В. о. глави Служби зовнішньої розвідки України (з 2019-го року й донині)
Дата народження: 01.11.1972 р.
Рідне місто: Ялта (АР Крим)
Біографія Сергія Семочка сповнена цікавих фактів. У 1996-му році лейтенант міліції Семочко був звільнений зі служби. Причиною послужила підробка диплома про вищу освіту. Протягом декількох років він пропрацював у приватних фірмах. Трохи пізніше Сергія поновили на посаді. Незабаром він навіть став радником глави МВС Юрія Луценка. Цікаво, що ж йому нарадила людина, досвідчена в підробці документів...
До 2014-го року Сергій Семочко значно піднявся по кар'єрних сходах. Йому вдалося вибратися в керівництво СБУ в Криму. Після анексії півострова Семочко перебрався до Одеси, де продовжив кар'єру на посаді заступника начальника СБУ Одеської області.
У 2015-му році Семочко очолив управління контррозвідки СБУ. Через 2 роки він перейшов на посаду голови СБУ Київської області. Незабаром Сергій Семочко отримав сувору догану, яку оскаржив у суді.
У 2019-му році Сергія призначили в. о. глави Служби зовнішньої розвідки України.
Особисте життя
Сергій Семочко одружений з Тетяною Лисенко. У пари є донька Анастасія.
Скандали
У 2017-му році Сергій Семочко став героєм чергового гучного скандалу. Його спровокували журналістські розслідування від проекту «Наші гроші».
Як вдалося з'ясувати авторам, Сергій Семочко і його родичі живуть невідповідно до своїх достатків і з російським громадянством.
Журналісти встановили, що Сергій Семочко мешкає в трьох елітних маєтках, всі вони розташовані в Конча-Заспі. За підрахунками ЗМІ, покупка такої нерухомості обійшлася Сергію в 8 млн USD. Звідки такі гроші у колишнього контррозвідника ?!
Крім того, родичі Сергія, включаючи його фактичну дружину, є громадянами Росії.
Правда, сам Сергій стверджує, що його кохана — справжня українка. Деякі джерела говорять, що Семочко має відношення до бізнесу в Криму. Саме з цієї причини туди частенько їздять його родичі.
Дані, наведені журналістами, стали розслідувати співробітники НАБУ і СБУ.
Сергій Семочко теж не сидів склавши руки. Він подав до суду на журналістів програми «Наші гроші», які провели скандальне розслідування. Сергій звинувачує авторів у брехливості наведених фактів. Він попросив суд захистити його честь і гідність.
Але всім цим скандали Семочка не обмежуються. Ще у 2016-му році представники фармкомпаній почали скаржитися на Сергія. За їхніми словами, він і його соратники вимагали грошових відкатів за спокійне ведення бізнесу. Підприємці намагалися обійтися без такої співпраці, але це лише створило нові бар'єри на їхньому діловому шляху.
Як пишуть у ЗМІ, через дії Сергія Семочка тимчасово припинилися постачання діалізу в Україні. З цієї причини загинуло 200 пацієнтів, які гостро потребували ліків.
Статок
Сергій Семочко не надав свою декларацію про доходи, проте відомо, що він володіє нерухомістю загальною вартістю понад 200 млн грн.
Фото й відео