Уляна Супрун
Уляна Супрун
5331

Уляна Супрун

Уляна Супрун: скандальні закупівлі та конфлікт із лікарями

Уляна Супрун - Фото 1

Уляна Супрун народилася в США, закінчила американський медуніверситет, брала участь в скаутському русі. Після переїзду в Україну призначена в.о. міністра охорони здоров’я. Реформуючи медичну галузь вона регулярно потрапляє в скандали.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Родина
  4. Кар’єра і суспільна діяльність
  5. Волонтер
  6. МОЗ
  7. Ліки для онкохворих та атака на МОЗ
  8. Декларація
  9. Фото та відео

Біографія

Уляна Надія Супрун – лікар, український громадський і державний діяч. Народилася 30 січня 1963 року в Детройті, США в родині з українським корінням. З 1 серпня 2016 року виконує обов’язки міністра охорони здоров’я України, про це повідомляє Політека.

Освіта

Уляна ходила в українську школу і церкву, належала до скаутської організації «Пласт». У 1985 закінчила Університет Вейна в США, Інститут вільних мистецтв і наук.

У 1989 році Супрун отримала спеціальність лікаря-радіолога в медичному коледжі Мічиганського університету. Додатково вчилася радіології в лікарні Генрі Форда і госпіталі Sinai Grace.

Уляна Супрун - Фото 2

Родина

Сім’я Уляни Супрун після Другої світової війни іммігрувала з України до Західної Німеччини, а потім в США. Її сім’я неодноразово навідувалася до України.

У 1991 році Уляна вийшла заміж за канадського українця Марка Супруна – волонтера, сценариста і засновника проекту Babylon’13. Разом з чоловіком переїхала в Нью-Йорк, де працювала радіологом в приватній клініці.

Кар’єра і суспільна діяльність

Подружжя Супрун активно брало участь у різних проектах, спрямованих на підтримку українців. Уляна Супрун була членом Українського конгресового комітету Америки, який об’єднує українську діаспору в 44 країнах. Також входила до Спілки української молоді в Нью-Йорку. Два роки очолювала Раду з надання гуманітарної допомоги українцям. Була президентом Українсько-американської асоціації громадянських свобод. Подружжя часто приїжджало до України.

Вони активно підтримували Помаранчеву революцію. Були головними організаторами мітингів і демонстрацій українців у Вашингтоні та Нью-Йорку. Пояснювали події в Україні американським журналістам, політикам і конгресменам.

У 2012 році Супрун разом із чоловіком вирішила кардинально змінити своє життя. Вони продали будинок та залишили прибутковий бізнес в Нью-Йорку. Усе це заради подорожей.

Уляна Супрун - Фото 3

Волонтер

Восени 2013 року, відразу після початку Євромайдану, приїхали до Києва.

Під час Революції гідності Марко працював з іноземними журналістами, знімав документальні фільми. Уляна стала волонтером Медичної служби Майдану. Вона допомагала пораненим, була присутня під час гарячих сутичок. Тоді Супрун зрозуміла, що для надання кваліфікованої допомоги її досвіду замало.

Навесні 2014 року разом із чоловіком вона створила громадську організацію «Захист патріотів», яка займалася тренуваннями з тактичної медицини та забезпечувала українських бійців поліпшеними індивідуальними аптечками стандарту НАТО. Гроші для їхнього придбання родина волонтерів збирала у Канаді та Америці.

Того ж року Уляна Супрун стала директором із гуманітарних ініціатив Світового конгресу українців.

У липні 2015 року президент Петро Порошенко підписав указ про надання українського громадянства Уляні й Марку. Через кілька місяців Супрун стала позаштатним консультантом комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я.

Свою діяльність у Раді вона поєднувала з роботою в Українському католицькому університеті Львова, також буда директором Школи реабілітаційної медицини.

Уляна Супрун - Фото 4

МОЗ

Через рік після отримання українського громадянства Супрун стала першим заступником міністра охорони здоров’я. 1 серпня 2016 року її призначили виконувачем обов’язків міністра МОЗ.

На першому брифінгу виявилося, що Супрун погано орієнтується в тому, що відбувається в українській медицині. Тоді всі обговорювали випадок із дівчинкою з Дніпра, яка захворіла на правець. Хвороба прогресувала, а у місті не було протиправцевої сироватки. Її шукали через соцмережі й народних депутатів. Тому на брифінгу Супрун запитали щодо цієї ситуації. Виявилося, в.о. міністра плутає вакцину і сироватку. Уляна наголосила, що дитина не була прищеплена, та пообіцяла особисто зайнятися перевіркою наявності вакцин від правця в регіонах. Потім розмірковувала на тему вакцинації, необізнаність батьків і важливість щеплень. Хоч йшлося не про щеплення, а про відсутність в Україні протиправцевої сироватки.

Уляна Супрун - Фото 5

Ліки для онкохворих та атака на МОЗ

Закупівлю ліків уже третій рік здійснюють через міжнародні організації. Проте з цим нововведенням 2016 року виникли проблеми. Ліки для онкохворих дітей, закуплені МОЗ через міжнародну організацію Crown Agents, які постачалися ТОВ «Людмила фарм», 90 днів були на складі тимчасового зберігання на Київській митниці. Причина – відмова ТОВ «Людмила фарм» здійснювати всі необхідні митні процедури. Міністерство пішло на поступки. Приватна фірма передала право власності міжнародній організації з умовою повного звільнення від податків.

На початку січня 2017 року директор Інституту серця Борис Тодуров на своїй сторінці в Facebook звинуватив в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун у невиконанні програми закупівель для лікування серцево-судинних захворювань на суму 364 млн грн, відмові у відкритті філіалів Інституту серця в Донецькій та Луганській областях, а також у відмові в державному фінансуванні програми «Штучне серце».

 

Тодуров отримав підтримку з боку Віктора Медведчука, Вадима Рабіновича, Олександра Вілкула та Олега Мусія. Партія Рабіновича «За життя» навіть організувала під стінами МОЗ мітинг із вимогою відставки Супрун.

У МОЗ ситуацію пояснили тим, що, з метою запобігання корупції, держзакупівлі лікарських засобів уперше відбуватимуться через міжнародні організації, а не через Міністерство. І станом на 6 січня було оголошено всі тендери за напрямком серцево-судинних захворювань. Що ж до відкриття філіалів у Донецькій та Луганській областях, то цього не сталося, бо відповідні заявки Інституту серця не підготували належно. При цьому в державному фінансуванні програми «Штучне серце» МОЗ не відмовляло.

Супрун регулярно потрапляє в хроніку ЗМІ завдяки своїм вкрай оригінальним порадам і висловлюванням на тему медицини.

Уляна Супрун - Фото 6

https://encrypted-tbn0.gstatic...Декларація

Подружжя Супрун з початку серпня 2014 року проживає в столичній квартирі площею 128,7 кв. м. Власник – іноземний громадянин. Річний оклад міністра охорони здоров’я за 2017 рік склав 348,3 тис. гривень. Відсотки по депозитах – 9 тис. гривень. В українських банках зберігається заощаджень Уляни Супрун на суму 141 тис. гривень. У банках США на єдиному з чоловіком сімейному рахунку – 8,3 тис. доларів (в півтора рази більше).

У небанківській фінустанові Fidelity Brokerage Services LLC пара має рахунок в розмірі 3,7 млн ​​доларів. Fidelity Brokerage Services LLC – дочірня компанія Fidelity Investments, однієї з найбільших в світі компаній з управління активами інвесторів. На пенсійному рахунку Супрун в США – 555,7 тис. доларів.

Уляна Супрун застрахувала життя в США – щорічно вона вносить за страховими зобов’язаннями американській юрособі William Penn Life Insurance 1 670 доларів.

Фото та відео

Уляна Супрун - Фото 7
Згадки про персону