Сара Вагенкнехт
Сара Вагенкнехт
395

Сара Вагенкнехт

Вагенкнехт Сара: депутатка Бундестагу і «подруга Путіна»

Сара Вагенкнехт - Фото 1

Вагенкнехт Сара — відома своїми симпатіями до путінської Росії, популізмом і демагогією

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація

Біографія

Сара Вагенкнехт народилася 16 липня 1969 року в місті Єна, на території колишньої Східної Німеччини (НДР).

Освіта

У 1988 році Сара успішно склала іспити на атестат зрілості. Після об'єднання Німеччини вивчала філософію та німецьку літературу в Єні та Берліні.

Але через відсутність підтримки її дослідницьких інтересів у Східноберлінському університеті Гумбольдта вона не закінчила магістерську дисертацію. 

Пізніше Вагенкнехт вступила до університету Гронінгена в Нідерландах, де в 1996 році здобула ступінь магістра філософії, захистивши роботу на тему інтерпретації Гегеля молодим Карлом Марксом.

Сара Вагенкнехт - Фото 2

З 2005 по 2012 роки Сара займалася написанням докторської дисертації з мікроекономіки в Технічному університеті Хемніца. Її дослідження присвячено обмеженням споживчого вибору і базовим потребам в розвинених країнах.

Сім’я

Сара з'явилася на світ в інтернаціональній родині. Її батько — іранець, який приїхав до Західного Берліна для навчання, а мати — німкеня, яка працювала в державній художній дистриб'юторській компанії. Батько зник в Ірані, коли Сара була дитиною, і основну турботу про неї взяли на себе її бабуся і дідусь. У 1976 році вона переїхала з матір'ю до Східного Берліна.

У 1997 році Сара вийшла заміж за підприємця Ральфа-Томаса Німейєра, проте їх союз розпався. У 2011 році стало відомо про її тісні стосунки з відомим політиком Оскаром Лафонтеном, з яким вона офіційно уклала шлюб у 2014 році. Лафонтен старший її на 26 років.

Сара Вагенкнехт - Фото 3

Кар'єра

Вагенкнехт ще в підлітковому віці вступила до лав Вільної німецької молоді. У 1989 році вона приєдналася до Соціалістичної єдиної партії Німеччини (СЄПД).

Після падіння Берлінської стіни і перетворення СЕПД в Партію демократичного соціалізму (ПДС), Сара увійшла в Національний комітет партії в 1991 році. Вона також долучилася до Комуністичної платформи, яка виступала за впровадження марксистсько-ленінських ідеалів.

У 1999 році Сара була обрана до Європейського парламенту від ПДС. У 2009 році стала депутаткою Бундестагу від партії Лівих, де незабаром зайняла посаду спікера з економічної політики. З серпня 2012 року працуює в редакції газети Neues Deutschland.

Сара Вагенкнехт - Фото 4

З 2015 по 2019 роки Вагенкнехт була співголовою парламентської групи партії. Однак її погляди та заяви, особливо щодо міграційної політики та ролі Східної Німеччини, часто були суперечливими як у партії, так і за її межами.

У 2023 році Вагенкнехт покинула партію Лівих через зростаючі внутрішні конфлікти і на початку 2024 року заснувала власний політичний рух під назвою «Союз Сари Вагенкнехт». На регіональних виборах в тому ж році її політсила була обрана в ландтаги Брандербурга і Тюрингії, а також увійшла в правлячі коаліції.

Компромат

Сара Вагенкнехт не раз ставала об'єктом критики і нападок. Її заяви про необхідність обмежень міграції і критика політики Ангели Меркель викликали звинувачення в ксенофобії, а також привертали увагу ультраправих груп. У 2016 році на неї навіть напав активіст, який кинув їй торт в обличчя на знак протесту проти її поглядів на міграційну політику.

Також Вагенкнехт піддавалася критиці за свої симпатії до соціалістичної економічної моделі, включаючи позитивні висловлювання про Кубу і Венесуелу. 

Її пропозиція про ліквідацію НАТО і зближення з Росією у 2017 році викликала подив серед колег і міжнародних партнерів. Після російської анексії Криму Сара заявила, що в Україні править нацистський режим, а Путін «захищає інтереси російськомовного населення» півострова.

Сара Вагенкнехт - Фото 5

До повномасштабного вторгнення Росії в Україну Вагенкнехт була великою захисницею Росії та президента Путіна. За її словами, вторгнення намагалися «викликати» США, а у Кремля не було інтересу вводити війська в Україну. За симпатії до Росії Сару прозвали «подругою Путіна».

Після 24 лютого 2022 року Вагенкнехт визнала помилковість свого судження, але виступила проти санкцій щодо РФ. Політикиня звинуватила німецький уряд у початку безпрецедентної економічної війни проти найважливішого постачальника енергії.

У лютому 2023 року Вагенкнехт почала збирати підписи під «Маніфестом миру» із закликом до переговорів з Росією і припинення постачання зброї в Україну.

Видання Politico у 2024 році назвало Вагенкнехт «іконою лівих сил». Її погляди по внутрішній політиці відносять до лівих популістських, а по зовнішній політиці асоціюється з «путінферштеєрством». 

Декларація

У 2023 році, за даними преси, активи політика оцінювали в три мільйони євро. Крім зарплати депутата Сара отримала приблизно 750 тисяч гонорарів за книги і виступи. Це робить Вагенкнехт одним з найбільш високооплачуваних депутатів у Бундестазі.

Сара Вагенкнехт - Фото 6
Згадки про персону