Мондриївський Валентин Миколайович: заступник голови КМДА та депутат Київради від УДАРу
Мондриївський Валентин Миколайович — чиновник-депутат, який «прославився» участю у корупційних схемах, конфліктами з жителями Подільського району та сидінням на двух стільцях.
1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Посилання
8. Відео
Біографія
Мондриївський Валентин Миколайович народився 7 листопада 1978 року у селі Журавлиха Київської області.
Освіта
Валентин закінчив школу №3 у місті Біла Церква.
Дипломованим журналістом Мондриївський став після закінчення у 2001 році Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2018 році він закінчив Національну академію державного управління при Президентові України.
Сім'я
Валентин одружений на Ірині Мондриївській. У пари є двоє дітей: дочка Марія і син Богдан.
Кар'єра
Студентом Мондриївський почав працювати на телебаченні. Був репортером новин, редактором телепередач «Час К» і »Вікна-кримінал» на СТБ. Крім того, він керував проєктом «Документальний детектив».
У 2002 році переходить на роботу до Верховної Ради. Тут Валентин стає помічником народного депутата, представника фракції Блок «Наша Україна» Юрія Єханурова. Працював на громадських засадах.
Коли у 2005 році Єхануров очолив спочатку Дніпропетровську область, а потім і Кабінет Міністрів, то Мондриївський керував його прес-службами.
У 2007 році Валентин вдруге стає помічником парламентарія, а пізніше міністра оборони Юрія Єханурова. Після його відставки з міністерської посади у 2010 році, Мондриївський працював і з виконуючим обов'язки міністра Валерієм Іващенком. С 2010 по 2014 рік Валентин керував проєктами у благодійному фонді «Україна-ЮНЕСКО».
У 2014 році Мондриївський призначений на посаду виконуючого обов'язки голови Подільської РДА. З 2016 до 2018 року він керував районною адміністрацією вже без приставки «в.о.».
Влітку 2018 року Валентин зайняв посаду заступника голови столичного градоначальника, змінивши Анну Старостенко, яка пішла у декрет. За розподілом обов’язків координує та контролює роботу департаментів освіти й науки, молоді та спорту, культури, охорони культурної спадщини, управління з питань реклами, Подільської та Деснянської РДА. Деякий час у 2020 році Мондриївський провів у кріслі першого заступника голови Києва.
Валентин тричі обирався до Київради від Подільського району. У 2014 році він став депутатом від партії УДАР, через рік — від БПП «Солідарність», у 2020 році — знову від УДАРу.
На виборах 2020 року в єдиному міському списку партії київського мера Мондриївський балотувався під 21-м номером. На Подільському окрузі №9 він йшов першим номером у списку УДАРу. За нього віддали свої голоси 2604 виборців. Валентин обраний по окружному списку.
У Київраді IX скликання Мондриївський увійшов до складу фракції УДАРу (співголова фракції) і постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.
Два рази Мондриївський намагався зайняти крісло народного депутата. У 2014 році Валентин йшов на непрохідному 178-му місці у списку БПП. У 2020 році він балотувався від УДАРу по 220-му мажоритарному округу. Однак, набравши 4,84% (або 3 253) голосів, зайняв тільки шосте місце.
Валентин Мондриївський — член благодійного фонду «Україна-ЮНЕСКО».
Компромат
У 2015 році в Подільському районі, який тоді очолював Валентин Мондриївський, вибухнув скандал з будівництвом Філософського фонтану на Контрактовій площі. Жителі району були обурені раптово виросшим парканом і початком будівельних робіт без їх відома. Подільці домоглися громадських слухань, де запропонували пустити виділені інвестором кошти на реконструкцію Гостинного двору.
Через три роки розгорівся ще один скандал, у центрі якого опинився Мондриївський і Контрактова площа. На цей раз з подачі очільника району на площі на новорічних святах виступив цирк Кобзов.
Після виступу цирку бруківка на Контрактовій виявилася розбитою. Відповідальним за організацію і проведення заходів на Контрактовій площі був визначений ФОП Бабенко Микита Олегович. Підприємець заробив гроші, а місто ніяких відрахувань не отримало.
Депутати Київради вважали, що Бабенко отримав дозвіл незаконно, без конкурсу. Тобто у наявності було порушення антикорупційного законодавства. Тоді ж цирк Кобзов запідозрили у поширенні кору.
На посаді голови Подільської РДА Мондриївський відмовився звільняти директора однієї з гімназій, незважаючи на виявлені та задокументовані порушення. На думку батьків школярів, голова району збудував у системі освіти ще одну корупційну схему навколо свого благодійного фонду «Укрaинa-Юнеско». Рахунки цього фонду поповнювалися грошима, які стягувались з вчителів і учнів Подільського району.
У 2017 році антикорупційне відомство зацікавилося Валентином Мондриївським. Чиновник сидів одразу «на двох стільцях»: він був головою району і депутатом міськради одночасно. Відповідно до закону «Про державну службу», поєднання двох посад заборонено. Однак Мондриївський продовжував суміщати дві посади ще півтора року.
У ЗМІ повідомляли про те, що київський топ-чиновник керував корупційною схемою з вимивання коштів з бюджету в сфері ремонту доріг.
У пресі відзначалось, що Валентин намагався приховати від декларування своє майно. Антикорупційне відомство виявило, що Мондриївський неправильно вказав площу своєї квартири і дату придбання житлового будинку.
У березні 2019 року Мондриївський зробив досить незвичайне депутатське звернення до київського мера. Чиновник-депутат попросив Кличка знайти 36,5 тисячі гривень на придбання для однієї зі школи мистецтв баяна російського виробництва.
Тоді ж депутат-«свободівець» Володимир Назаренко заявляв, що на Мондриївського надходять скарги через його неналежне виконання обов'язків заступника голови КМДА і частих прогулів.
Назаренко попросив мера Києва надати йому графік роботи Мондриївського, повідомити про його невиходи на роботу, а також надати інформацію про факти його притягнення до дисциплінарної відповідальності.
Влітку 2020 року столичні видання повідомляли про шахрайство із закупівлями автобусів МАЗ для КП «Київпастранс», у якому був замішаний і Мондриївський. Нібито він, а також депутати Андрій Странніков та Олесь Маляревич (голова та заступник голови бюджетної комісії) підсунули депутатам для затвердження пункт про те, що проект лізингового договору щодо закупівлі автобусів комунальне підприємство ні з ким узгоджувати не буде, що загрожувало переплатою десяти бюджетних мільйонів гривень.
Декларація
У травні 2019 року київський топчиновник подавав електронну декларацію.
У Валентина Мондриївського дві ділянки землі по 1000 квадратних метрів у селах Зазим'я і Гнідин на Київщині. У столиці йому належить квартира (130 кв.м.). Ще однією (67 кв.м.), яка знаходиться у Білій Церкві чиновник-депутат володіє у спільній власності. Валентин пересувається на автомобілі Toyota Land Cruiser Prado 2008 року випуску, а Ірина — Volkswagen Touareg 2010 року випуску.
За 2019 рік сукупний дохід Мондриївського склав 726,8 тисячі гривень. Дружина Валентина отримала 37,8 тисячі в якості соціальних виплат.
На банківських рахунках у заступника голови КМДА зберігається 333 тисячі гривень, 26 доларів та 6 євро. Готівковими коштами Валентин задекларував 43 тисячі доларів та 8 тисяч євро. Ірина Мондриївська має готівкою 50 тисяч гривень та 4 тисячі доларів. 20 тисяч доларів він задекларував в якості засобів, позичених третім особам.