Сергій Біжко
  • Дата народження
    14 листопада 1976
  • Країна
    Україна
Сергій Біжко
1632

Сергій Біжко

Біжко Сергій Віталійович: начальник Дніпропетровської обласної прокуратури

Сергій Біжко - Фото 1

Біжко Сергій Віталійович — ЗМІ називають його пособником сепаратистів і корупціонером-решалою, людиною на зарплаті у схематозника Геннадія Корбана

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Сергій Віталійович Біжко народився 14 листопада 1976 року.

Освіта

У Сергія вища юридична освіта.

Сім’я

Дружину прокурора звуть Наталя. У 2020 році вона займалася підприємницькою діяльністю. Основний вид діяльності — роздрібна торгівля напоями в спеціалізованих магазинах. Також Наталії належало чверть корпоративних прав ТОВ "Рієлтор 3Д" (надання в оренду та експлуатацію власного або орендованого нерухомого майна).

У Сергія дві дочки Катерина та Анна, а також син Андрій.

Кар'єра

В органах прокуратури Біжко служить з 1998 року. Має звання старшого радника юстиції. 

Сергій починав як слідчий районної прокуратури в Дніпрі. Потім був помічником прокурора та заступником прокурора районних прокуратур міста Дніпро. Згодом він очолив обласний відділ нагляду за додержанням законів податковою міліцією, керував відділом процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування органами внутрішніх справ.

Обіймав посаду першого заступника Дніпропетровського міського прокурора № 4, з квітня 2015 року керував прокуратурою в Краматорську.

У вересні 2020 року очолив Дніпропетровську обласну прокуратуру.

Сергій Біжко - Фото 2

Компромат

Видання "Аргумент" повідомляє, що на прокурорі Біжко "клейма ніде ставити". Журналісти називають старшого радника юстиції "решалою", який сидить на зарплаті у скандально відомого рейдера Корбана. Крім того, Сергій під час роботи в Краматорську "відмазав" від в'язниці співробітницю управління юстиції, яка відкрито вербувала чиновників в терористичну "Донецьку народну республіку". 

У Дніпрі Біжко гальмував розгляд справ депутатів з мерської більшості, навіть тих, у кого було сім кримінальних справ. Слідчі збирали матеріал, готували справи, а обласний прокурор їх не підписував.

Бізнесмени звинувачували прокурора в тому, що він покривав земельних рейдерів, допомагав підлеглому віджати землю і "вирішував" питання тільки за грошові підношення.

Також Сергій не давав ходу справам, які стосувалися дерибану бюджету області через тендери комунальними підприємствами, чиновниками міськради.

Журналісти зазначили, що сам прокурор за декларацією "бідний як церковна миша", а все майно він оформляє на дружину. Наталя займається в Дніпрі рієлторством і рекламою. Нібито в місті цими сферами бізнесу неможливо займатися без "дозволу" Корбана.

Восени 2020 року дніпровські підприємці ринку, на якому торгують деревиною, вийшли на мітинг проти дій силовиків, в тому числі й проти Біжко. Його називали "кришею" для рейдера Андрія Попудренка. Прокурор, який виявився ще й однокурсником Попудренка, нібито сфабрикував кримінальну справу проти законного власника ринку Ігоря Гетьмана.

У 2021 році щодо Біжка Національне антикорупційне бюро відкрило дві кримінальні справи. По-перше, він призначав підлеглих без конкурсу. По-друге, Сергій вчинив службове підроблення, коли заднім числом вніс самого себе в прокурорську групу, яка займалася справою депутата обласної ради Андрія Денисенка.

На початку 2023 року після звільнення дніпровського губернатора Валентина Резніченка, захиталося крісло і під керівником обласної прокуратури. Але Біжко зміг зберегти за свою посаду. Нібито за нього "попросили" в офісі Президента. Видання "Аргумент" натякає, що попросив Геннадій Корбан, який нібито зберіг авторитет навіть після того, як Президент Зеленський позбавив його громадянства.

Декларація

З метою захисту даних та протистояння кібератакам з боку Російської Федерації доступ до електронних декларацій у 2022 році тимчасово закрито.

Але згідно з довоєнними податковими звітностями, у прокурора Дніпропетровщини був житловий будинок (87 кв.м) в обласному центрі. Також у Дніпрі була квартира (65,5 кв.м) у його дружини. Власного автомобіля у подружжя Біжко не було. Обидва у 2020 році їздили по довіреності на автомобілях KIA Sorento і Seat Leon.

За той же рік Сергій заробив у прокуратурі 737,8 тисячі гривень, а його дружина — 974 тисячі гривень. Готівковими коштами тоді мала тільки Наталя. У неї була сума в 70 тисяч доларів.

Згадки про персону