В'ячеслав Климов
  • Країна
    Україна
В'ячеслав Климов
3136

В'ячеслав Климов

Девіз В'ячеслава Климова: "Ми перевеземо все. Навіть те, що заборонено законом "

В'ячеслав Климов - авіаконструктор, який став засновником сервісу, без якого неможливо уявити сучасний ринок експрес-доставки в Україні.

Біографія

В'ячеслав Климов народився у Вінниці. Шкільні роки пройшли в Києві.

Освіта

У 16 років захопився авіацією, тому для отримання диплома обрав авіаційний інститут у Харкові. Вибір вишу був обумовлений тим, що він знаходився в іншому місті, а молодому В'ячеславу кортіло жити самостійно і вільно.

Сусідом по кімнаті в гуртожитку у В'ячеслава Климова став Володимир Поперешнюк.

У 2007 році Климов закінчив курс для топ-менеджерів і власників бізнесу в Київському міжнародному інституті бізнесу.

Сім'я

Батько - доктор філософських наук, мати - програміст, редактор низки журналів .

Чи є у В'ячеслава Климова дружина або діти, у відкритих джерелах не повідомляється.

Кар'єра

Після закінчення ХАІ В'ячеслав Климов повернувся в столицю, де почав працювати в конструкторському бюро імені Антонова. Протягом трьох років він працював авіаційним інженером.

На початку 2000-х років в Україні був відсутній сервіс доставки. З труднощами логістики зіткнувся і майбутній партнер В'ячеслава Климова Володимир Поперешнюк.

Тоді він займався кондитерським бізнесом і не міг знайти спосіб, як з Полтави відправити на Західну Україну триста кілограмів цукерок. Витрати на таку доставку зводили нанівець прибутковість бізнесу.

Вільну нішу доставки вирішили зайняти два випускника авіаційного інституту. У 2001 році тандем В'ячеслава Климова і Володимира Поперешнюка створив компанію “Нова пошта”.

Бізнес однокурсники починали з кредиту в сім тисяч доларів, який дала майбутнім підприємцям мати Володимира Поперешнюка.

Підприємство на самому початку складалося з восьми осіб, три з яких були її засновниками. Три тижні у “Нової пошти” не було жодного клієнта. Перше замовлення - доставка конверта з Харкова до Києва.

У перші три роки сервіс не приносив прибутку. Однак протягом наступних чотирнадцяти років невеликий стартап чисельністю в вісім чоловік перетворився в одне з найуспішніших і швидко зростаючих підприємств в Україні.

За словами самого В'ячеслава Климова, при Президентові Вікторі Януковичеві у нього і Володимира Поперешнюка влада в особі міністра доходів і зборів Олександра Клименка намагалася відібрати “Нову пошту”. Бізнесменів врятував Євромайдан, завдяки якому відбулася зміна влади.

До 2014 року В'ячеслав Климов перейшов з поста генерального директора фірми до Наглядової ради.

У кінці 2015 року “Нова пошта” в партнерстві з великими західними компаніями запустила міжнародну доставку в майже всі країни світу. Представництва компанії відкриті в Грузії та Молдові.

На сьогодні існує понад дві тисячі відділень, в яких працює понад двадцять п'ять тисяч співробітників. Географія компанії охоплює близько тисячі населених пунктів України.

У рік сервісом експрес-доставки перевозиться приблизно сто мільйонів посилок. Зараз одних податків компанія платить більше двох мільярдів гривень на рік.

У 2016 році В'ячеслав Климов заснував і очолив неурядову організацію “Союз українських підприємців”.

У тому ж році “Нова пошта” увійшла в рейтинг топ-5000 європейських компаній, які демонструють найшвидше зростання. За версією журнал Forbes, компанія увійшла до трійки найбільш інноваційних компаній України.

На сьогодні дітище В'ячеслава Климова і його партнера Володимира Поперешнюка є безумовним лідером на ринку доставки і електронної комерції України.

Скандали

Дітище В'ячеслава Климова і Володимира Поперешнюка неодноразово з’являлося в центрі скандалів.

Клієнти “Нової пошти” часто скаржилися на те, що в відділеннях їх обманюють щодо реальної ваги посилок.

Кілька разів в Інтернеті з'являлося відео, на якому можно помітити, як співробітники “Нової пошти” збільшують вагу посилок у кілька разів.

Самі керівники “Нової пошти” погодилися з тим, що у деяких відділеннях бувають нечесні співробітники. Однак це поодинокі випадки. Правда, багато “обвішаних” клієнтів твердять, що така ситуація повторюється з ними не перший раз.

У 2014 році народний депутат - “свободівець” Олексій Кайда звернувся до всіх правоохоронних органів України з вимогою перевірити можливу причетність “Нової пошти” до фінансування терористів на Сході України. У своїй заяві парламентарій запевнив, що має докази злочинної діяльності поштового оператора.

Крім того, народний обранець зауважив, що посилки добровольчих загонів всіляко затримують через дію якогось внутрішнього документа.

Із часу початку збройного конфлікту на Сході України “Нову пошту” звинувачували в тому, що через компанію під прикриттям безоплатної волонтерської програми мародери вивозять залишене біженцями майно.

На початку 2018 року в інтернет потрапила база даних клієнтів компанії. Яким чином стався витік інформації залишилося нез'ясованим.

Саме ж керівництво “Нової пошти” в особі В’ячеслава Климова спростувало факт втрати даних і заявило, що дана база могла належати будь-якому українському підприємству.

У тому ж році компанія потрапила в сферу особливої ​​уваги Генеральної прокуратури.

Правоохоронці влаштували одночасні обшуки у відділеннях по всій Україні, а також у головному офісі. Причиною нібито було те, що “Нова пошта” ухилилася від сплати податків. За словами засновників компанії, вони оплатили їх повною мірою.

До того ж, “Нова пошта” входить у Топ-50 найбільших платників податків країни. Обшуки проходили протягом восьми годин, таким чином на цілий день заблокувавши роботу компанії та її відділень.

Крім несплати податків, компанію підозрювали у фінансових махінаціях з переказами грошових коштів.

За словами Генерального прокурора Юрія Луценка, “Нова пошта” займається незаконним пересиланням алкоголю, наркотиків і зброї.

У результаті обшуків правоохоронці нічого не виявили. З одного з відділень було вилучено понад сто двадцять тисяч гривень. Ці гроші В'ячеславу Климову віддали тільки через кілька місяців.

Не виявивши ніяких протизаконних дій, Генеральна прокуратура закрила кримінальну справу.

Цікаво й те, що В'ячеслав Климов в інтерв'ю розповідав, що з приходом нової влади розвивати бізнес в Україні стало простіше. А ось Володимир Поперешнюк був іншої думки. Він саркастично зауважив, що інвестиційна привабливість країни тільки зростає.

Багато експертів зійшлися на думці, що таким чином влада змушувала В'ячеслава Климова і Володимира Поперешнюка “ділитися” з нею.

Подейкують, бізнесменам необхідно було віддавати владі 50% доходів.

Цікаво те, що попередня влада була більш жадібною. Клименко вимагав 75% прибутків компанії. Підозрювали, що це "замовлення" Укрпошти, для якої “Нова пошта” - найголовніший конкурент на логістичному ринку.

Статки

У 2018 році журнал “Фокус” поставив підприємця на 57 місце серед найбагатших людей України. Статки В'ячеслава Климова фахівці оцінюють у 121 млн доларів.

А ось журнал “Новий час” статки бізнесмена оцінив у 102 мільйони доларів.

За словами В'ячеслава Климова, його улюбленим автомобілем є Audi A8 L.

Згадки про персону