Вадим Альперін
  • Дата народження
    27 січня 1972
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Вадим Альперін
641

Вадим Альперін

Альперін Вадим Олександрович: досьє, освіта, кар'єра і компромат на бізнесмена

Читайте повне досьє і компромат на Вадима Альперіна

Вадим Альперін - Фото 1

Вадим Олександрович Альперін - одеський алкогольний магнат, якого президент Володимир Зеленський обізвав “хрещеним батьком контрабанди”. Про нього повідомляє Політека.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Посилання

Біографія

Народився 27 січня 1972 року в Одесі. Дитинство провів у комунальній квартирі у приміському селищі Котовського.

Освіта

Закінчила одну з одеських шкіл. Про вищу освіту (або його відсутність) у відкритих джерелах інформації немає.

Сім'я

Одружений на Альпериной Тетяні Марківні.

Вадим Альперін - Фото 2

Кар'єра

1990-х Вадим Альперін почав займатися бізнесом. Говорять, що перші гроші він заробив на продажі алкогольних напоїв. На початку нульових ділок покинув Україну, припинивши свої проекти, і переїхав до Ізраїлю. Є інформація, що причиною стала сварка з партнерами. Через кілька років бізнесмен повернувся на батьківщину.

Після цього він заснував власний пенсійний фонд. Гроші туди надходили з різних джерел. За деякими даними, саме на них Вадим Альперін купив судно “Фаїна”, захоплене сомалійськими піратами разом із моряками у 2008 році. Корабель врятували, заплативши злочинцям 3,2 мільйона доларів. Спочатку пірати вимагали 30 мільйонів, але бізнесмен сторгувався за меншу суму.

Як виявилося, на борту перебувало зброя, а саме: танки, гранатомети, зенітно-пускові установки і боєприпаси. Все це везли в одну з країн Африки, але після звільнення зброю ніби випарувалася.

У 2000-х він отримав в оренду велике підприємство “Котовський винозавод”. У 2011 році Фонд держмайна планував розірвати договір, але Вадим Альперін виграв суд продовжив керувати заводом.

У листопаді 2016 року Фонд держмайна підписав з бізнесменом ще одну угоду, згідно з якою оренда зросла до 25% від ставки для виноробної галузі, прийнятої Кабміном у 2011 році. Разом з дружиною Вадим Альперін був кінцевим бенефіціаром винного заводу до 2016 року, коли передали права офшорної компанії.

Вадиму Альперіну приписують компанії, які займаються нерухомістю, страхуванням, транспортними послугами, цінними паперами. Крім того, у партнерстві з Олександром Ойберманом бізнесмен викупив кілька зубожілих заводів і почав випускати алкогольну продукцію.

Вадим Альперін - Фото 3

Компромат

У 2015 році, за часів губернатора Михайла Саакашвілі, громадська організація "Люстрація і чесність" зажадала розібратися з контрабандними схемами на Одеській митниці.

“Одним з організаторів махінацій був названий Вадим Альперін. На митницю прибули представники ГУ власної безпеки ГФС і почали перевірку, під час якої знайшли чотири контейнери з контрабандним вантажем”, - пишуть медіа.

Як стало відомо ЗМІ, після звільнення Петра Порошенка з президентського поста в 2019 році, на митниці змінилися “дивляться”. Одним з ватажків став Вадим Альперін, який давно отримав прізвисько «Король одеської контрабанди». Йому допомагає заступник начальника Київської митниці Сергій Тупальский.

В 2016-2018 роках партнери отримували гроші, доставляючи в Україну товари з Китаю. Незаконна діяльність зупинилася після низки журналістських розслідувань. НАБУ почала кримінальне провадження, а Генпрокуратура заарештувала Вадима Альперіна.

У 2017 році НАБУ провело розслідування заниження платежів і наклало арешт на депозити Київської митниці. На рахунках виявилося 450 мільйонів гривень. За даними слідства імпортери Вадима Альперіна заплатили ці кошти, щоб дешевше перевозити вантажі через кордон.

Інші джерела повідомляють, що в тому ж році підприємець “потрапив під загрозу арешту на Київський митниці. Тоді бізнесмен міг позбутися п'яти мільйонів доларів. Тоді з'ясувалося, що він використовував підроблені документи, а для ухилення від сплати митних платежів надав зразки товару, які не відповідали дійсності”.

Сам бізнесмен, за даними ЗМІ, намагався підкупити співробітника НАБУ хабарем у розмірі $800 тисяч, щоб зняти арешт із грошей, але сам опинився під вартою. Незабаром його погодилися звільнити під заставу в 21 мільйон гривень. Апеляційний суд зменшив суму до 141 тисячі гривень.

Тим часом, Сергія Тупальського усунули. Після невеликої паузи, в 2018 році його призначили тимчасово виконуючим обов'язки глави митниці в Одесі.

“Не втрачаючи часу дарма, Тупальский створює Альперіну воістину фантастичні умови. Під фірми «Короля одеської контрабанди» виділяється цілий митний пост «Чорноморський». Потоки контрабанди прямують до України через відділ митного оформлення №1. Користуючись новим «зеленим коридором» Альперін з Тупальским мінімізують митні платежі на ввезений фірмами контрабандиста товар, і нарощують обсяги чистої контрабанди”.

Вадим Альперін - Фото 4

Крім того, в ГФСУ з'ясували, що Вадим Альперін контролює практично весь імпорт взуття та тканин. Нібито, новий голова Одеської митниці Володимир Передерій на прохання Купальського заважає імпортерам, через що компанії змушені йти в тінь і співпрацювати з Альперіним.

Як стверджують журналісти, “Альперіну вдалося вибити для своїх фірм "спеціальний тариф", який не передбачений законодавством, у розмірі $2,05 кг на тканини, що ввозяться, замість встановленої державою тарифної ставки в розмірі $3,75 за кг”.

Інформатор в ГФСУ передав СМИ, що “у кінці 2018 року клану Купальського-Альперіна вдалося пролобіювати ряд призначень”, - відзначають ЗМІ. За їх даними, таким чином отримав посаду заступника начальника Рівненської митниці Іван Іванов, в. о. керівника митниці у Дніпропетровській області Ігор Безсмертний, начальник Київської митниці Руслан Черкаський, директор Департаменту адміністрування митних платежів ГФСУ Аліна Данченко і сам Володимир Передерій. Заради останнього клан “заплатив в. о. голови ГФСУ Власову Олександру $100 тис”.

Блогер Юрій Шеляженко пояснив безкарність Альперіна і Тупольского їх зв'язками з політичною елітою.

“Так, завдяки зв'язкам Альперіна в «Народному фронті», пов'язані з ним особи заполонили Державне бюро розслідувань. А зухвала спроба Амінєва викрасти 37 заарештованих контейнерів з нерозмитненим вантажем демонструє, що в нього були причини не боятися переслідування поліції”.

Журналісти повідомляють, що “після минулих парламентських виборів він уклав негласний союз з ще одним, м'яко сказано, «хитрим» політиком – нардепом Віталієм Хомутинником, головою депутатської групи «Відродження»”.

Вадим Альперін - Фото 5

На Альперіна звернув увагу навіть президент України Володимир Зеленський. На своїй сторінці “Фейсбук” глава держави написав:

"У ході спеціальної операції з виявлення корупціонерів навколо і безпосередньо на митниці від правоохоронців біг якийсь пан Альперін, якого вважають одним з хрещених батьків контрабанди в Україні. Однак далеко він не добіг - кордони надійно перекриті, отже, Вадим Альперін ховається десь в країні. прошу усіх спробувати допомогти йому знайти дорогу в НАБУ. Або допомогти правоохоронцям знайти пана Альперіна. З мене особисто - цінний подарунок тому, хто допоможе довгоочікуванійї зустрічі контрабандиста з законом".

У підсумку 27 листопада правоохоронці затримали Вадима Альперіна, який особисто приїхав у Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру разом з юристом. Як передають ЗМІ, “адвокат Андрій Федур зазначив, що поки не знає, в якій справі звинувачують його клієнта”.

Посилання

Сторінка Вадима Альперіна на Facebook. Там він висвітлює події, включаючи своє затримання НАБУ.

Згадки про персону