Тарас Козак
  • Дата народження
    1 червня 1970
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Тарас Козак
3259

Тарас Козак

Козак Тарас Мирославович: президент інвестиційної групи "Універ" та депутат Київради від партії «Голос»

Тарас Козак - Фото 1

Козак Тарас Мирославович — підприємець, до якого у 2018 році навідувалась СБУ у справі про "відмивання" понад сто мільйонів гривень через українські фондові біржі.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім'я
  4. Кар'єра
  5. Компромат
  6. Посилання 

Біографія

Тарас Мирославович Козак народився 1 травня 1970 року в місті Дрогобич Львівської області. Повний тезка народного депутата від ОПЗЖ.

Освіта

Тарас закінчив школу №16 в Тернополі. Козак має декілька вищих освіт. В МДУ він отримав диплом за спеціальністю «Прикладна математика» (1992). Банківську справу Тарас вивчав у Всеросійському фінансово-економічному інституті (1996).

Між навчанням в цих вишах Козак встиг постажуватися в австрійському банку Creditanstalt (1994). У 2016 році Тарас закінчив бізнес-школу CAPS, де вивчав дипломатію та управління державою.

Сім'я

Батьки Козака — педагоги, кандидати педагогічних наук.

Тарас одружений на Тетяні Козак. У подружжя двое дітей. Дружина і донька Влада мают британське підданство.

Кар'єра

Більше 20 років Козак працював за межами України, зокрема, в Австрії, Швейцарії, Росії, Великобританії.

У 1995 році він став засновником інвестиційної компанії «Універ». Через рік Козак зайняв посаду заступника голови правління УніверБанка. На цій посаді Тарас провів десять років. У 2005 році Козак заснував інвестиційну групу «Універ». Як фізична особа-підприємець Тарас займається консультуванням з питань комерційної діяльності та управління.

Тарас Козак - Фото 2

Козак — член Стратегічної групи при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку і член Ради Координаторів Громадянської платформи «Нова Країна». З жовтня 2015 по жовтень 2019 року він був керівником громадської ради Мінфіну.

У листопаді 2012 року підприємець за пропозицією Левка Лук'яненка став членом Української республіканської партії. Через місяць зайняв посаду заступника голови партії. Тоді ж Тарас балотувався до Верховної Ради по 167-му мажоритарному округу (Борщівський, Заліщицький, Чортківський райони Тернопільської області). З результатом 10,26% Козак зайняв четверте місце.

У 2014 році він знову балотувався в парламент. На цей раз за Тараса проголосувало 15,58% виборців 167-го округу і він опинився на другому місці, пропустивши вперед кандидата від БПП Олега Барну (28,53%).

У 2019 році Козак змінив партію і виборчий округ. Він балотувався від «Голосу» по 211-му округу (Голосіївський район Києва). Тут він отримав 12,47% підтримки виборців і третє місце.

Тарас Козак - Фото 3

У 2020 році від «Голосу» підприємець був кандидатом в депутати Київради. В єдиному загальноміському виборчому списку партії «Голос» він значився під шостим номером. У списку по округу №1 займав перший номер. На окрузі (Голосіївський район) конкретно за Козака віддали свої голоси 1677 виборців (з тих, хто голосував за загальний список). Тарас обраний до Київської міської ради по округу.

У Київраді ІХ скликання Козак увійшов до складу фракції «Голос» і питань бюджету і став заступником голови соціально-економічного розвитку.

Тарас — член громадської організації «Громадська спілка Українське об'єднання ринків капіталу».

Компромат

Видання «Киеввласть» повідомляло про те, що у 2018 році «СБУ вела розслідування про «відмивання» понад 100 млн гривень через українські фондові біржі. В його рамках в жовтні минулого року (2018 року — прим. ред.) проходили обшуки, в тому числі, і в будинку Тараса Козака і декількох компаніях належної йому інвестгрупи.

За даними ЗМІ, обшукували офіси 9 фондових компаній: "Українська біржа", "Універ Капітал", "КУА "Універ Менеджмент", "I-Інвест", "Майстер Брок", "Навігатор-Інвест", "АРТ Капітал", "Опексір Лімітед", "Крінкліф Ентерпрайзис Лімітед".

Тарас Козак - Фото 4

За даними джерел «Економічної правди», ці компанії та ряд фізосіб здійснили операції з ОВДП в режимі так званого «групового звіту» (висновок біржових контрактів, забезпечених правами на отримання грошових коштів на підставі відповідних зустрічних зобов'язань), які спрямовані на «маскування» незаконного походження коштів в сумі понад 86 млн гривень».

Декларація

У грудні 2020 року Тараса Козак опублікував електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.

Депутат Київради володіє квартирами у Тернополі (55,4 кв.м.) та Києві (190 кв.м.). У спільній власності з дружиною йому належить житловий будинок (175 кв.м.) у Великобританії. Ще дві квартири він орендує: одна знаходиться у Хорватії (82 кв.м.), інша — у Києві (68,9 кв.м.).

Козак у 2018 році придбав автомобіль Tesla Model X за 3,2 мільйона гривень. Також йому належить Skoda Yeti 2012 випуску (244 тис. грн). Тетяна Козак їздить на BMW GT6 2016 року випуску.

Депутату має акції десятка компаній, таких як АТ «Мотор Січ», ПАТ «КФЦ», ЗАТ «ФБ «Перспектива», ТОВ «КУА «Універ Менеджмент», ПАТ «Прикарпаттяобленерго» та інші.

За 2019 рік сукупний дохід Тараса склав 20,8 мільйона гривень. У банках він зберігає 25,7 тисячі гривень, 813 євро, 3 долари і 7200 фунтів стерлінгів. Готівковими коштами Козак задекларував 170 тисяч доларів, 250 тисяч євро і 900 тисяч гривень.

Посилання

Facebook

Згадки про персону