Руслан Рохов
  • Дата народження
    8 грудня 1986
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Руслан Рохов
4849

Руслан Рохов

Рохов Руслан Олегович: політичний експерт та керівний партнер PGR Consulting Group

Рохов Руслан Олегович —  керівний партнер консалтингової компанії PGR Consulting Group LLC, політичний інженер, експерт з питань децентралізації, місцевого розвитку та самоврядування, засновник “Школи мерів”. Був експертом у команді Зеленського, який займався розвитком регіонів.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Цитати і заяви
  6. Декларація
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Руслан Рохов народився 8 грудня 1986 року в Хмельницькому.

Освіта

Після закінчення в 2004 році 31-ї середньої школи в Хмельницькому, Руслан Рохов вступив до місцевого університету на факультет міжнародних відносин. У 2009 році отримав диплом економіста-міжнародника і перекладача.

У 2014 році Рохов відправився до Грузії для вивчення місцевих економічних реформ. У Польщі він займався питаннями децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.

Також Руслан навчався у бізнес-школах CAPS (Civil and Political School), а також MIM в Києві. У Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича Рохов став кандидатом політичних наук.

Сім'я

Мати — Наталія Абібулаївна Рохова. Працює в Інституті Громадянського Суспільства (Civil Society Institute). У 2002 році балотувалася до парламенту від Блоку Юлії Тимошенко. Не зумівши пройти у Верховну Раду в якості парламентарія, вона стала помічником народного депутата. На громадських засадах Наталя працювала з Левком Лук'яненком.

У 2016 році була кандидатом на посаду генерального директора Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

16 листопада 2014 року Руслан Рохов одружився з Аллою Дубовик. Дружина Руслана — уродженка міста Рівного. Вищу освіту вона здобула в Острозькій академії, де вивчала економічну кібернетику. Працює Алла редактором відділу економіки щоденної всеукраїнської газети "День".

Подружжя познайомилося під час Євромайдану.

У Руслана і Алли троє дітей: дочка Гордана і сини Платон та Святослав.

Кар'єра

Руслан Рохов був членом кількох громадських організацій: Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Фундація Регіональних Ініціатив", Global Ties KC (США), Громадського руху "Українська весна", "Сила людей".

З 2013 по 2019 рік Руслан був головою правління Агентства "Спільні зусилля". Громадське об'єднання займається налагодженням міжсекторального діалогу і співпраці для сталого місцевого і регіонального розвитку.

Наприкінці 2013 року Рохов був автором і ведучим публіцистично-аналітичної програми "Хмельницький. Вільна думка".

З 24 квітня по 28 листопада 2014 року був заступником директора організації "Ділова рада України". Організація займається сприянням поліпшенню умов господарської діяльності.

У травні 2015 року Руслан Рохов заснував і до 2019 року очолював освітню програму "Школа мерів", яка займається підготовкою чинних міських голів та кандидатів в мери разом з їхніми командами до управління містами в умовах децентралізації.

У серпні 2016 року він став одним з ініціаторів створення дискусійної платформи International Mayors Congress (Міжнародний конгрес мерів). Платформа об'єднує міських голів та зацікавлених осіб в міському розвитку з усього світу для обговорення сучасних тенденцій розвитку міст, інновацій, кращих практик, а також загальних викликів і рішень у всіх сферах міського життя.

З 2017 по 2018 рік Рохов був консультантом зі стратегічних питань в німецько-українській надпартійній ініціативі "Київські діалоги".

З грудня 2018 по березень 2019 року Руслан був членом ініціативної групи "Громадянська Платформа "Сила Виборців".

Наразі Руслан Рохов працює в консалтинговій компанії PGR Consulting Group LLC Руслана Рохова. Там він керівний партнер. 

Крім цього Руслан Рохов веде активну діяльність як політичний експерт. На його блог у мережі Фейсбук підписані 5 тисяч користувачів. Також Рохов заснував свій канал у Телеграм. Часто він є запрошеним гостем різних програм, а також пише статті у відомі видання (наприклад, “Новое время” чи “Українська правда”).

Політична діяльність

Руслан Рохов кілька разів балотувався в органи місцевої і центральної влади.

У 2010 році за списками УРП "Собор" намагався потрапити до Хмельницької міської ради. Через три роки на проміжних виборах він балотувався вже до обласної ради по одномандатному виборчому округу №28 (центр - місто Волочиськ). Ще до початку виборів зняв свою кандидатуру.

У 2011 році Рохов був членом робочої групи з розробки стратегії розвитку Хмельницької області на 2011-2020 роки.

У 2014 році, як самовисуванець, йшов в народні депутати по виборчому одномандатному округу №187 (Хмельницький). Однак опинився тільки на дев'ятому місці. Ще через рік пробував свої сили у виборах міського голови Хмельницького.

Під час Євромайдану брав активну участь в "захопленні" обласної державної адміністрації, блокаді управління СБУ в Хмельницькій області.

Протягом півроку (кінець 2015 - квітень 2016) Руслан був заступником мера міста Миколаїв Олександра Сенкевича, який до виборів міського голови був слухачем Школи мерів.

У 2019 році став членом передвиборчого штабу кандидата в президенти Володимира Зеленського. В "команді Зе" відповідав за місцевий і регіональний розвиток.

Цитати і заяви

Про образ майбутнього мера

"Це лідер-візіонер, який може надихати своєю картинкою майбутнього міста інших людей, для того щоб вони приєдналися до його команди. Мер має бути стратегом. Він повинен розуміти, якими шляхами треба пройти для того, щоб зробити своє місто процвітаючим.

Необхідно бути хорошим менеджером і знаходити правильних людей в свою команду. Мер повинен постійно комунікувати з людьми.

У разі якщо в громаді є інша точка зору для вирішення того чи іншого питання, йому необхідно провести дискусію з цього питання.

Завдання міського голови створити такий контекст, при якому кожен зможе бути співавтором того, яким буде місто. Тоді в цьому процесі з'явиться громада. Чим більше людей робить місто кращим, тим швидше воно таким стане.

У мера тільки один обов'язок: трансформувати місто з того, яким воно було до його приходу до влади, у те, яке він обіцяв зробити".

Як змусити політиків працювати на людей

"Щоб політик працював не на спонсорів своєї передвиборчої кампанії, а на виборців необхідно кілька речей.

Виборцям необхідно побудувати для себе чітке технічне завдання: "що ми хочемо від політика?", "Яких результатів його діяльності ми від нього очікуємо?"

Далі  виборець повинен розуміти те, яким повинен бути цей політик. Як обрати найбільш гідного? Необхідно проаналізувати те, що політик робив до виборів.

Крім того, вже після обрання політика, необхідний чіткий контроль його діяльності і постійний зворотний зв'язок з ним. Причому цей нагляд повинен бути постійним, щоб політик знав і розумів: якщо він не буде виконувати обіцяне, то через п'ять років виборці оберуть на його місце іншого кандидата. Свого роду, це "постійний Майдан".

Як тільки така робота виборців і політика стане системною, я впевнений, що ми отримаємо інструмент політичних змін в Україні".

Руслан Рохов про олігархів

«Щоб припинити постійну боротьбу за ручне управління країною, яка постійно розгойдує маятник протистояння в логіці гри з нульовою сумою, важливо реформувати процес ухвалення публічних політик. Важливо збільшити кількість суб’єктів, які мають доступ до ухвалення рішень. В процесі ухвалення рішень має бути задіяно якомога більше зацікавлених сторін. Рішення не мають бути на користь якоїсь із з них на шкоду іншій, таким чином консультації в процесі розробки проєкту рішення зможуть як покращити сам його зміст, так і бути максимально збалансованим в інтересах всіх зацікавлених сторін. Це припинить безкінечне протистояння в боротьбі за те, чия воля зверху, і дозволить сконцентруватися усім не на тому, хто є в політиці, а на тому, яку політику мають впроваджувати ці люди».

Тільки зміна політичної культури зумовить те, що в олігархів зникне спроможність ставити політиків. З власної волі вони від цього не відмовляться. Зробити це можуть тільки виборці. І процес пішов, – вважає Рохов.

Декларація

Востаннє Руслан Рохов подавав електронну декларацію в жовтні 2017 року після звільнення з поста помічника миколаївського міського голови.

У селі Вільховець Хмельницької області у нього є земельна ділянка в чотириста п'ятдесят квадратних метрів. У селі Петропавлівська Борщагівка на Київщині Рохов і його дружина володіють на двох квартирою в п'ятдесят дев'ять "квадратів". Нерухомість була придбана в 2016 році майже за вісімсот тисяч гривень.

У Руслана, згідно з його декларацією, немає автомобіля або іншого цінного рухомого майна. Рохов є кінцевим бенефіціаром громадської організації "Агентство з питань стратегічних комунікацій та розвитку "Спільні Зусилля".

Дохід Руслана Рохова за 2017 рік склав двадцять одну тисячу гривень. Алла Дубовик-Рохова заробила двісті п'ятдесят тисяч гривень.

Банківських рахунків у подружжя не було. Готівковими коштами у Руслана було задекларовано чотирнадцять тисяч доларів. У Алли було триста п'ятдесят тисяч гривень.

Посилання

Сторінка Руслана Рохова у мережі Фейсбук

Інстаграм Руслана Рохова

Телеграм-канал Руслана Рохова

Відео

Згадки про персону