Валерій Давиденко
Валерій Давиденко
2417

Валерій Давиденко

Давиденко Валерій Миколайович: досьє, компромат і декларація ексзаступника міністра часів Януковича і нардепа від БПП

Давиденко Валерій Миколайович за часів президентства Януковича став заступником міністра агрополітики. Тоді міністерство відзначилося скандалом з мільярдним кредитом від Китаю. Опоненти звинувачували політика в лобіюванні закриття митного термінала в Чернігові, щоб потім відкрити власний в Чернігівській області.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео

Біографія

Давиденко Валерій Миколайович народився 16 березня 1973 року в містечку Носівка на Чернігівщині.

Освіта

Вищу освіту майбутній депутат отримав в Києві. Тут він навчався у місцевому інституті харчових технологій.

Сім'я

Батько народного обранця був водієм, мати Валентина Михайлівна - бухгалтером. Після того, як Валерій Миколайович Давидеко став чиновником, весь його бізнес був переписаний на матір.

Цивільна дружина - Людмила Олексіївна Нестеренко. У чернігівського народного обранця є двоє дітей: Євгенія і Ольга.

Кар'єра

Трудову діяльність майбутній депутат-аграрій почав після школи, коли влаштувався різноробочим. Працював на рухомій стрічці у відділенні Ніжинської консервного заводу.

Потім після закінчення ВНЗ в середині-кінці 1990-х років Валерій Миколайович Давиденко очолював ЗАТ "Агропроф". На початку 2000-х років він був інженером-механіком, співробітників страхових компаній.

Протягом дев'яти років (2004-2013) керував сільськогосподарським підприємством "Агродом". В 2007 році був одним з власників "Терра банку".

У травні 2013 року президент Віктор Федорович Янукович призначив чернігівського бізнесмена заступником аграрного міністра. На цій посаді Валерій Миколайович Давиденко працював одинадцять місяців. У квітні наступного року новий глава кабінету міністрів Арсеній Петрович Яценюк зняв його з посади заступника міністра.

З червня по листопад 2014 року він був радником дирекції з розвитку перспективних програм ЗАТ "Інститут інноваційного провайдингу Української академії аграрних наук".

У 2014 році колишній заступник міністра вирішив балотуватись до парламенту. Як представник політичної сили під назвою "Заступ" він переміг на двісті восьмому мажоритарному окрузі з центром в місті Бахмач (Чернігівська область). За нього віддали свої голоси тридцять вісім відсотків виборців.

Потрапивши в парламент народний депутат Валерій Миколайович Давиденко став членом фракції БПП, а також аграрного комітету. 

За час роботи в парламенті (2014-2019) Валерій Миколайович Давиденко пропустив чверть пленарних засідань. Він зробив п'ятдесят чотири депутатські запити, взяв участь в сімдесяти шести законопроєктах і п'ять разів виступив у стінах Верховної Ради.

У 2019 році Валерій Миколайович Давиденко вдруге балотується у парламент по двісті восьмому мажоритарному округу. На цей раз в якості самовисуванця.

Компромат

Серед когорти одіозних регіоналів у лавах президентської фракції у Верховній Раді затаївся цілий ексзаступник міністра  аграрної політики і продовольства урядів Азарова-Арбузова Валерій Давиденко.

Саме з цим політиком пов’язані ряд великих скандалів. Так ім’я Валерія Давиденка фігурує серед числа колишніх високопосадовців, діяльність яких призвела до багатомільярдних фінансових претензій з боку Китаю. 

Отримавши у КНР кредит на $ 3 млрд в обмін на поставки зерна, Державна продовольчо-зернова компанія України відправила вантаж лише на $ 153 млн. А замість Китаю українське зерно за вищими цінами експортувалося в Ефіопію, Іран, Швейцарію, Єгипет і повстанцям у Сирії.

Також серед головних «бізнесових» звершень колишнього регіонала є банальний віджим митного термінала, що знаходився в Чернігові. За словами місцевих активістів руху «Під контролем», Валерій Давиденко публічно виступав та лобіював закриття митного терміналу в Чернігові, аби потім відкрити власний у місті Козелець Чернігівської області. Та про все по черзі.

Не такого вже далекого 2014 року Валерій Давиденко був обраний до Верховної Ради від 208 округу, що на Чернігівщині, у якості висуванця політичного проєкту «Заступ». 

Під час парламентських перегонів партія «Заступ» відзначилася найбільшою кількістю джинси та замовних матеріалів у ЗМІ. Сам Давиденко буквально вимостив собі дорогу до парламенту грошовими купюрами. 

Користуючись тим, що весь його виборчий округ з центром в місті Бахмачі є глибоко депресивним та слабко розвиненим, політтехнологи застосували просту та дієву схему банального підкупу голосів за принципом мережі, який і візьме майбутній нардеп на своє озброєння.

Декларація

Чернігівський парламентарій у липні 2019 року опублікував дані про свої доходи.

Він володіє квартирою в Бахмачі в сорок чотири "квадрата", а у Києві - двома гаражами. Валерій Миколайович Давиденко орендує відразу сім офісних приміщень в Київській та Чернігівській областях.

Мати політика володіє квартирою в Києві, площею в сімдесят п'ять квадратних метрів, житловим будинком в сто сім "квадратів" і трьома земельними ділянками загальною площею чотири гектари в рідній Носівці.

Дружина парламентарія на Київщині має три ділянки землі площею в тринадцять з половиною тисяч квадратних метрів. У Києві Людмила Олексіївна Нестеренко має три машиномісця і дві квартири (вісімдесят вісім і сто п'ятдесят п'ять квадратних метрів).

З цінного рухомого майна Валерій Миколайович Давиденко задекларував сім пар швейцарських наручних годинників, мисливський нарізний карабін і шубу з натурального хутра, яка належить його цивільній дружині.

Власного автомобіля у політика немає. Зате вони є у членів його сім'ї. У матері - Toyota Land Cruiser 200, вартістю в два з половиною мільйони гривень, у цивільної дружини - Infiniti FX50 за сімсот тридцять тисяч.

Валентина Михайлівна Давиденко володіє акціями люксембурзької компанії Agroregion Sàrl, а також українськими компаніями ТОВ "СП" Агродім ", ТОВ" Регіон-2007 ", ЧОСП" Кіпті ". У зазначених компаніях, а також в ПАТ "Блок Агросвіт", нідерландської Agroregion B.V. вона є ще й кінцевим бенефіціаром.

Дохід народного депутата в 2018 році склав вісімсот дев'ятнадцять тисяч гривень (зарплата і кошти, пов'язані з виконанням депутатських повноважень).

Дохід від зайняття незалежною професійною діяльністю цивільної дружини парламентарія за рік склав дев'ятсот сорок сім тисяч гривень. Майже сімдесят сім тисяч гривень заробила Валентина Михайлівна Давиденко.

На банківському рахунку у народного депутата зберігається дев'яносто три тисячі гривень, шість тисяч євро. Півтора мільйона доларів Валерій Миколайович Давиденко задекларував, як кошти, позичені третім особам. Готівковими коштами у нього чверть мільйона доларів.

У його матері на рахунку в банку є сума у сто три тисячі гривень. "Готівкою" у неї - пів мільйона доларів. У Людмили Михайлівни Нестеренко у банку зберігається п'ятдесят одна тисяча гривень.

Посилання

Особиста сторінка Валерія Миколайовича Давиденка в Фейсбук

Офіційна сторінка Валерія Миколайовича Давиденка в Фейсбук

Контактні дані: Тел: (044) 255-22-01

Електронна пошта Валерія Миколайовича Давиденка.

Відео

Згадки про персону