Роман Веприцький
  • Дата народження
    18 грудня 1977
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі

Веприцький Роман Сергійович: любитель фігурок слоників та творець тіньових схем на залізниці

Роман Веприцький - Фото 1

Веприцький Роман Сергійович: депутат та ексчиновник, який "відзначився" незаконним знесенням піцерії підприємця, "забудькуватістю" у декларуванні бізнесу та тіньовими схемами на залізниці, через які на нього поскаржились Президенту.

1. Біографія
2. Освіта
3. Сім'я
4. Кар'єра
5. Компромат
6. Декларація
7. Відео

Біографія

Роман Сергійович Веприцький народився 18 грудня 1977 року у місті Харків.

Освіта

Роман, закінчивши вісім класів 108-ї харківської школи, у 1991 році вступив у залізничний профліцей.

Веприцький має відразу кілька вищих освіт: юриста, менеджера організацій, держуправлінця. Крім того, він має диплом за спеціальністю "Землевпорядкування та кадастр".

У 2016 році Роман захистив дисертацію та отримав докторський ступінь по праву.

Сім’я

Роман Веприцький одружений. Обраницю звуть Юлія.

Кар'єра

Веприцький наприкінці 1990-х років встиг попрацювати і двірником, і начальником авторемонтних майстерень, і юристом на переробному заводі. У 2000 році Роман очолив це підприємство. На цій посаді він пробув три роки. З 2003 року по 2006 рік займався юридичною діяльністю.

Роман Веприцький - Фото 2

З 2009 року він на державній службі. Тоді Роман влаштувався у Державний комітет із земельних ресурсів, де став спочатку завідувачем сектору. Через деякий час він очолив Головне управління Держкомзему на Дніпропетровщині.

У 2010 році Роман очолив земельний відділ у Харківській РДА. У тому ж році він перейшов на роботу до виконкому Жовтневої (нині Холодногірської) районної ради.

Тут на посаді заступника голови району чиновник займався питаннями діяльності виконавчих органів. Був керуючим справами виконкому. З 2010 по 2015 рік він очолював спочатку Жовтневий, а потім (з 2011 року) Комінтернівський (нині Слобідський) район.

У 2015-2016 роках він викладав на кафедрі кримінального права та кримінології факультету № 1 Харківського національного університету внутрішніх справ.

У 2016 році Роман брав участь у конкурсі на зайняття посади начальника "Південної залізниці". Однак стати переможцем він не зміг. Хоча через півтора року Веприцький був призначений у топменеджмент "Південно-Західної залізниці". З 29 лютого по 11 грудня 2019 року Шухевич керував цією філією "Укрзалізниці".

Роман на громадських засадах був помічником народних депутатів Віктора Лещенка (п'яте скликання Верховної Ради, блок "Наша Україна") та Анатолія Денисенко (сьоме скликання, Партія регіонів).

Роман Веприцький - Фото 3

У 2006 році Веприцький став депутатом уже сам. Він був обраний до Пісочинської селищної ради Харківської області. Через одинадцять років Роман успішно балотувався від партії "Відродження" до облради. Він є членом постійної комісії з питань бюджету.

Роман Веприцький - голова громадських організацій "Федерація шахів міста Харкова" та "Україна об'єднана", а також співзасновник "Федерація стрільби Харківської області".

Компромат

Під час підготовки до Євро-2012 у Харкові були знесені декілька сотень торгових точок підприємців, а "звільнена земля була передана у користування структурам, які м'яко кажучи симпатизують керівництву Харкова".

Роман Веприцький - Фото 4

Причому бізнесу позбавлялися навіть ті підприємці, які мали оформлені в установленому законом порядку правовстановлюючі документи. Так скандальним став демонтаж піцерії харківського підприємця у 2012 році. Демонтажем займався особисто Веприцький, який тоді керував Комінтернівським районом міста.

Після цього інциденту, підприємець який залишився без своєї піцерії, намагався стягнути у судовому порядку компенсацію за шкоду заподіяну незаконними діями міської влади.

У 2017 році в Мережі з'явилася інформація про те, що "Слобідським (Комінтернівським) відділом Національної Поліції вирішується питання про притягнення до кримінальної відповідальності соратників Геннадія Кернеса - Романа Веприцького та Дениса Дорожкіна за незаконне знесення піцерії підприємця".

Роман Веприцький - Фото 5

"Харківський антикорупційний центр" повідомляє, що "Веприцький не вказав у своїй декларації за 2016 рік фірми до яких має відношення, зокрема, має в них частки в статутних внесках".

Водночас за даними з Єдиного реєстру юридичних осіб, станом на 31 грудня 2016 року депутат облради був "засновником ТОВ "Українська незалежна компанія з обслуговування енергосистем" (внесок у статутний фонд 6290 грн), ТОВ "Кепітал-Хол" (75 тис грн). Також у своїй декларації Веприцький не вказав жодного автомобіля, яким би користувався".

Роман Веприцький - Фото 6

Романа Веприцького журналісти звинувачують у "зловживання при оновленні Київської дитячої залізниці". За даними блогера Віктора Пушкаря оновлення Київської дитячої залізниці супроводжувалося тіньовими схемами.

"Роман Веприцький не зміг втриматися від тіньових схем. Комплекс проведених робіт на загальну суму понад 20 млн грн був виконаний по рахунках! Тобто роботи розбиваються на шматочки по 5 тис грн та оплачуються не тільки без тендеру, але навіть без укладення примітивного договору. Всі ці оплати повисли нерозподіленими витратами на Київській дирекції залізничних перевезень".

Але для того, щоб "замести сліди", за словами блогера, була створена ще афера "ліквідація фінансово-економічних відділів дирекцій залізничних перевезень і бухгалтерій локомотивних депо (у яких теж залишилися сліди пов'язані зі зловживаннями при ремонті рухомого складу)".

У вересні 2019 року представники залізничних підприємств звернулися до президента Зеленського з відкритим листом, в якому просили звернути увагу глави держави на злодійство Романа Веприцького, чиновника "Укрзалізниці".

Роман Веприцький - Фото 7

У відкритому листі повідомляється про махінації, які "стосуються тендерів з благоустрою та облаштування Аероекспресу. Зокрема, одна з фірм ТОВ “Рілейд” зі статутним капіталом 100 грн отримала контрактів на суму 28 млн грн.

При цьому компанія зареєстрована за адресою, за якою "прописано" ще 800 юридичних осіб. Без проведення тендерів Веприцький підписав контракт на 3 млн грн з маловідомою фірмою ТОВ “Петро Сервіс”, також зареєстровану одночасно з 130 компаніями".

За даними преси, депутат Веприцький виявився серед головних прогульників обласної ради в 2017 році. У нього 66% прогулів.

Декларація

У березні (з уточненнями у квітні) 2019 року Роман Веприцький опублікував електронну декларацію про свої доходи за минулий рік.

Депутат облради власного нерухомого майна немає. Він вказав одну квартиру (51.9 кв.м.) в Києві у якості місця реєстрації та житловий будинок (400 кв.м.) в селищі Козин - як місце фактичного проживання. Нерухомість належить третім особам.

З цінного рухомого майна Роман Веприцький задекларував колекцію з більш ніж трьох з половиною тисяч фігурок слонів. Також йому належить автомобіль Toyota RAV4 2018 року випуску. Машина обійшлася йому у суму більше мільйона гривень.

Роман Веприцький - Фото 8

Зарплата керівника філії "Укрзалізниці" у 2018 році склала майже 1,8 мільйона гривень. Крім того, суму у 1,3 мільйона він отримав у якості банківських відсотків, страхових виплат та інших доходів. Дохід від відчуження рухомого майна - 895 тисяч гривень.

У банку Веприцький зберігає 118,8 тисячі гривень. Готівковими коштами він задекларував 224,6 тисячі гривень і 55 тисяч євро. У дружини Романа готівкою є 260 тисяч доларів.

Відео

Згадки про персону