В'ячеслав Апанасенко
  • Дата народження
    26 січня 1971
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
В'ячеслав Апанасенко
1390

В'ячеслав Апанасенко

Апанасенко В'ячеслав Володимирович: депутат Миколаївської міської ради, якого звинувачували у самозахопленні

В'ячеслав Апанасенко - Фото 1

Апанасенко В'ячеслав Володимирович - скандальний депутат, який "відзначився" неправильною парковкою, сварками з журналістами та своїми сусідами через самозахоплення прибудинкової території.

Біографія

В'ячеслав Володимирович Апанасенко народився 26 січня 1971 року в місті Миколаїв.

Освіта

Після закінчення миколаївської школи №5 у 1987 році В'ячеслав вступив до Херсонського морського коледжу. У 1991 році Апанасенко отримав диплом за спеціальністю "радіотехнік". Протягом 1992-1994 років він був студентом Миколаївського сільськогосподарського інституту, де вивчав економіку.

Сім’я

Батько В'ячеслава був суднобудівником, мати - інструктором ТСОУ. Апанасенко одружений. Дружину звуть Олена.

В'ячеслав Апанасенко - Фото 2

Кар'єра

У 1994 році В'ячеслав став засновником та комерційним директором виробничо-торговельної компанії ВАТ "Континенталь", "Континенталь - АГРО". Компанія займалася імпортом фруктів, сільгоспвиробництвом, м'ясопереробкою.

У 1996 році він став засновником групи компаній ТОВ "Аврора і Ко" (імпорт фруктів, логістика, виробництво, торгівля). До 2003 року В'ячеслав був її директором. У 2003-2005 роках керував підприємством "Шляхмашина".

З 2007 по 2015 рік Апанасенко займався будівництвом "під ключ" ресторанів "Роппонгі", "Шамбала", "Джой", "Гранде помодоро", "Ла тераццо". В'ячеславу належить ТОВ "Бестпрожект" та ТОВ "Роппонгі» (діяльність ресторанів, надання послуг харчування).

В'ячеслав Апанасенко - Фото 3

У 2015 році В'ячеслав став депутатом міської ради Миколаєва від партії "Об'єднання "Самопоміч" (територіальний округ №42, Центральний район).

Член постійної комісії з питань економічної та інвестиційної політики, планування, бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку. Апанасенко також член робочої групи при міськвиконкомі з контролю харчування і витрат фондів дитсадків і шкіл.

Компромат

Як відзначають в миколаївській пресі, "Апанасенко зайшов до міськради від мерської "Самопомочі", що дозволило йому дуже широко розгорнутися. Він "вирішував питання" і з комунальним комбінатом громадського харчування, де, як стверджує активіст Денис Жело, директором мер призначив людину В. Апанасенка, і з КП "Центр захисту тварин", через який останнім часом проходить все більше бюджетних грошей.

В'ячеслав Апанасенко - Фото 4

Він же намагався через міськраду впливати на ситуацію у Миколаївському морському порту, де вже давно йде боротьба різних угруповань за контроль над фінансовими потоками. Йому ж приписують установку торгових будок на Соборній площі під час минулих новорічних свят".

У лютому 2016 року автомобіль Апанасенка журналісти знайшли на паркувальному місці для інвалідів.

У тому ж році жителі одного з будинків звинуватили депутата у самозахопленні території. Як заявили жителі, на початку 2016 року Апанасенко переїхав у їх будинок. Почав будівництво у підвалі. "Він захопив прилеглу до його входу територію, на якій раніше був газон, і обгородив її цегляним парканом".

Мешканці будинку викликали поліцію. Правоохоронці "перевірили всі дозвільні документи, після чого зробили висновок, що всі документи на ведення робіт у В'ячеслава Апанасенка в порядку".

В'ячеслав Апанасенко - Фото 5

Пізніше з'явилася інформація, що робочі з будівництва депутата складали сміття на місце археологічних розкопок, яке знаходиться поблизу. Апанасенко спростував звинувачення, заявивши, що сміття з його будівництва вивозилося на звалище.

Через рік мешканці будинку звернулися до депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою міста з проханням дати оцінку законності дій Апанасенка.

На їхню думку, депутат "незаконно захопив ділянку землі на вул. Артилерійська, 2, оточив ділянку двометровим залізобетонним парканом та вивів каналізаційну трубу у злив будинку".

Мешканці будинку стверджували, що у Апанасенка немає дозвільних документів. При цьому, своїм сусідам він нібито заявив: "я депутат, а мер - мій партієць і друг. Тому раджу вам стримати свій запал, щоб потім у вас не виникли проблеми".

В'ячеслав Апанасенко - Фото 6

У схожому скандалі "засвітилася" і мати В'ячеслава. За даними ЗМІ, вона "незаконно захопила половину двору по вулиці Спаській, 6 та веде там будівельні роботи".

У березні 2017 року жителі будинку за адресою вул. Артилерійська, 2, а також активісти організації "Сильні разом" розібрали частину паркану. Після чого депутат приїхав на скандальне місце з будівельною бригадою, яка почала заново відновлювати паркан.

Сам же Апанасенко "вдарив жителя, який знімав на камеру установку скандального паркану". Поліція за заявою потерпілого відкрила кримінальну справу за статтею "нанесення легких тілесних ушкоджень".

Пізніше В'ячеслав заявив, що знесення паркану - це політичне замовлення. І своє право на територію він збирається відстоювати в суді. Але навіть мер Миколаєва Олександр Сенкевич, якого Апанасенко називав своїм другом, констатував, що паркан був встановлений самовільно. Тому його потрібно демонтувати.

В'ячеслав Апанасенко - Фото 7

У травні 2017 року з депутатом трапилися два неприємних інцидента. Спочатку фасад його ресторану облили бензином, а трохи пізніше Апанасенко став жертвою розбійного нападу. Правоохоронці основною причиною нападу на депутата розглядали "його борги перед іншими особами". Нападників так і не знайшли.

Непростими складалися його стосунки з представниками преси. У листопаді 2016 року журналіст видання «Свідок.інфо» Андрій Прокопенко повідомив, що депутат Апанасенко погрожував йому, що той відповість "як чоловік" за публікацію з критикою на адресу обранця.

У березні 2018 року Апанасенко звинуватив "засоби масової інформації у нагнітанні проблем з бродячими собаками у місті". А пізніше він вимагав вигнати журналістку одного з місцевих видань із засідання робочої групи про подальшу долю бродячих тварин. Причиною стало те, що журналістка нібито у своїй статті виставила його дурнем.

У квітні того ж 2018 року в мерії відбулася бійка між Апанасенко та Денисом Жело, який був одним з тих, хто розбирав скандальний паркан на вул. Артилерійська, 2.

В'ячеслав Апанасенко - Фото 8

На цей раз причиною конфлікту стало "питання про будівництво біля дитячого містечка "Казка" чотирьохповерхового офісного центру. Денис Жело розкритикував таку ініціативу, у той час як В'ячеслав Апанасенко виступив “за”".

Всього через місяць депутат знову потрапив у скандал. На цей раз він конфліктував з директором Consulting Agency F5 Олександром Ухмановским. За словами останнього, Апанасенко погрожував йому та намагався вдарити.

"Йому не подобається, що я сказав, що він антисеміт в Facebook, коли він дозволяв собі висловлювання, дозволяв собі мене жидом називати", - заявив Ухмановский. Депутат же стверджував, що ініціатором конфлікту був його опонент.

В'ячеслав Апанасенко - Фото 9

У декларації за 2016 рік депутат "забув" вказати, що він є власником ресторану “Роппонгі”.

Декларація

У березні 2019 року В'ячеслав Апанасенко опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2018 рік.

Депутат міської ради не має нерухомості. Зате у нього є сталевий годинник для підводного плавання швейцарського виробництва вартістю 40 тисяч гривень. Пересувається Апанасенко на автомобілі Mitsubishi ASX 2010 року випуску. У 2016 році депутат придбав його за 300 тисяч.

У 2018 році єдиним джерелом доходу В'ячеслава став дохід від відчуження нерухомого майна - 91 тисяча. У банку ні сам депутат, ні його дружина коштів не зберігають. Готівковими коштами у В'ячеслава - 127 тисяч гривень, у Олени - 300 тисяч.

Посилання

Facebook

Відео

Згадки про персону