Дубіль Валерій Олександрович: соратник Юлії Тимошенко з темним минулим і скандальним теперішнім
Дубіль Валерій Олександрович: соратник Тимошенко, якого підозрювали у рейдерстві, спробі підкупу виборців і чиненні тиску на одного з кандидатів в президенти.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео
Біографія
Дубіль Валерій Олександрович народився 26 вересня 1973 року в місті Червоноград Львівської області. У дитинстві разом з батьками переїхав до міста Прилуки на Чернігівщині.
Освіта
У 1992 році в Прилуках Валерій Дубіль закінчив медичний технікум. Диплом про вищу освіту він здобув у Київському економічному університеті (2004).
Сім'я
Дружину звуть Валентина. Валерій Дубіль - багатодітний батько. У нього четверо дітей.
Кар'єра
Валерій Дубіль десять років пропрацював за своєю першою спеціальністю (1992-2002) - був фельдшером центральної лікарні міста Прилуки.
Паралельно з цим, починаючи з 1995 року Дубіль займається підприємництвом. Починав зі скупки металобрухту. У квітні 2006 року став заступником директора з будівництва та архітектури ТОВ «Ринок-1».
З 2000 очолює два благодійних фонда «Європа» і ФК «Європа».
В кінці 1990-х років зайнявся суспільно-політичною діяльністю. У 1998 році Валерій Дубіль став депутатом міської ради Прилук.
Через чотири роки балотувався в український парламент у якості кандидата від партії “Реабілітації народу України”. Але на виборах по двісті десятому мажоритарному округу він опинився лише на другому місці.
Потім Валерій перебрався до Києва, де в 2006 році став депутатом Дніпровської районної ради. Тоді ж вдруге балотується в парламент. На цей раз з ВО «Батьківщина». Однак невдало.
Ще через рік, він знову йде на вибори з Блоком Юлії Тимошенко. За результатами виборів його сто сімдесят четверте місце виявилося непрохідним. За один рік по різних причин з парламенту вибули двадцять його однопартійців з більш високим рейтингом. Це дозволило 9 червня 2008 року Дубілю став народним депутатом шостого скликання.
Новий парламентарій увійшов до комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики. За час роботи у Верховній Раді він встиг зробити одинадцять депутатських запитів, взяти участь в розробці двадцяти трьох законодавчих ініціатив і десять разів виступив в сесійній залі.
У 2012 році Дубіль набрав більше половини голосів виборців по двісті п'ятому мажоритарному округу (Деснянський район, частина Новозаводського району міста Чернігова) і вдруге став народним обранцем.
У сьомому скликанні Дубіль увійшов до фракції ВО "Батьківщини", став заступником голови бюджетного комітету, зробив шість депутатських запитів, сім раз виступив у парламенті і взяв участь в створенні тридцяти восьми законопроєктів.
У 2014 році в третій раз зайняв депутатське крісло у Верховній Раді. У восьме скликання парламенту Валерій Дубіль пройшов під дев'ятнадцятим номером в списку ВО "Батьківщина". Був членом однойменної фракції, а також бюджетного комітету.
Парламентарій зробив вісім депутатських запитів, став автором (співавтором) п'ятдесяти шести проєктів законів і чотирнадцять разів виступив у стінах парламенту.
Через п'ять років Валерій Дубіль в четвертий раз був обраний народним депутатом. У списках ВО "Батьківщина" його прізвище було під десятим номером. У новому скликанні Верховної Ради він став першим заступником голови комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування, а також головою підкомітету з питань технічного регулювання та стандартизації у сфері охорони здоров'я.
Компромат
Соратник Юлії Тимошенко кілька разів підозрювався у рейдерстві і опинявся в епіцентрі скандалів не тільки політичного, а й навіть релігійного характеру.
У 2018 році Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) зареєструвала кримінальне провадження проти нардепа Валерія Дубіля. Його підозрювали в шахрайстві, рейдерстві, декларуванні недостовірної інформації, незаконному збагаченні.
За даними ЗМІ, сім'я і підлеглі Валерія Дубіля за кошти невідомого походження придбали чотирнадцять квартир в центрі Києва - в ЖК «Дело Хаус» - на загальну суму у вісімнадцять мільйонів гривень.
На початку 2019 року в пресі з'явилася інформація про те, що через чернігівських священиків московського патріархату, парламентарій намагався залучити до роботи російських політтехнологів на ВО "Батьківщину".
У багатьох ЗМІ публікувалася інформація про те, що на початку 90-х Дубіль перебував в організованому злочинному угрупованні, яке мало назву «Європейці». Воно контролювало скупку кольорових і чорних металів в семи областях України.
Декларація
Влітку 2019 року перед парламентськими виборами Дубіль відзвітував про свої доходи за минулий рік. Народний обранець володіє однією квартирою площею в 147 кв. м. Нерухомість знаходиться в столиці. На одного з дітей політика записані дачний (344 кв.м.) і гостьовий будинок (275 кв.м.), а також земельна ділянка (2000 кв.м.) в селі Хлепча в Київській області. Дружина народного обранця володіє декількома нежитловими приміщеннями у Києві, а також на Чернігівщині. Крім того, Валентині Дубіль належить ділянка землі (2000 кв.м.) і житловий будинок (42 кв.м.) в Чернігівській області, а також квартира (78 кв.м.) в Чернігові.
Власного автомобіля у Валерія Дубіля немає. Машина Audi Q7 2016 року випуску була придбана його дружиною за майже два з половиною мільйони гривень. У самого парламентарія є тільки мотоцикл 1992 року випуску.
Дружина Дубіля є кінцевим бенефіціаром двох компаній: агентство нерухомості і консалтингової фірми.
Дохід за минулий рік народного обранця склав 781 тисячу. Дохід від підприємницької діяльності дружини - 913,6 тисячі гривень.
На банківському рахунку у політика 17,5 тисячі гривень. Готівкові кошти народний депутат не вказав в декларації. У дружини Валерія Дубіля в банку лежить 108 тисячі гривень. «Готівкою» у неї 651 тисяча гривень, 33,5 долара і 297 тисяч євро.
Подружжя мають право вимоги сплати грошових коштів в результаті виходу зі складу учасників товариства. У Валерія ця сума: мільйон гривень. У Валентини - 2,8 мільйона гривень.
Посилання
Контактні дані: телефон (044) 255-91-04, (044) 255-91-05 (приймальня).