У 1990 році отримав підвищення — обійняв посаду оперуповноваженого карного розшуку в Мукачеві. У 1994 році був переведений на посаду оперуповноваженого в Київське УБОЗ ГУ МВС України.

У 1996 році став начальником Мінського райвідділу по боротьбі з організованою злочинністю УБОЗ ГУ МВС України в Києві.

Валерій Гелетей - Фото 3

З лютого по червень 1997 року був начальником Київського відділу УБОЗ ГУ МВС України. Після обійняв посаду заступника начальника. У 1998 році став першим заступником начальника.

У 2000 році Гелетей зайняв крісло начальника Жовтневого РУ ГУ МВС України в Києві.

У 2001 році став начальником управління карного розшуку в Київському ГУ МВС України.

З 2003 по 2004 рік служив начальником управління оперативної служби.

У 2004 році був заступником начальника департаменту розвідувально-пошукової діяльності. З лютого по березень 2005 року Валерій обіймає посаду першого заступника начальника ГУ МВС України в Києві, начальника УБОЗ.

З березня до листопада 2005 року виконував обов’язки начальника Київського УБОЗу.

У листопаді 2005 Валерій Гелетей був призначений начальником Київського УБОЗ.

Валерій Гелетей - Фото 4

У жовтні 2006 році, будучи полковником міліції, Валерій став начальником головної служби з питань діяльності правоохоронних органів Секретаріату президента України. З цього почався його дуже стрімкий кар’єрний ріст.

Уже в грудні 2006 року Гелетей отримав спеціальне звання генерала-майора міліції.

24 травня 2007 року, згідно з указом Віктора Ющенка, Валерій Гелетей був призначений начальником Управління державної охорони України. Нагадаємо, що даний орган зобов’язаний охороняти понад 20 посадових осіб держави та 70 об’єктів органів державної влади України. Також в сферу обов’язків структури входить охорона високопоставлених представників інших держав під час їхніх персональних візитів в Україну.

У 2007 році Віктор Ющенко присвоїв Валерію, новоспеченому начальнику УДОУ, військове звання генерал-майора. Всього через кілька місяців, Гелетей повторно отримав підвищення, ставши при цьому генерал-лейтенантом. 20 серпня 2008 року Ющенко присвоює Валерію військове звання генерал-полковника, чим викликав обурення багатьох військових службовців.

Багато фахівців вважали, що покровителем Валерія був його земляк, впливовий український політик Віктор Балога. Інакше за 3 роки вирости Валерію зі звання полковника до генерал-полковника, просто було неможливо. Варто відзначити, що в 2013 році племінниця Гелетея вийшла заміж за старшого сина Балоги.

Валерій Гелетей - Фото 5

У липні 2009 року Валерій Гелетей був звільнений з посади начальника Держохорони.

З 2011 по 2014 був віце президентом «Авант-банку».

У 2014 році указом Турчинова Валерій Гелетей був призначений на посаду начальника УДОУ

3 липня 2014 року Верховна Рада України призначила Гелетея міністром оборони України.

12 жовтня 2014 Петром Порошенко був задоволений рапорт Валерія про відставку. Через два дні Гелетей був звільнений з посади Міністра оборони України.

15 жовтня Гелетей повернувся на посаду начальника Управління держохорони України.

У 2017 році Валерій Гелетей відзначився бійкою з Володимиром Парасюком, нардепом VIII скликання і колишнім активістом Євромайдану, який, як відомо, любить взяти участь в подібних заходах.

22 травня 2019 року Валерій оприлюднив інформацію про те, що він подав рапорт про звільнення. 29 травня його рапорт був задоволений — указом Президента України Володимира Зеленського Валерій Гелетей був звільнений з посади начальника УДО. Замість Валерія на цю посаду був призначений Олексій Оцерклевич.

Компромат

Сімейство Валерія Гелетея в розпал Майдану отримало шматок заповідного лісу

У розпал Майдану, в грудні 2013 року, сім’я екс-міністра оборони, голови Управління державної охорони Валерія Гелетея обзавелася ділянками в заповідних лісах Карпат поряд з ділянками Віктора Балоги.

Валерій Гелетей - Фото 6

Два роки тому старший син нардепа Віктора Балоги — Андрій — відгуляв весілля з Едітою Гелетей, дочкою нинішнього голови Держохорони Валерія Гелетея.

Як з’ясував «Главком», ця подія пізніше було «відмічено» ще й на кадастрової карті України – декількома земельними ділянками біля заповідного урочища «Синяк» в Закарпатській області.

Так, згідно із земельним реєстром, через пару місяців після святкових урочистостей обидві родини обзавелися новими наділами у карпатських схилів. Зокрема, в грудні 2013 року, на молодят Андрія Балогу, його брата Павла, а також їх матір — Оксану Балогу — була оформлена лісова ділянка площею 50 соток в низов’ях мальовничої річки Синявка.

Валерій Гелетей - Фото 7

1,5 млн. на весілля

Українські чиновники живуть набагато краще свого народу, якому вони повинні були б служити. У декларації ще одного «видного українця» Валерія Гелетея, який знову займає пост керівника Управління Держохорони, вказані 217 567 гривень зарплати за рік і ще 370 тисяч гривень інших доходів. Втім, для людини, що недавно витратила півтора мільйона на весілля свого сина, це явно не єдине джерело прожитку. При цьому за свою дуже довгу і дуже стрімку кар’єру він ніколи не був звинувачений ні в корупції, ні в інших злочинах. Хочете дізнатися, як завжди залишатися чистим і непричетним, бадьоро крокуючи по службових сходах? Запитайте про це у Гелетея! Хоча навряд чи він вам відповість…

Провал в Донецьку і Іловайську

Валерій Гелетей супроводжував десант київських політиків на чолі з Арсенієм Яценюком в Донецьк, що прибули для політичного врегулювання конфлікту. Врегулювати по-доброму так і не вийшло, сторони не стали слухати один одного, проте в розпорядженні Гелетея були співробітники Держохорони і ціла рота спецназу «Булат». По суті, одним своїм прибуттям розполохав заколотників, які захопили будівлі СБУ і обладміністрації — які втекли звідти, побачивши озброєних бійців в повній захисній екіпіровці.

Пізніше говорили, що потрібно було лише закріпитися там на кілька днів і дочекатися підкріплення, або хоча б продовжувати відволікати на себе увагу бойовиків. Однак після деякої загадкової телефонної розмови з невідомим, Гелетей наказав силовикам терміново покинути Донецьк. А це дозволило сепаратистам знову захопити адміністративні будівлі і проголосити свою «республіку», а бойовикам Гіркіна висунутися до Слов’янську і Краматорську, щоб блокувати там колони Нацгвардії, що йдуть на Донецьк. До сих пір не відомо, з ким же саме говорив тоді Гелетей, однак називаються імена Ахметова, «Юри Єнакіївського» і людей, службовців які є зв’язковою ланкою між ними і колишніми київськими «убозівцями», які стали акціонерами «Аванта».

Поспішний відхід Гелетея з Донецька, можливо, так і залишиться маловідомою загадкою української історії, чого не можна сказати про прогримівшу на весь світ Іловайську трагедію, за яку Валерій Гелетей несе пряму відповідальність як міністр оборони, яким він був з 3 липня по 14 жовтня 2014 року. Саме через неї він надовго «прославився» як самий бахвальний і невдалий український воєначальник, отримавши від ворогів глузливе прізвисько «Гелетей-Іловайський».

Скандал з подарунком пістолета Януковичу

В кінці 2008 року, намагаючись налагодити відносини з тодішнім лідером опозиції Віктором Януковичем тодішній Начальник Управління держохорони України Валерій Гелетей незаконно нагородив пістолетом його сина — Віктора.

Некомпетентність

Під час трагедії під Іловайськом Валерій Гелетей шукав репортера, який вирвався з «котла», щоб дізнатися, «яка там ситуація на дорозі». На той момент голова Міноборони Валерій Гелетей не мав повної інформації про те, що відбувається.

«Скажіть, а ваш хлопець вийшов (має на увазі Макса, — С.К.)? Чи можна його телефон? Ми б запитали, яка там ситуація на дорозі».

Про це в своїй статті на Lb.ua написала Соня Кошкіна. За її словами вона написала Гелетею смс наступного змісту:

Власність

Валерію Гелетею належить один із будинків у Конча-Заспі, на місці дитячого табору, де під виглядом його реконструкції збудували півсотні будинків, власниками яких є, окрім Гелетея, суддя Вищого господарського суду, дочка екс-прокурора Києва та інші відомі люди.

Декларація

Починаючи з 2015 року, Валерій Гелетей систематично надає декларації про власний майновий та фінансовий стан. Так, в щорічній декларації за 2018 він вказав таке нерухоме майно:

  • 4 земельні ділянки, загальною площею 3600 м2;
  • 2 будинки, загальною площею 922 м2;
  • квартира, площею 190 м2;
  • інша нерухомість, 1 об’єкт площею 286 м2.
Валерій Гелетей - Фото 8

У графі цінного рухомого майна — транспортні засоби, Віктор Гелетей зазначив два легкових автомобіля:

  • Ауді Q7 2016 року випуску.
  • Ленд Ровер Ренж Ровер 2012 р.в.

Дохід Валерія за 2018 рік склав: три мільйони сімсот чотирнадцять тисяч вісімсот п’ятдесят дев’ять гривень.

Грошові активи Валерія Гелетея складають:

  • двісті п’ятдесят п’ять тисяч гривень (готівкою);
  • п’ятсот п’ять тисяч доларів (готівкою).

На його сім’ї також числиться двісті тридцять сім тисяч гривень.

Посилання

Валерій Гелетей зареєстрований у соціальній мережі Facebook. На своїй сторінці він активно ділиться з відвідувачами новинами, особистою думкою і фотографіями, в основному військового і патріотичного характеру.

Згадки про персону