Валентин Ісак: господар київської Оболоні, архітектор з вульгарним смаком, оголошений в міжнародний розшук
Валентин Ісак є відомим архітектором і одним з головних магнатів нерухомості сучасної України. Прославився як зодчий, який пізніше перекваліфікувався в девелопера і ледь не втратив усе в результаті конфлікту з бізнес-партнерами. Заслужений архітектор України, оголошений в міжнародний розшук і звинувачений в розкраданні в особливо великих розмірах.
1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра і бізнес
5. Компромат і чутки
6. Декларація
7. Відео
Біографія
Скандальний девелопер і архітектор, чий стиль не лаяв тільки ледачий, отримав скандальну популярність в 2010-х роках.
Валентин Михайлович Ісак був господарем київського району Оболонь і ряду інших об'єктів нерухомості.
Був змушений тікати з країни, щоб уникнути можливого арешту за звинуваченнями у шахрайстві і розкраданнях.
Власник корпорації «Столиця», який заробив мільйони на «квартирному бумі» в Києві 2000-х років.
Валентин Ісак народився 7 січня 1951 року в селі Калугер, що знаходиться на території сучасної Молдови.
Сім'я
Валентин Ісак є вихідцем з простої, але інтелігентної сім'ї. Батьками майбутнього мільйонера були прості вчителі. Син сільських викладачів має гарне виховання і ерудицію, що допомогло йому в сходженні по кар'єрних сходах в радянські часи.
На даний момент Валентин Ісак сам є одруженим чоловіком. Однак, особисте життя скандальний магнат приховує і не поширюється про сімейні справи з представниками ЗМІ. Має двох дорослих доньок і кілька онуків.
Освіта
Валентин Ісак, «Столиця» якого була найбільшою компанією свого часу, є професійним архітектором. У 1973 році він отримав диплом Політехнічного інституту в Кишиневі. Є випускником архітектурно-будівельного факультету.
Кар'єра і бізнес
Трудовий шлях Ісак Валентин Михайлович почав ще за часів «вічного генсека» Леоніда Брежнєва.
Випустившись з ВНЗ, він потрапив за розподілом на «Молдіпстрой». Амбіційний архітектор уже через кілька років роботи отримав перше підвищення і зайняв місце керівника групи фахівців в «Кишинів-Містопроект».
Перше кар'єрне досягнення Валентин Ісак отримав вже в 1981 році. Тоді він був призначений головним архітектором міста Бєльці. Керував будівництвом в маленькому провінційному місті Ісак недовго - до 1984 року.
В середині 80-х років Валентин Ісак переїхав до Києва, в якому його чекав успіх і багатство. Перший час в українській столиці виходець з Молдови працював у відділі типового проектування «Київміськпроект».
В Інституті Ісак займався створенням житла, що пізніше йому стало в пригоді для створення власної «імперії» нерухомості.
З розпадом СРСР і здобуттям Україною незалежності, Валентин Ісак почав власний бізнес. Досвідчений архітектор відкрив власну майстерню «Вісак», яка спеціалізувалася на виконанні замовлень для «нових українців».
Валентин Ісак створив десятки заміських будинків для перших українських мільйонерів, серед яких були брати Суркіси, Богдан Губський та Ігор Бакай.
У 2003 році Валентин Ісак прийняв рішення розширити свій бізнес і створити власну компанію під назвою «Столиця». Формально в структуру входили сотні київських будівельних підприємств. Однак, на практиці, «ядро» корпорації становили акціонерні товариства «Київміськбуд-1» і «Трест Київміськбуд». «Столицею» крім Ісака володіли його партнери - Олександр Сохацький і Василь Товстий.
«Тріо» підприємців перетворилися в господарів київського району Оболонь, який завдяки їх зусиллям був забудований новими багатоповерховими будинками.
Також Валентин Ісак облаштував столичний мікрорайон 3-а, який пізніше визнали одним з найбільш престижних і дорогих в Києві.
До 2010 року «Столиця» була однією з найбільших компаній-забудовників в країні. Валентин Ісак контролював роботу десятків підприємств, які займалися реалізацією всіх етапів будівництва нерухомості - від проектування до облаштування території.
Крім роботи в Києві, Валентин Ісак почав «експансію» в регіонах. Будинки елітного столичного архітектора почали з'являтися в таких містах, як Чернігів, Полтава, Кременчук, Вінниця, Біла Церква, Васильків і Миколаїв.
Валентин Ісак свого часу намагався побудувати політичну кар'єру. Так, в 2006 році він хотів стати народним депутатом, проте його політична сила «Влада народу» зазнала поразки на виборах.
Проблеми в житті і кар'єрі Валентина Ісака почалися в 2010 році, коли він вступив в затяжний конфлікт за право володіння столичним торговим центром «Дрім-таун».
Архітектор судився зі своїми партнерами по проекту - Олександром Меламудом і одіозним Гаріком Корогодським. Конфлікт перейшов у судову площину, отримав скандальний відтінок і зіпсував репутацію девелопера.
У 2011 році Валентин Ісак був оголошений в міжнародний розшук.
Конфлікт між сторонами було вирішено після 2014 року, проте подробиці «мирної угоди» між Ісаком, Меламудом і Корогодським - не відомі.
На даний момент Валентин Ісак веде приватне життя і не спілкується з пресою. Згідно з даними джерел, постійно живе в рідній Молдові та бізнесом не займається.
За свою кар'єру мільйонер отримав безліч нагород і звань. Валентин Ісак має звання народного архітектора України, «лицаря науки і мистецтв», професора Міжнародної академії архітектури і лауреата Державної премії в галузі архітектури. Є членом Академії архітектури України та заслуженим архітектором країни.
Компромат і чутки
Вперше героєм скандальних заголовків Валентин Ісак став в 2010 році. Тоді господар «Столиці» почав судову тяганину за «Дрім-таун» зі своїми діловими партнерами Гаріком Корогодським і Олександром Меламудом.
Судові «баталії» за один з блоків найбільшого ТРЦ закінчилися невдало для Ісака, який був змушений продати свою частку в бізнесі Корогодському.
Однак, на цьому справа не закінчилася. У 2011 році ЗМІ облетіла новина, що Валентин Ісак був оголошений в міжнародний розшук за підозрою в привласненні майна в особливо великих розмірах.
Крім самого Ісаака проблеми з законом виникли у членів його команди - Валерія Бабича, Владислава Цимбала та Ірини Савченко.
Так, Валентина Ісака звинуватили в привласненні грошей Корогодського і Меламуда, виділених на будівництво «Дрім-Тауна». Крім того, заслуженого архітектора звинуватили в спробі розкрадання майна за допомогою незаконного рішення третейського суду.
Відзначимо, що в 2011 році, згідно з рішенням суду, Ісака зобов'язали виплатити своїм колишнім партнерам 530 мільйонів гривень.
Валентин Ісак виплатити гроші не зміг і зник з країни, після чого його майно було заарештовано, а його самого оголошено в міжнародний розшук.
Після «Революції Гідності» Валентин Ісак повернувся в Україну і намагався «розрулити» ситуацію за допомогою політичного лобі. У 2014 році його помічали на переговорах з керівництвом партії «Батьківщина».
Валентин Ісак повернувся до Києва не просто так, оскільки навесні того року невідомі люди намагалися отримати доступ до арештованих об'єктів, про що повідомив сам Корогодський.
Колишній партнер «народного архітектора» звернувся зі скаргою на його дії в Міністерство юстиції, де заявили, що про зняття арешту з майна Ісака їм не відомо. Крім того, чиновники відзначили, що «господар Оболоні» є громадянином Молдови і юрисдикція над ним належить владі цієї країни.
Сам Валентин Ісак всіляко заперечує всі пред'явлені йому звинувачення і називає Меламуда і Корогодського маніпуляторами, шахраями і добрими психологами. Валентин Михайлович заявляє, що став жертвою обману і свавілля українських судів. Крім того, Ісак стверджував, що його колишні партнери тиснули на нього і погрожували розправою і насильством над його сім'єю.
Крім скандалів через права на «Дрім-таун», Валентин Ісак звинувачувався в безладній забудові київської Оболоні і завищенні цін на квартири в хорошому столичному районі. Також Ісака звинувачували в незаконному отриманні прав на забудову території, яка в колишні часи була пустирем.
Критикується Валентин Ісак і за свій художній смак. Спроектовані ним об'єкти часто називають кітчевими, вульгарними, не сучасними і не практичними.
Валентина Михайловича звинувачують в надмірному захопленні еклектикою і називають одним з головних представників «стилю нуворишів 90-х» в сучасній українській архітектурі.
Декларація
Валентин Ісак є одним з найбагатших українців. У 2011 році його статки оцінювалися майже в 200 мільйонів доларів. На даний момент його активи зменшилися в ціні, але він все ще залишається доларовим мільйонером.