Сергій Будкін
Сергій Будкін
1825

Сергій Будкін

Сергій Будкін: відомий в Україні продавець банків, який активно допомагає російським фінансистам

Сергій Будкін - Фото 1

Його інвестиційна компанія FinPoint знаходиться в Україні (Київ), сім'я - в Австралії (Сідней), а основні партнери по бізнесу - в Росії (Москва). Після продажу банку "Аваль" австрійському "Райффайзен" за 1 млрд доларів він став справжньою зіркою на ринку злиттів і поглинань.

1. Біографія
2. Сім'я
3. Освіта
4. Кар'єра
5. Новини та чутки
6. Статки і джерела доходів

Біографія

Сергій Будкін народився в 1966 році в Києві (як зазначено на його сторінці в Фейсбук), проте деякі джерела стверджують, що бізнесмен має російське громадянство.

Є засновником і співвласником інвестиційної компанії FinPoint. У зв'язку з роботою він багато часу проводить в Києві і Москві, хоча має дозвіл на проживання в Австралії і Австрії.

Сім'я

Бізнесмен одружений. Має сина Артема, який вчиться в Австралії. Дружина з сином живуть в Сіднеї.

Освіта

Вищу освіту Сергій Будкін отримав в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка (математичний факультет).

Кар'єра

Інвестиційним банкінгом Сергій Будкін займається зі своїм партнером Олегом Ковтуном, якому належить трохи менша половина компанії. У цю сферу обох фінансистів занесло за щасливим випадком.

У 1993-му році Будкін допоміг іноземці пройти на потрібну їй вулицю в Києві. Як виявилося, жінка керувала українським департаментом компанії Deloitte & Touche, першим співробітником якої Сергій згодом і став. Ковтун же на початку своєї кар'єри працював журналістом в газеті, після чого (у 1998-му році) влаштувався стажистом в австрійський банк Creditanstalt в Україні. У той час українським відділенням якраз керував Сергій Будкін.

Через 5 років Будкін з другом (ім'я якого не розголошується) заснували відому нині компанію FinPoint, а Ковтун став працювати у них консультантом. Через кілька років компаньйон Будкіна залишив бізнес, а Олег став замість нього співвласником підприємства.

На думку виконавчого директора фонду Horizon Capital Наталії Яресько, вже на початку 2000-х років Будкіна знали як одного з найуспішніших інвестбанкірів України. Але зіркою ринку злиття і поглинання він став після неймовірно успішної операції на продаж банку "Аваль" (2005 рік).

Компанія FinPoint на чолі з Сергієм Будкін допомогла українським власникам банку "Аваль" продати 93,5% акцій фінансового підприємства австрійському банку "Райффайзен" за 1 мільярд доларів.

Ця сума майже в 2 рази перевищувала початкову вартість угоди і була найбільшою з тих, яку платили за українські банки.

Звичайно, після продажу "Авалю" до Будкіна та Ковтуна повалили потенційні клієнти. В результаті цього до кризи в 2008 році FinPoint продав ще 5 українських банків і 2 російських.

Сергій Будкін - Фото 2

Новини та чутки

Астра Банк виставили на продаж

У 2013 році компанія FinPoint оголосила всім своїм інвесторам про можливий продаж одного з українських банків з іноземним капіталом. Назву банку компанія не вказала. Не вказали представники FinPoint і дати, з якої банк буде продаватися.

Однак було надано його опис: дату заснування, активи, статутний капітал, кредитний портфель і кількість відділень в Україні. За цими даними, а також за даними джерела "Форбс", було визначено, що на продаж було виставлено Астра Банк. Під кінець 2012 року активи Астра Банку становили близько 1,8 мільярда гривень, а прибуток - близько 21 мільйона гривень.

З журналістами "Форбс" не стали розмовляти ні керівництво Астра Банку, ні представники FinPoint. В інвесткомпанії Будкіна повідомили, що не можуть нічого коментувати, зіславшись на політику "без коментарів пресі".

Вдалий дует холерика і флегматика

Активний спосіб життя Сергія Будкіна і розміреність Олега Ковтуна стала відмінним варіантом співпраці бізнес-партнерів, - відзначають журналісти. Незважаючи на відстань в 15 тисяч кілометрів, такий дует допоміг компаньйонам вивести інвестбутік FinPoint в лідери на ринку злиттів і поглинань.

Вони - приклад двох вкрай несхожих між собою підприємців, які при цьому добре ладнають і справляються зі своїми ролями в інвесткомпанії FinPoint.

Наприклад, Сергій Будкін є досить публічною людиною. Він має ім'я і репутацію на банківському ринку, часто дає інтерв'ю. Живе за досить щільним графіком: близько 8 місяців в році веде справи з Сіднею, де живе зі своєю сім'єю, а решту часу мотається по містах, закриваючи угоди. Багато часу проводить в літаку, так як зустрічатися з потенційними клієнтами потрібно і в Києві, і у Відні, і в Лондоні, і в Москві.

Сергій Будкін - Фото 3

Олег Ковтун навпаки - на публіці не світиться, веде розмірене життя. З Києва вибирається нечасто. Його знають тільки у вузькому колі українських інвестбанкірів.

Незважаючи на такі відмінності, Будкін і Ковтун - досить ефективний тандем.

До настання кризи в 2008 році інвесткомпанія FinPoint була однією з найуспішніших у своїй сфері. З 2005 до 2008 року Сергію Будкіну вдалося продати близько 20-ти українських банків іноземним фінансовим групам. В результаті цього, закордонні інвестори витратили близько 8 мільярдів доларів.

Серед проданих Будкіним і Ковтуном банків були два російських фінансових підприємства, за які бізнесмени виручили 863 мільйонів доларів.

Сьогодні іноземні інвестори вже хочуть не купити, а продати українські банки, і з цього приводу також звертаються в FinPoint, керівники якого не проти їм допомогти. Наприклад, грецька компанія Alpha найняла Будкіна, щоб продати українську "дочку" Астра Банку Дельта Банку. До речі, власникам Дельта Банку українська філія підприємства обійшлася досить дорого.

Статки і джерела доходів

Кореспонденти російського видання SmartMoney в 2006 році оцінили доходи FinPoint в 2,7 мільйона доларів. Будкін володіє більшою половиною акцій підприємства.

Згадки про персону