Сергій Аксьонов
Сергій Аксьонов
1248

Сергій Аксьонов

Аксьонов Сергій Валерійович: голова “Республіки Крим”

Сергій Аксьонов - Фото 1

Аксьонов Сергій Валерійович – колабораціоніст із Росією,

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Статки
  7. Посилання

Біографія

Сергій Аксьонов народився 26 листопада 1972 року в Бєльцях (Молдова, на той час Молдавська РСР). 

Сім’я

Батьки Сергія були українцями. Батько, Валерій Миколайович, був очільником партії “Русская община”.

Сам Аксьонов отримав російське громадянство в 2003 році.

Сергій Аксьонов - Фото 2

Сергій Аксьонов одружений. Має двох дітей: доньку та сина. Дружина – Олена – економістка. Разом із нею Аксьонов вів підприємницьку та комерційну діяльність.

Донька Крістіна народилася в 1994 році, а син Олег – у 1997-му. Діти навчалися в престижних вишах, а донька вже проявила себе в бізнесі. Вона керує ТОВ “Парус” у Сімферополі.

Сергій Аксьонов - Фото 3

Освіта

Закінчив школу в 1989 році, отримавши срібну медаль. Згодом закінчив Сімферопольське вище військово-політичне будівельне училище (1993 рік).

Вищу освіту здобув в Університеті економіки та управління. Магістр за спеціальністю “фінанси і кредит”.

Кар’єра

Уже після закінчення училища Сергій Аксьонов почав займатися підприємницькою діяльністю. Його сферою стали виробництво та реалізація продуктів харчування, зокрема консервів. Спершу працював у кооперативі “Еллада”, згодом у ТОВ “Астерікс” та “Фірмі Ескада”.

Сергій Аксьонов - Фото 4

Політика

Займатися політикою Сергій Аксьонов почав у 2008 році. Тоді він вступив у громадські організації в Криму (“Російська громада Криму”, “Громадянський актив Криму”). Через рік він увійшов до правління останньої. 

Крім того, Аксьонов керував Всекримським суспільно-політичним рухом “Російська єдність”. Існувала й однойменна політична партія , яку згодом також очолив Сергій Аксьонов. У 2010 році на виборах до ВР Криму партія Сергія отримала три мандати. 

У 2014 році Сергія Аксьонова незаконно проголосили прем'єр-міністром “республіки”. Будівлю Верховної Ради АР Крим було захоплено озброєними людьми, над нею підняли прапор Росії. 

Сергій Аксьонов підписав Договір про анексію Криму, який суперечить міжнародному праву. Тоді невизнана “Республіка Крим” незаконно увійшла до складу Російської Федерації.

Сергій Аксьонов - Фото 5

Аксьонов – голова “Республіки Крим”

Після окупації Криму в 2014 році Сергій Аксьонов отримав посаду голови “Республіки” строком на п’ять років. Був перепризначений. Обіймає пост голови Криму дотепер. 

За проведення “референдуму” в 2014 році російська влада нагородила Аксьонова відзнакою – орденом “За заслуги перед Батьківщиною”. Через рік він також отримав відзнаку “Почесний громадянин Криму”.

У 2016 році Аксьонов пройшов у Державну Думу 7-го скликання, однак відмовився від мандату. Він перейшов до Наталії Поклонської.

Сергій Аксьонов - Фото 6

Компромат

Кримінальне минуле

Сергій Аксьонов мав кримінальне минуле, яке розпочав в угрупованні “Греки” ще в 90-х роках. Потім у базах правоохоронних органів Аксьонов проходив як учасник іншої банди – “Сейлем”. Там він був відомий як Гоблін.

У 2009 році деталі кримінального минулого Сергія Аксьонова озвучив публічно заступник голови ВР Криму Михайло Бахарєв. Він нагадав про причетність Аксьонова до угрупування “Сейлем”, а також оприлюднив уривки з оперативно-пошукової справи щодо діяльності банди. 

За словами Бахарєва, партія лідером якої був Аксьонов (“Русское единство”), була причетна до рейдерського захоплення житлових будинків, автовокзалу Сімферополя та кількох санаторіїв.

Сергій Аксьонов - Фото 7

Поранення 

У 1996 році Сергій Аксьонов отримав вогнепальне поранення в ході бандитських розбірок. Був доставлений у лікарню, проте й після цього з криміналом не було покінчено. 

Злочини проти України

У 2014 році Генеральна прокуратура України звинуватила Сергія Аксьонова в посяганні на територіальну цілісність України (після окупації Криму) та в злочині проти держави.

За цим фактом було розпочато кримінальне провадження. В Україні не визнали призначення Аксьонова головою “Республіки Крим”, як і саму “Республіку”. Постановили затримати Сергія Аксьонова. Йому інкримінували насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, а також захоплення державної влади.

Сергій Аксьонов - Фото 8

У 2016 році Печерський райсуд Києва постановив затримати Аксьонова за фактом зловживання службовим становищем, привласнення й розтрати майна). Того ж року Аксьонов отримав повістку на допит, яку опублікували в “Урядовому кур’єрі”. Повістку тоді також отримала і Наталія Поклонська.

Міжнародні санкції

У 2014 році Сергій Аксьонов потрапив у санкційний список США, куди були внесені особи, які загрожували суверенітету й територіальній цілісності України.

Гомофобні заяви

У 2014 році Сергій Аксьонов заявив, що на території Криму ніколи не будуть дозволені публічні заходи для представників сексуальних меншин. Те, що “мужики шлюби укладають”, на думку Аксьонова, нікуди не годиться.

Сергій Аксьонов - Фото 9

Заява про “диктатуру” Володимира Путіна

У 2017 році в програмі “Серйозна розмова” Сергій Аксьонов заявив, що Володимир Путін повинен бути наділений довічними повноваженнями, які можуть бути розширені «аж до диктатури».

Сергій Аксьонов - Фото 10

Журналісти в цій заяві побачили публічний заклик до зміни ладу, однак Кремль відреагував інакше, інтерпретувавши слова Аксьонова як його особисту думку.

Статки

За перший рік на посаді голови Криму Аксьонов заробив більш ніж півтора мільйона рублів. Власної нерухомості політик на той час не мав: орендував квартиру, дім та земельну ділянку. 

Дружина Аксьонова за рік заробила три мільйони рублів. Вона має три квартири, сім нежитлових приміщень та низку земельних ділянок. 

Посилання

Фейсбук, Твіттер та Інстаграм Сергія Аксьонова.

Згадки про персону