Сергій Стерненко
Сергій Стерненко
438

Сергій Стерненко

Стерненко Сергій В’ячеславович: активіст, блогер, колишній політв’язень та очільник “Правого сектору” в Одесі

Стерненко Сергій В’ячеславович — громадський активіст, якого звинувачували в умисному вбивстві, викраденні людини та незаконному носінні холодної зброї. Однак по всій Україні багато громадян підтримували Сергія та вимагали зняти з нього всі звинувачення. Його засудили до 3 років позбавлення волі, але вирок замінили — Стерненко отримав рік умовно.

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Сергій Стерненко зараз
  6. Компромат
  7. Статки
  8. Посилання

Біографія

Сергій Стерненко народився 20 березня 1995 року в селі Садове на Одещині (Білгород-Дністровський район).

Сім’я

Батько Сергія Стерненка був прикордонником, мати – вчителькою.

Сергій Стерненко неодружений. Зустрічається з Наталією Усатенко 1997 року народження. Познайомилися, як говорить Стерненко, в суді у справі учасників заколоту в Одесі.

Наталія жорстко відреагувала на вирок Сергію. У мережі вона відзначила, що всі причетні до злочинів проти Стерненка горітимуть в пеклі.

Дівчина живе в Києві. Вона постійно брала участь у мітингах на підтримку Стерненка, а його справу вважає сфабрикованою.

Освіта

Сергій Стерненко закінчив Одеський коледж економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу в 2016 році. Молодший спеціаліст з права.

Навчався також в Одеському національному університеті імені Мечникова. Також займався дзюдо.

Кар’єра

Сергій почав працювати відразу після коледжу. Влаштувався юрисконсультом у компанію “Оскар Т”. До 2014 року “розкручував” групи у соціальних мережах.

Громадська діяльність

Після повноліття Сергій Стерненко почав активно брати участь у різних акціях, мітингах і протестах. Так, він виступав проти президента-втікача Віктора Януковича. 

Приєднався до Євромайдану в Одесі, а згодом очолив його. Також був учасником Революції Гідності в Києві.

У 2014 році Сергій Стерненко очолив одеський “Правий сектор”. Протягом 2014 року Стерненко брав участь або, власне, організовував акції з закриття “наркоточок”, “сміттєву люстрацію” Нестора Шуфрича, зрив концерту Ані Лорак. Також Стерненко брав участь у пікетування консульства РФ, блокаді Криму в 2015 році, сприяв засудженню причетного до корупційних схем Валентина Дубовенка, а також виступав за те, щоб Ігоря Бичкова, якого спіймали на отриманні хабара, притягнули до кримінальної відповідальності.

Покинув “Правий сектор” у 2017 році. Взявся за створення громадської організації “Небайдужі”.

Сергій Стерненко зараз

Зараз Сергій Стерненко активно займається блогерською діяльністю. Він має власний Ютуб-канал, на якому публікує відеообговорення гострих для України тем. На його каналі більш ніж 300 тисяч підписників. У Телеграм-каналі активіста його пости читають більш ніж 30 тисяч українців.

У 2020 році Сергій Стерненко став лауреатом премії «Паляниця Awards» у номінації «Людина року в українському YouTube». 

31 травня 2021 року відбулося останнє засідання Апеляційного суду Одеси щодо справи Сергія Стерненка про викрадення людини — місцевого проросійського депутата Сергія Щербіча (про справу читайте у розділі “Компромат”). Активіста визнали винним за статтями 146 та 263 Кримінального Кодексу України. Його засудили до 3 років позбавлення волі із заміною на 1 рік умовного терміну.

У 2021 році Сергій Стерненко, громадський активіст та колишній політв’язень, увійшов у топ-20 найпопулярніших блогерів, за якими стежать українці. 

Компромат

Перша кримінальна справа

У 2015 році Сергію Стерненкові інкримінували викрадення людини та нанесення їй тілесних ушкоджень. Йдеться про місцевого депутата Сергія Щербича. 

Стерненко звертався в МВС і прокуратуру з вимогою притягнути Щербича до відповідальності за його антиукраїнську діяльність. Сергій був переконаний, що депутат був причетний до завезення тітушок у Київ та діяв проти української армії.

Стерненко спростовував всі звинувачення щодо викрадення Щербича. Він подав апеляцію і вийшов під заставу в 60 тисяч гривень.

Конфлікти 2016 року

У 2016 році Стерненко разом із членами “Правого сектору” проткнув колеса на автівці сина священика. Все через те, що на машині був прикріплений прапір Російської імперії.

Згодом Стерненко судився із викладачкою Одеського національного університету імені Мечникова. Вона була змушена виплатити Сергію моральну компенсацію в розмірі 1 гривні.

Наприкінці 2016 року в Стерненка стався конфлікт із колишнім беркутівцем Олегом Єфимовим. Останній прийшов до російського консульства в одесі, щоб вшанувати пам’ять загиблих у катастрофі Ту-154 квітами. 

2017 рік – кримінальні справи

Стерненка підозрювали в організації масових заворушень в Одесі, пов’язаних із протестами проти забудовників. Сергій прийшов у поліцію сам, коли дізнався, що його в чомусь підозрюють. Активісту вибрали запобіжний захід – перебування під вартою протягом 60 діб. Його мали випустити під заставу в 600 тисяч гривень. Їх готовий був внести Максим Степанов – очільник Одеської ОДА, однак суд скасував заставу і випустив Стерненка під особисте зобов’язання.

Також Стерненка звинувачували у “кришуванні” наркоточок. Стерненко, за деякими даними, прикриваючись боротьбою з наркотиками, брав тисячу доларів в місяць з кожної точки і кришував їх, усуваючи конкурентів.

У зв’язку з цим також було відкрито кримінальне провадження.

Напади на Стерненка

У 2018 році на Сергія Стерненка було скоєно напад. Двоє невідомих чекали його біля дому, а потім накинулися. Стерненко після того провів тиждень у лікарні.

Однак на тому напади не припинилися. Протягом року було здійснено ще два напади. Другий замах на Стерненка почався стріляниною – нападник стріляв з травматичного пістолета. Ним виявився казах Абзал Баймукашев. Мотиви його дій невідомі.

Під час третього замаху загинув нападник – Іван Кузнецов. На місці, крім Кузнецова, був ще Олександр Ісайкул. Стерненко трактує свої дії як самозахист. Однак поліція розслідувала це як умисне вбивство.

Генпрокурор Ірина Венедіктова зацікавилася справою Стерненка. Йому було оголошено підозру влітку 2020 року. Справу кваліфікували не як напад на Стерненка, а як вбивство нападника Івана Кузнецова. Також Сергія звинувачували у незаконному носінні холодної зброї. Стерненко опинився під домашнім арештом.

У січні 2021 року Стерненка відпустили на поруки нардепа Романа Лозинського. Однак у лютому справа отримала хід – Сергію Стерненку винесли вирок за викрадення депутата Щербича. Стерненко отримав 7 років і 3 місяці ув’язнення. 

Згодом, у квітні 2021 року, запобіжний захід знову переглянули. Стерненка відправили на цілодобовий домашній арешт. У результаті всіх розглядів справи Сергій Стерненко отримав рік умовно. 

Акція протесту 2021

Ім’я Сергія Стерненка тривалий час у всіх на вустах. 20 березня в Києві пройшла масштабна акція протесту під будівлею Офісу Президента. Протестувальники вимагали звільнити Стерненка. 

Під час акції протесту були спроби спалити табличку ОП та проникнути в будівлю. Крім цього, учасники акції розмалювали стіни й  двері Офісу, використовували піротехніку.

Збитки після акції були оцінені в 2 мільйони гривень.

Сергій Стерненко опублікував петицію із закликом заборонити росіянам в'їзд в Україну

У листопаді 2021 року український активіст-радикал Сергій Стерненко вимагав заборонити в'їзд громадянам Російської Федерації в Україну. Він навіть опублікував відповідну електронну петицію на сайті президента України.

"Зробив ось петицію ... дуже цікаво подивитися, як Зеленський виправдовує відкриті на восьмому році війни кордони з окупантами",- пише Сергій Стерненко.

Статки

Інформація про статки Сергія Стерненка в мережі відсутня.

Посилання

Сторінка Сергія Стерненка в мережі Фейсбук

Інстаграм Стерненка

Твіттер Стерненка

Ютуб-канал Сергія Стерненка

Телеграм-канал Сергія Стерненка

Згадки про персону