Станіслав Роніс
  • Дата народження
    22 липня 1964
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Станіслав Роніс
4856

Станіслав Роніс

Станіслав Роніс: любитель промислового шпигунства і "сірого" бізнесу

Станіслав Роніс починав торгувати в переходах підробленими годинниками і коштовностями. Зараз йому належить одна з найбільших мереж магазинів побутової техніки та електроніки “Comfy”. Щоб “переймати досвід” у західних ритейлерів, бізнесмен сам відправився до Європи. Тут він займався промисловим шпигунством. Крім того, Роніс, сам того не приховуючи, розповідав, що довгий час його бізнес був “сірим”. Підприємець давав хабарі чиновникам, щоб ті закрили очі на ввезення в Україну контрабандних товарів.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Статки

Біографія

Станіслав Роніс народився 22 липня 1964 року в місті Дніпропетровськ (зараз Дніпро). У молодості захоплювався легкою атлетикою. Отримав звання майстра спорту.

Освіта

Має диплом геолога. Навчався в Дніпропетровському державному університеті.

Сім'я

Станіслав Роніс одружений, має доньку. Дружину звуть Ольга Квасневська. Вона за освітою економіст. Працювала товарознавцем у “Домотехніці”. Зараз володіє шістьма ресторанами “Confetti”. Перші два Квасневській допоміг відкрити Роніс у 2004 і 2007 роках. Підприємець інвестував у бізнес дружини 45 тисяч доларів.

Інформації про дочку бізнесмена у відкритих джерелах немає.

Кар'єра

Працювати за фахом у період “перебудови” Станіслав Роніс не став. Вирішив зайнятися щойно дозволеним у Радянському Союзі підприємництвом.

Для того, щоб відкрити свою першу справу Станіслав Роніс продав найдорожче, що у нього було - відеомагнітофон. Заробив тисячу доларів. На виручені гроші він став торгувати наручними годинниками та ювелірними прикрасами. Першим місцем торгівлі для Станіслава Роніса став підземний перехід неподалік від дніпропетровського вокзалу, де у нього була невелика торгова полиця в комісійному магазині.

Згодом бізнес Роніса став розростатися, з'явилися партнери. Разом із ними підприємець став власником десятка торгових точок. І всі вони перебували в підземних переходах.

Із ”підземелля” Станіслав Роніс вийшов у 1997 році. Тоді його товари стали з'являтися на прилавках магазинів, які були розташовані на проспекті Карла Маркса (нині Дмитра Яворницького) - головної артерії Дніпропетровська.

Кризу, яка обрушилась на Україну в 1998 році бізнес Роніса пережив цілком успішно. На той момент бізнесменові належало шість магазинів, і його капітал досяг мільйона гривень. У кінці 1990-х Станіслав Роніс звернув увагу на зростаючий і багатообіцяючий в Україні ринок електроніки.

У 1995 році з'явилася фірма “Акустика”, яка була заснована Станіславом Ронісом і його партнерами. Вона представляла бренд столичної “Домотехніки” в східних областях країни. Через два роки Станіслав Роніс припинив співпрацю з київською компанією. Як виявилося, не даремно. У 2009 році “Домотехніка” припинила своє існування. Прощання з колишніми партнерами виявилося не зовсім дружнім.

У квітні 2006 року був спалений автомобіль Станіслава Роніса. Бізнесмен підозрював у підпалі Сергія Закревського і Сергія Розанова - керівників “Домотехніки”. Але довести цього не зміг.

Станіслав Роніс вирішив створити власну компанію. У кінці 2005 року в Кривому Розі було відкрито перший магазин електроніки під назвою “Comfy”. Головний офіс компанії знаходиться в місті Дніпро.

Через два роки в компанію Станіслава Роніса увійшла інша торговельна мережа “Побуттехніка”, яка належала Світлані Гуцул і була лідером продажів електроніки та побутової техніки на Донбасі. Нові партнери розділили між собою частки в компанії так: 70%  отримав Станіслав Роніс, 30% - Світлана Гуцул.

Оновлена ​​компанія стала третьою після “Фокстроту” і “Ельдорадо” найбільшою ритейлінговою мережею побутової техніки та електроніки в Україні.

Вдало пережив Станіслав Роніс і кризу 2008 року. Якщо інші ритейлінгові мережі закривалися, то кількість магазинів “Comfy” у 2008-2009 роках зросла на 67 відсотків.  У той же час на два роки Станіслав Роніс залишав управління власною компанією.

За його словами, він хотів зробити її більш незалежною. Для цього він запросив до компанії західних менеджерів. Однак замість зростання компанії Роніс побачив падіння показників. Тоді він змушений був повернутися в управління.

До 2010 року, як і всі інші ритейлери побутової техніки та електроніки, “Comfy” продавала контрабандний товар. За те, щоб “отримати добро” на ввезення нелегальної техніки, компанія Станіслава платила чиновникам хабарі.

Але з 2010 року бізнесмен припинив займатися “сірим” бізнесом і вирішив купувати техніку чесним способом. У цьому ж році він створив ТОВ “Комфі Трейд”, через який і здійснює управління мережею магазинів.

До 2011 року у Ростислава Роніса по всій Україні було 65 магазинів. У 2014 році бренду довелося залишити окупований Крим і палаючий Донбас.“Comfy” втратив п'ять магазинів на півострові, п'ятнадцять у Донецькій і Луганській областях. Але вже наступного року відкрилося ще півтора десятка магазинів цієї мережі у інших областях України. Війна не завадила і зростанню доходів Станіслава Роніса.

Якщо в 2014 році “Comfy” заробив 5,2 мільярда гривень, то в 2015 році прибуток збільшився майже на мільярд і досяг шести мільярдів.  Але в тому ж 2015 році були і серйозні втрати. 350 мільйонів гривень Станіслав Роніс втратив через закриття “Дельта банку”.

Бізнесмен розповів, що його компанію не запросили до участі в поділі коштів ліквідованої фінансової установи. На сьогодні у компанії дев'яносто магазинів по всій Україні.

Після Євромайдану, за словами Станіслава Роніса, йому пропонували піти на державну службу, а саме стати на чолі Державної фіскальної служби.

Однак бізнесмен цей пост вважав марною тратою часу. Сам же він хотів стати тільки радником керівника фіскального відомства. Але ні Роману Насірову, ні Ігорю Білоусу його послуги не знадобились.

Компромат

Бізнесмен не нехтував самостійно займатися тим, що в цивілізованих країнах називається “промисловим шпигунством”. Сам Станіслав Роніс в інтерв'ю розповідав, що кілька разів охоронці магазинів побутової техніки та електроніки в Німеччині і Польщі виводили його за фотографування прилавків.

Незважаючи на свою репутацію "білого" бізнесу, мережа “Comfy” часто потрапляла в різні скандали. Так, покупці неодноразово звинувачували “Comfy” в обмані. Багатьом після оплати товару банківською карткою просто не доставляли додому товар. Якщо ж товар і доставляли, то він міг виявитися бракованим. Але обміняти його або отримати за нього гроші назад магазини відмовлялися.

Статки

Станіслав Роніс кілька років входить до числа двохсот найбагатших українців. На 2018 рік фахівці оцінюють його статок у 35 мільйонів доларів.

Згадки про персону